Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Kraków ( Muzeum Czartoryskich i Kazimierz)- Lipnica Murowana- Nowy Wiśnicz

Niezwykłe krajobrazy, unikatowa przyroda, imponująca liczba zabytków i wyjątkowa atmosfera – to wszystko sprawia, że co roku region małopolski odwiedza kilkanaście milionów turystów z Polski i całego świata. Dzięki temu Małopolska, niezmiennie od wielu lat, zajmuje wysokie miejsce w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Polski. Zapraszamy do obejrzenia niektórych z zabytków tego tak ciekawego zakątka.

 

Termin: 09-10.04.2022

Program:

1 dzień-Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź- Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Krakowa- zwiedzanie  Muzeum Czartoryskich- pierwsze polskie muzeum,  w którym zaprezentowano kolekcję zebraną przez Czartoryskich.Muzeum w Krakowie otworzył w 1874r. wnuk Izabeli- Książę Władysław ( Muzeum Czartoryskich w zamian za Wawel , gdyż Komnaty Królewskie na Wawelu są zamknięte ze względu na remont). Następnie spacer z przewodnikiem po Kazimierzu Krakowskim, w tym zwiedzanie Starej Synagogi oraz Panteonu. Przejazd do hotelu .Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Murowanej Lipnicy słynącej z największych palm wielkanocnych i urokliwego Kościoła św. Leonarda wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Następnie przejazd do Nowego Wiśnicza-zwiedzanie stojącego na wzgórzu i widocznego niemal z każdego miejsca zamku Kmitów i Lubomirskich. Jest to jedna z najlepiej zachowanych barokowych rezydencji w Polsce, a zarazem wspaniałe dzieło polskiej sztuki obronnej. Powrót do Łodzi ok.21.00.

Cena 260 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 1 obiadokolacje, 1 nocleg, 1 śniadanie
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie zawiera: biletów wstępu z usługami przewodników muzealnych –

ok. 90 zł płatne u pilota w autokarze.

 

 

 


1

Dzień 1:

Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź- Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Krakowa- zwiedzanie Muzeum Czartoryskich. Spacer z przewodnikiem po Kazimierzu Krakowskim, w tym zwiedzanie Starej Synagogi oraz Panteonu. Przejazd do hotelu .Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Murowanej Lipnicy słynącej z największych palm wielkanocnych i urokliwego Kościoła św. Leonarda wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Następnie przejazd do Nowego Wiśnicza-zwiedzanie stojącego na wzgórzu i widocznego niemal z każdego miejsca zamku Kmitów i Lubomirskich. Jest to jedna z najlepiej zachowanych barokowych rezydencji w Polsce, a zarazem wspaniałe dzieło polskiej sztuki obronnej. Powrót do Łodzi ok.21.00.

2 dni
09-10.04.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd o godzinie 6.00
 • Return Time

  21.00