Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Wczasy w Czarnogórze
Dobra Voda- niewielka miejscowość wypoczynkowa w odległości 7 km od miejscowości Bar. Otoczona gajami oliwnymi i piękną śródziemnomorską roślinnością osada stanowi przystań dla wszystkich, którzy na wakacjach pragną zaznać spokoju. Dobra Voda słynie z plaż – Plaży Sutomorskiej, pokrytej piaskiem o właściwościach leczniczych, Plaża Perłowa-przyciąga wysypana drobnym piaskiem , a Crvena Plaża z kolei znana jest dzięki podłożu o specyficznej czerwonawej barwie. Nierzadko o poranku zdarza się nad brzegiem Morza Adriatyckiego spotkać kraby, które chowają się wraz z wychodzącym coraz śmielej słońcem.
Pensjonat Lotos(3*)-przytulny pensjonat, położony ok.400 m od plaży. Oferuje pokoje:1, 2,3 i 4 osobowe oraz 3 apartamenty dwupokojowe . Każdy pokój z balkonem. Na wyposażeniu pokoju: klimatyzacja, kącik kuchenny z czajnikiem, łazienka, wi-fi, ręczniki, lodówka. Na terenie należącym do pensjonatu znajduje się basen do dyspozycji gości. Obok pensjonatu, mini market umożliwiający zakupy do późnych godzin wieczornych.

Termin: 17-27.08.2021r.

Program:
1 dzień-Wyjazd z Dworca Łódź-Kaliska( k. Lidla) o godz.04.00.Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię , Słowenię do Chorwacji. Nocleg tranzytowy na terytorium Chorwacji. Obiadokolacja.

2 dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dobrej Vody w Czarnogórze. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

3-10 dzień- Pobyt wypoczynkowy. Świadczenia wg. programu ( śniadania i obiadokolacje).
W trakcie pobytu możliwość odbycia wycieczek fakultatywnych ( opis wycieczek na końcu):
• Albania ( Szkodra, Kruja, obiad albański)
• Boka Kotorska –rejs statkiem
• Kanion rzeki Tary
• Montenegro Tour
• Monastyr Ostrog i Jezioro Szkoderskie
• Koleją przez Czarnogórę

11 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski. Po drodze nocleg tranzytowy w Chorwacji. Obiadokolacja.

12 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych.

Cena 2450 zł zawiera:
• transport autokarem
• opiekę pilota i rezydenta
• 8 noclegów
• 8 śniadań
• 8 obiadokolacji
• ubezpieczenie NNW i KL
• obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera : opłaty klimatycznej 2 euro/ osoby, płatne u pilota w autokarze, wycieczek fakultatywnych.

Opis wycieczek z polskojęzycznym przewodnikiem:

MONTENEGRO TOUR

Wycieczka ta pozwoli odkryć Czarnogórę w pełnej krasie. Czarnogóra jest krajem wysokich niedostępnych gór, czystej i przeźroczystej morskiej wody oraz ludzi, którym przyszło żyć w miejscu, gdzie natura pokazała całą swoją siłę i moc do stworzenia rzeczy przed którymi kolejne pokolenia czują respekt.
Program wycieczki: Okolica wyspy Sveti Stefan(panorama)- Budva -Kotor, najstarsze miasto w Czarnogórze wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO .

Cena: 38 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
28 euro dzieci do 12 lat

ALBANIA

Wycieczka, w której zwiedzimy Szkodrę i Kruja.
Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii, ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę. Piętrowe domy na wysokich fundamentach, a jednocześnie zachowano zabudowę typową dla południowych krajów z charakterystycznymi wąskimi orientalnymi uliczkami.
Kruja to niewielkie miasteczko położne na nie dużym wzgórzu u stopy góry Kruja. Miasteczko to słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderbrega.
Jest to jedno z najstarszych miast w Albanii.

Program wycieczki:
Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, wolny czas 45minut do 1h
Kruja – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny 1,5h
Po zwiedzeniu Kruji kolejnym etapem wycieczki jest możliwość skosztowania tradycyjnej orientalnej kuchni Albańskiej w restauracji Panorama (dodatkowa opłata).

Cena: 40 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
30 euro dzieci do 12 lat

KANION RZEKI TARY( najgłębszy kanion w Europie)

Wycieczka to wyjazd na północ Czarnogóry w najbardziej niedostępne górskie regiony trasą pełną serpentyn i tuneli wydrążonych w skałach docierając do Parku Narodowego Durmitor, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym rejonie Czarnogóry znajdziemy zjawiska krasowe, niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Czarnogórskie góry Durmitor nie są ani najwyższe, ani największe, ale mimo to wiele osób twierdzi, że drugich takich nie ma w całej Europie.
W trakcie tej wycieczki zobaczą Państwo Crno Ozero, kanion rzeki Tara, sławny most Durdevića na rzece Tara (możliwość za dodatkową opłatą zjazdu na linie pomiędzy brzegami rzeki tzw. ZIP LINE), Monastyr Moraca.

Cena: 45 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
35 euro dzieci do 12 lat
Ceny zawierają opłatę za wstęp do parku narodowego. 3 euro

MONASTYR OSTROG I JEZIORO SZKODERSKIE

Dwuetapowa wycieczka. Pierwszy etap malowniczą trasą do Monastyru Ostrog, największego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego zbudowanego we wnęce skalnej na wysokości 900m n.p.m.. Z tarasu Monastyru roztacza się piękny widok na zanikającą rzekę Zeta i jej dolinę.
Ostrog to miejsce bardzo magiczne, idealne dla miłośników wrażeń oraz także dla osób poszukujących wyciszenia i kontemplacji.
Drugi etap to dwugodzinny rejs po jeziorze Szkoderskim, największym jeziorze na półwyspie Bałkańskim położonym na granicy Czarnogóry i Albanii. Jezioro Szkoderskie to rezerwat ryb i ptaków. Jezioro jest długie na 50km, a szerokie na 14 km.

Cena: 38euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
33 euro dzieci do 12 lat
Dodatkowa opłata 4 euro za wejście do parku narodowego.

BOKA KOTORSKA – REJS STATKIEM

Boka Kotorska – Perła Adriatyku, najbardziej wysunięty na południe Europy fiord.
Program wycieczki:
Transport autokarem do Tivat gdzie przesiadają się Państwo na statek.
Plażowanie w urokliwej zatoce Žajnice naprzeciw wyspy Mamula lub przesiadka na mniejszą łódkę i wpłynięcie do Błękitnej Groty (Plava Špilja) i nurkowanie w niej. Zwiedzanie Herceg Novi i wolny czas.
Zwiedzanie Perastu lub przepłynięcie na piękną sztuczną wyspę zbudowaną przez rybaków Gospa od Škrpjela i zwiedzenie katolickiego kościoła, w którym zgromadzona jest duża ilość dzieł słynnych malarzy.
Zwiedzanie Kotoru (i czas wolny), najstarszego miasta w Czarnogórze wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Powrót autokarem z Kotoru.

Cena: 40 euro dorośli i dzieci powyżej 10 lat
30 euro dzieci do 10 lat
Dodatkowe opłaty (nie są obowiązkowe): 5 euro za Błękitną Grotę.
1 euro za przepłynięcie na wyspę Gospa od Škrpjela ; TITO Pociąg.

KOLEJĄ PRZEZ CZARNOGÓRĘ

Całodzienna dwuetapowa wycieczka. Pierwszy etap to podróż pociągiem malowniczą trasą z Bar do Kolasin. Drugi etap to powrót z Kolasin przez kanjon Moraca, Podgoricę i Jezioro Szkoderskie.

Kolejowe połączenie stolicy Serbii Belgradu z portem morskim Bar w Czarnogórze jest jedną z najbardziej spektakularnych linii kolejowych, która jest dobrze znana miłośnikom pociągów, ale o których rzadko słyszą zwykli turyści. Pociąg jedzie wzdłuż 476 km torów przez góry Czarnogóry, z około 254 tunelami i ponad 435 mostami, co daje nie zapomnianą rozrywkę po drodze. Niektóre wiadukty, które pokonuje pociąg są szczególnie dramatyczne – wiadukt Mala Rijeka ma prawie 200 metrów wysokości i pół kilometra długości.

Program wycieczki:
Na stacji w Barze wsiadamy do całkowicie odnowionego i klimatyzowanego pociągu, którym jedziemy wzdłuż wybrzeża do Sutomore mijając Jezioro Szkoderskie, największe jezioro na Bałkanach, później kierujemy się w stronę Podgoricy, stolicy Czarnogóry.
Teraz pociąg wije się wzdłuż rzeki Morača i wspina się stale w górę (od 3 m nad poziomem morza w Bar do 1030 m nad poziomem morza w Kolašin). Tutaj przejeżdżamy przez najwyższy most kolejowy w Europie „wiadukt Mala Rijeka” (500 metrów długości – 200 metrów wysokości).
Najwyższą stacją na trasie jest Kolašin, znane uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych Czarnogóry. Tam wysiadamy z pociągu i mamy 1h czasu wolnego.
Po czasie wolnym wsiadamy do autobusu którym jedziemy przez kanion Morača, który ostatnio widzieliśmy z góry jak z lotu ptaka z jadącego pociągu. W najwęższym i najniższym punkcie można podziwiać zapierający dech w piersiach widok panoramiczny (zatrzymujemy się na foto pauzę). W drodze do Podgoricy zwiedzamy klasztor Morača, który został zbudowany w 1252 r. Następnie przejeżdżamy przez stolicę Czarnogóry Podgoricę, Jezioro Szkoderskie (foto pauza) mijamy góry i wracamy na wybrzeże.

Cena: 45 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
35 euro dzieci do 12 lat
Dodatkowa opłata (nieobowiązkowa) – 2€ wejście do klasztor Morača


1

Dzień 1: 17.08

Wyjazd z Dworca Łódź-Kaliska( k. Lidla) o godz.04.00.Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię , Słowenię do Chorwacji. Nocleg tranzytowy na terytorium Chorwacji. Obiadokolacja..
2

Dzień 2: 18.08

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dobrej Vody w Czarnogórze. Zakwaterowanie. Obiadokolacja
3

Dzień 3-8: 19-25.08

- Pobyt wypoczynkowy. Świadczenia wg. programu ( śniadania i obiadokolacje). W trakcie pobytu możliwość odbycia wycieczek fakultatywnych ( opis wycieczek na końcu): • Albania ( Szkodra, Kruja, obiad albański) • Boka Kotorska –rejs statkiem • Kanion rzeki Tary • Montenegro Tour • Monastyr Ostrog i Jezioro Szkoderskie • Koleją przez Czarnogórę
4

Dzień 9: 26.08

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski. Po drodze nocleg tranzytowy w Chorwacji. Obiadokolacja
5

Dzień 10: 27.08

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych

12 dni
17-27.08.2021r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd o godz. 04.00
 • Return Time

  ok.23.00