Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Serbia-Macedonia-Albania-Czarnogóra

Belgrad -Skopje-Kanion Matka- Ochryd- Tirana-Kruja-Budwa-Kotor-Perast-Moracza-Petrovardin

Termin:22.05-31.05.2021r.

Program:
1 dzień- Wyjazd o godz. 03.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska . W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Belgradu (ok. 800 km). Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie.Przejazd do Belgradu. Zwiedzanie -twierdza i park na Kalemegdanie, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, cerkiew św. Sawy – największa prawosławna świątynia na świecie. Spacer po urokliwej ulicy Kniazia Michała. Przejazd do hotelu w Skopje. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie.Wykwaterowanie. Zwiedzanie macedońskiej stolicy – plac Makedonija, Kamienny Most, twierdza Kale, cerkiew św. Spasa, meczet Mustafy Paszy, Stara Carsija. Przejazd do Kanionu Matka – jednej z największych atrakcji przyrodniczych Macedonii. Rejs łódeczkami i zwiedzanie jaskini. Przejazd do Ochrydu . Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień-Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu. Spacer po Starym Mieście. Powrót do hotelu. Czas wolny. Dla chętnych rejs stateczkiem po Jeziorze Ochrydzkim (w miarę dogodnych warunków pogodowych). Obiadokolacja. Udział w „Wieczorze Macedońskim”. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień- Śniadanie. Czas wolny, plażowanie nad Jeziorem Ochrydzkim. Przejazd do kompleksu klasztornego św. Nauma – zwiedzanie jednego z najważniejszych prawosławnych klasztorów w Macedonii. Ok. 2h rejs statkiem do Klasztoru św.Nauma (z przewodnikiem) z przystankiem w Zatoce Kości, zwanej również „Muzeum na wodzie” (jest to rekonstrukcja wioski z czasów neolitu) – na miejscu zwiedzanie kompleksu (kościół Archaniołów Michała i Gabriela) oraz wejście do krypty św. Nauma (Legenda głosi, iż głęboko wierzący po zbliżeniu się do jego grobu usłyszą bicie jego serca.Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie stolicy Albanii -plac Skanderbega, Pałac Prezydencki i Kongresowy, XVIII-wieczny meczet Ethnem Bey, wieża zegarowa. Przejazd do Kruji. Zwiedzanie -bazar turecki, ruiny twierdzy, Bektashi Teque. Przejazd do hotelu w okolicy Szkodry. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień-Śniadanie. Wykwaterowanie.Przejazd do Budwy, zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej obronnymi murami. Przejazd nad Bokę Kotorską – niezwykłą zatokę Adriatyku będącą największym i najgłębszym fiordem południowej Europy. Spacer po malowniczym miasteczku Perast. Rejs na urokliwe wysepki Sveti Dorde oraz Gospa od Skrpjela.Zwiedzanie Kotoru. Spacer ulicami Starego Miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Podgoricy. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień-Śniadanie. Wykwaterowanie.Wczesny wyjazd do Moraczy – zwiedzanie niezwykłego kompleksu klasztornego, położonego nad malowniczym kanionem Moraczy. Przejazd do hotelu w okolicy Belgradu (ok. 500 km) malowniczą trasą przez Czarnogórę i Serbię. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień- Wczesne śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zwiedzanie twierdzy Petrovaradin (jednej z największych fortec w Europie). Przejazd przez Węgry i Słowację w kierunku Polski.

10 dzień- Przyjazd do Łodzi w godzinach porannych.

Cena 2400 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
8 noclegów ( 2 x ok.Belgradu, 1x Skopje, 3x ok.Ochrydy, 1 x ok.Szkodry, 1x ok.Podgoricy)
8 śniadań
8 obiadokolacji
ubezpieczenie NNW i KL
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera : biletów wstępu, przewodników lokalnych zestawów słuchawkowych-ok.100 euro
Dopłata do pokoju jednoosobowego- ok.100 euro

Uwagi praktyczne:
1. Granicę serbską, macedońską, albańską i czarnogórską można przekraczać na podstawie ważnego dowodu osobistego. Natomiast nie wszystkie lokalne instytucje (np: szpitale, banki) udzielają świadczeń na podstawie dowodu. Dlatego zalecamy zabierać ze sobą ważne paszporty.
2. Zalecamy zabrać ze sobą euro, które będzie można wymienić na walutę danego kraju na miejscu. Aczkolwiek w większości przypadków, w krajach bałkańskich honorowane jest euro.


1

1 dzień

Wyjazd o godz. 03.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska . W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Belgradu (ok. 800 km). Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie.Przejazd do Belgradu. Zwiedzanie -twierdza i park na Kalemegdanie, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, cerkiew św. Sawy – największa prawosławna świątynia na świecie. Spacer po urokliwej ulicy Kniazia Michała. Przejazd do hotelu w Skopje. Obiadokolacja. Nocleg.
3

3 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie. Zwiedzanie macedońskiej stolicy – plac Makedonija, Kamienny Most, twierdza Kale, cerkiew św. Spasa, meczet Mustafy Paszy, Stara Carsija. Przejazd do Kanionu Matka - jednej z największych atrakcji przyrodniczych Macedonii. Rejs łódeczkami i zwiedzanie jaskini. Przejazd do Ochrydu . Obiadokolacja. Nocleg.
4

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu. Spacer po Starym Mieście. Powrót do hotelu. Czas wolny. Dla chętnych rejs stateczkiem po Jeziorze Ochrydzkim (w miarę dogodnych warunków pogodowych). Obiadokolacja. Udział w „Wieczorze Macedońskim”. Powrót do hotelu. Nocleg.
5

5 dzień

Śniadanie. Czas wolny, plażowanie nad Jeziorem Ochrydzkim. Przejazd do kompleksu klasztornego św. Nauma – zwiedzanie jednego z najważniejszych prawosławnych klasztorów w Macedonii. Ok. 2h rejs statkiem do Klasztoru św.Nauma (z przewodnikiem) z przystankiem w Zatoce Kości, zwanej również „Muzeum na wodzie” (jest to rekonstrukcja wioski z czasów neolitu) - na miejscu zwiedzanie kompleksu (kościół Archaniołów Michała i Gabriela) oraz wejście do krypty św. Nauma (Legenda głosi, iż głęboko wierzący po zbliżeniu się do jego grobu usłyszą bicie jego serca.Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6

6 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie stolicy Albanii -plac Skanderbega, Pałac Prezydencki i Kongresowy, XVIII-wieczny meczet Ethnem Bey, wieża zegarowa. Przejazd do Kruji. Zwiedzanie -bazar turecki, ruiny twierdzy, Bektashi Teque. Przejazd do hotelu w okolicy Szkodry. Obiadokolacja. Nocleg.
7

7 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie.Przejazd do Budwy, zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej obronnymi murami. Przejazd nad Bokę Kotorską – niezwykłą zatokę Adriatyku będącą największym i najgłębszym fiordem południowej Europy. Spacer po malowniczym miasteczku Perast. Rejs na urokliwe wysepki Sveti Dorde oraz Gospa od Skrpjela.Zwiedzanie Kotoru. Spacer ulicami Starego Miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Podgoricy. Obiadokolacja. Nocleg.
8

8 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie.Wczesny wyjazd do Moraczy – zwiedzanie niezwykłego kompleksu klasztornego, położonego nad malowniczym kanionem Moraczy. Przejazd do hotelu w okolicy Belgradu (ok. 500 km) malowniczą trasą przez Czarnogórę i Serbię. Obiadokolacja. Nocleg.
9

9 dzień

Wczesne śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zwiedzanie twierdzy Petrovaradin (jednej z największych fortec w Europie). Przejazd przez Węgry i Słowację w kierunku Polski.
10

10 dzień

Przyjazd do Łodzi w godzinach porannych.