Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Dolny Śląsk i Śląsk Opolski – Paczków – Otmuchów – Nysa – Prudnik – Głogówek – Moszna – Krapkowice

Termin: 31.07-02.08.2020r.

 

Cena 530 zł zwiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • 2 noclegi
 • ubezpieczenie NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok.80 zł płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o 6.00. Przejazd do Paczkowa - miasto nazywane jest polskim Carcassonne ze względu na zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie wraz z wieżami bramnymi. Zwiedzanie Kościoła św. Jana Ewangelisty z tzw. studnią tatarską oraz Muzeum Gazownictwa. Przejazd do Otmuchowa - miasto kwiatów i biskupów wrocławskich-zamek z zewnatrz, kościół parafialny pw. św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego ze wspaniałymi wnętrzami, utrzymanymi w barwach kawy z mlekiem i wzbogacone o dzieła "śląskiego Rembrandta", Michaela Willmanna. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Nysa – miasto które kiedyś przez kilkaset lat była stolicą Księstwa Biskupiego, a do dziś możemy podziwiać zachowany z tamtego okresu kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, ratusz miejski czy dom Wagi Miejskiej. Ozdobą miasta jest barokowa fontanna Trytona wykuta ze śląskiego marmuru oraz piękna studnia z kunsztowną kutą kratą. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie przejazd do Prudnika - najstarsza wieża zamka na Górnym Śląsku,spacer po mieście. Kolejny punkt programu to Głogówek - jedno z najstarszych miast Śląska Opolskiego, położone nad rzeką Osobłogą. Zwiedzanie Kościóła św. Franciszka z XIII w. – jednym z elementów jest postawiony w 1630 roku Domek Loretański, który jest wierną kopią domu świętej rodziny z Nazaretu, kolegiata św. Bartłomieja z XIV w oraz renesansowego zamku Oppersdorffów z XVI w. którym rezydował min. Jan Kazimierz ze swoją żoną Ludwiką Marią Gonzaga. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mosznej. Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych zabytków ziemi opolskiej - „bajkowy” zamek rodu Tiele-Wincklerów z 99 wieżami, o którym krążą liczne legendy. Przejazd do Krapkowic - Zamek w Krapkowicach to budowla owiana tajemnicą. Nie wiadomo dokładnie kiedy i kto go wybudował. Najprawdopodobniej istniał już przed uzyskaniem przez Krapkowice praw miejskich w 1275 roku. Według legendy zamek wybudowali rycerze z zakonu templariuszy. (z zewnątrz, obecnie siedziba szkoły). Powrót do Łodzi w ok.20tej.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd o godzinie 6.00, powrót około 20.00