Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Od XV do XVIII w. dolina Loary była bardzo popularna wśród królów, książąt i arystokratów.
W sumie na brzegach rzeki zbudowano ok. 300 tzw. Chateaux, w większości renesansowych, ale także średniowiecznych. Na tym terenie budowali oni bajeczne zamki wraz z pięknymi ogrodami. Stanowią one główną atrakcję regionu przyciągającą turystów z całego świata. W 2000 roku większość zabytków uzyskało tytuł zabytków światowego dziedzictwa UNESCO i do dzisiaj podlega jego ochronie.

Termin:25.07-01.08.2021r.

Program:

1 dzień- Wyjazd we wczesnych godzinach porannych( godz.04.00). Przejazd w okolice Reims.Nocleg.( Nie ma obiadokolacji).

2 dzień -Śniadanie.Zwiedzanie stolicy Szampanii-Remis. Miasto swą sławę zawdzięcza katedrze Notre-Dame-która jest uznawana za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji, często nazywana „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej.
To miejsce koronacji prawie wszystkich królów, począwszy od Chlodwiga – pierwszego króla Franków.Katedra słynie z witraży zaprojektowanych przez Marca Chagalla.Następnie Bazylika Świętego Remigiusza – najstarszą świątynię w Reims.Obie świątynie znajdują się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Przejazd do jednej z winnic w ok.Remis- zapoznanie się z produkcją szampanów, z których słynie region.Degustacja.Powrót na nocleg.Obiadokolacja.

3 dzień- Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Fontainebleau- ulubionej rezydencji królów francuskich, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków w Europie.Z ponad 1500 komnatami w samym sercu 130-akrowego parku, jest jedynym królewskim zamkiem nieustannie zamieszkiwanym przez osiem wieków przez francuskich władców. Rezydencję Napoleon określił mianem „prawdziwego domu francuskich monarchów”. Znajduje się tu blisko 40 000 sztuk starożytnych mebli. Obiekt słynie także z charakterystycznych schodów w kształcie podkowy, na których Napoleon w 1814 r. wygłosił pamiętne przemówienie podczas swojej abdykacji. Kolejny zamek Sully-Sur-Loire- otoczona fosa twierdza została rozbudowana na początku XVII w.W historii tego miejsca przewinęły się epizody związane z więzieniem Joanny D’Arc, ucieczka Króla Słońca przed frondą( bunt zwolenników parlamentu), czy wielkim myślicielem doby oświecenia Wolterem.Krótki pobyt w Orleanie- spacer po mieście.Przejazd na nocleg w okolice Orleanu.Obiadokolacja.Nocleg.

4 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Chambord- to największy i najbardziej znany zamek znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie bez powodu – znajduje się w nim 400 pomieszczeń, 280 kominków i 77 klatek schodowych.Co więcej, zamek położony jest w samym sercu parku o powierzchni ponad 5 000 hektarów.Następnie Blois- jeden z największych zamków nad Loarą.Zamieszkiwało go siedmiu królów i dziesięć królowych Francji. W 1845 roku stał się jednym z pierwszych obiektów tego typu, które postanowiono wyremontować.Przejazd do Chenonceau- tym, co wyróżnia zamek Chenonceau na tle pozostałych, jest fakt, że jego część została utworzona bezpośrednio na rzece Cher. Jeżeli spojrzymy z innej perspektywy, budowla będzie przypominać most( inspiracją był florencki Ponte Vecchio). Zamek znany jest jako „Zamek dam” – wszystko dlatego, że to właśnie w większości kobiety zbudowały, odrestaurowały i zamieszkiwały go. Wśród grona jego słynnych mieszkanek znajdowały się Catherine de Medici, Lorraine i Louise de Gabrielli d`Estre.Przejazd na nocleg w okolicy Tours.Obiadokolacja.

5 dzień-Śniadanie.Ciąg dalszy zwiedzania Zamków nad Loarą.Amboise-Zamek Clos Luce znajduje się zaledwie 500 metrów od zamku Amboise i jest ostatnim miejscem, w którym mieszkał Leonardo da Vinci. Możesz więc nie tylko zwiedzić przepiękny zamek w stylu renesansowym, lecz także na własne zobaczyć projekty słynnego wynalazcy.W parku znajduje się ekspozycja z 20 istniejącymi maszynami Leonarda da Vinci. Przejazd do Chinon-nie jest to jednak typowy zamek nad Loarą. Jego nazwa ma mało wspólnego z zamkiem – zdecydowanie bardziej pasuje do niego określenie „twierdza”. Co więcej, duża część budowli jest zniszczona, jednak spacer po średniowiecznych ruinach wciąż jest ciekawym doświadczeniem. To, w jaki sposób dzisiaj możemy patrzeć na ten zamek, zawdzięczamy królom angielskim, Henrykowi II i Ryszardowi Lwie Serce. Wraz z upływem czasu, zamek królewski został przekazany rządowi francuskiemu, dlatego też jego historia jest ściśle związana z postacią Joanny d’Arc i kardynała Richelieu.Przejazd do Tours.Spacer po mieście zwanego”Małym Paryżem”i związanego ze świętym Marcinem.Plac Plumereau. Pełen jest uroczych knajpek ze świetną, miejscową kuchnią. Otaczają go średniowieczne kamieniczki starówki, nazywanej „Vieux Tours”. Najważniejszy zabytek miasta – Bazylika Świętego Marcina.
Powrót na nocleg.Obiadokolacja.

6 dzień- Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Chartes- zwiedzanie gotyckiej katedry, której najpiękniejszą ozdobą są witraże (jest tu ponad 160!). W środku znajduje się również największy w Europie labirynt – położony w sercu katedry. Katedra w Chartres jako pierwsza we Francji została poświęcona Najświętszej Dziewicy. W średniowieczu co roku odbywały się tu cztery wielkie odpusty, na które ściągały tłumy pielgrzymów.Jest większa i wyższa niż katedra Notre-Dame w Paryżu. W katedrze w Chartres znajduje się niezwykle cenna relikwia – koszula, w której Maryja miała urodzić syna – Jezusa Chrystusa. Na zakończenie przejazd do Saint Denis- zwiedzanie nekropolii królów Francji.Jest to także jeden z najważniejszych obiektów w Europie bo to właśnie tutaj zrodziła się idea gotyku.Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.

7 dzień- Śniadanie.Wykwaterowanie.Wyjazd w kierunku Polski.

8 dzień- Przyjazd do Polski wczesnoporannych.

Cena 2200 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
6 noclegów
6 śniadań
5 obiadokolacji
ubezpieczenie NNW i KL
obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, audioguide,przewodników lokalnych, wizytę w winiarni- ok.150 euro, płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych( godz.04.00). Przejazd w okolice Reims.Nocleg.( Nie ma obiadokolacji).
2

2 dzień

Śniadanie.Zwiedzanie stolicy Szampanii-Remis. Miasto swą sławę zawdzięcza katedrze Notre-Dame-która jest uznawana za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji, często nazywana „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. To miejsce koronacji prawie wszystkich królów, począwszy od Chlodwiga - pierwszego króla Franków.Katedra słynie z witraży zaprojektowanych przez Marca Chagalla.Następnie Bazylika Świętego Remigiusza - najstarszą świątynię w Reims.Obie świątynie znajdują się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Przejazd do jednej z winnic w ok.Remis- zapoznanie się z produkcją szampanów, z których słynie region.Degustacja.Powrót na nocleg.Obiadokolacja.
3

3 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Fontainebleau- ulubionej rezydencji królów francuskich, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków w Europie.Z ponad 1500 komnatami w samym sercu 130-akrowego parku, jest jedynym królewskim zamkiem nieustannie zamieszkiwanym przez osiem wieków przez francuskich władców. Rezydencję Napoleon określił mianem „prawdziwego domu francuskich monarchów”. Znajduje się tu blisko 40 000 sztuk starożytnych mebli. Obiekt słynie także z charakterystycznych schodów w kształcie podkowy, na których Napoleon w 1814 r. wygłosił pamiętne przemówienie podczas swojej abdykacji. Kolejny zamek Sully-Sur-Loire- otoczona fosa twierdza została rozbudowana na początku XVII w.W historii tego miejsca przewinęły się epizody związane z więzieniem Joanny D'Arc, ucieczka Króla Słońca przed frondą( bunt zwolenników parlamentu), czy wielkim myślicielem doby oświecenia Wolterem.Krótki pobyt w Orleanie- spacer po mieście.Przejazd na nocleg w okolice Orleanu.Obiadokolacja.Nocle
4

4 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Chambord- to największy i najbardziej znany zamek znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie bez powodu – znajduje się w nim 400 pomieszczeń, 280 kominków i 77 klatek schodowych.Co więcej, zamek położony jest w samym sercu parku o powierzchni ponad 5 000 hektarów.Następnie Blois- jeden z największych zamków nad Loarą.Zamieszkiwało go siedmiu królów i dziesięć królowych Francji. W 1845 roku stał się jednym z pierwszych obiektów tego typu, które postanowiono wyremontować.Przejazd do Chenonceau- tym, co wyróżnia zamek Chenonceau na tle pozostałych, jest fakt, że jego część została utworzona bezpośrednio na rzece Cher. Jeżeli spojrzymy z innej perspektywy, budowla będzie przypominać most( inspiracją był florencki Ponte Vecchio). Zamek znany jest jako „Zamek dam” – wszystko dlatego, że to właśnie w większości kobiety zbudowały, odrestaurowały i zamieszkiwały go. Wśród grona jego słynnych mieszkanek znajdowały się Catherine de Medici, Lorraine i Louise de Gabrielli d`Estre.Przejazd na nocleg w okolicy Tours.Obiadokolacja.
5

5 dzień

Śniadanie.Ciąg dalszy zwiedzania Zamków nad Loarą.Amboise-Zamek Clos Luce znajduje się zaledwie 500 metrów od zamku Amboise i jest ostatnim miejscem, w którym mieszkał Leonardo da Vinci. Możesz więc nie tylko zwiedzić przepiękny zamek w stylu renesansowym, lecz także na własne zobaczyć projekty słynnego wynalazcy.W parku znajduje się ekspozycja z 20 istniejącymi maszynami Leonarda da Vinci. Przejazd do Chinon-nie jest to jednak typowy zamek nad Loarą. Jego nazwa ma mało wspólnego z zamkiem – zdecydowanie bardziej pasuje do niego określenie „twierdza”. Co więcej, duża część budowli jest zniszczona, jednak spacer po średniowiecznych ruinach wciąż jest ciekawym doświadczeniem. To, w jaki sposób dzisiaj możemy patrzeć na ten zamek, zawdzięczamy królom angielskim, Henrykowi II i Ryszardowi Lwie Serce. Wraz z upływem czasu, zamek królewski został przekazany rządowi francuskiemu, dlatego też jego historia jest ściśle związana z postacią Joanny d’Arc i kardynała Richelieu.Przejazd do Tours.Spacer po mieście zwanego”Małym Paryżem”i związanego ze świętym Marcinem.Plac Plumereau. Pełen jest uroczych knajpek ze świetną, miejscową kuchnią. Otaczają go średniowieczne kamieniczki starówki, nazywanej „Vieux Tours”. Najważniejszy zabytek miasta – Bazylika Świętego Marcina. Powrót na nocleg.Obiadokolacja.
6

6 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Chartes- zwiedzanie gotyckiej katedry, której najpiękniejszą ozdobą są witraże (jest tu ponad 160!). W środku znajduje się również największy w Europie labirynt - położony w sercu katedry. Katedra w Chartres jako pierwsza we Francji została poświęcona Najświętszej Dziewicy. W średniowieczu co roku odbywały się tu cztery wielkie odpusty, na które ściągały tłumy pielgrzymów.Jest większa i wyższa niż katedra Notre-Dame w Paryżu. W katedrze w Chartres znajduje się niezwykle cenna relikwia – koszula, w której Maryja miała urodzić syna – Jezusa Chrystusa. Na zakończenie przejazd do Saint Denis- zwiedzanie nekropolii królów Francji.Jest to także jeden z najważniejszych obiektów w Europie bo to właśnie tutaj zrodziła się idea gotyku.Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.
7

7 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Wyjazd w kierunku Polski.
8

8 dzień

Przyjazd do Polski wczesnoporannych.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  04.00
 • Return Time

  06.00