Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

DOLNY ŚLĄSK I ŚLĄSK OPOLSKI

Paczków-Otmuchów-Nysa-Prudnik-Głogówek-Moszna-Krapkowice

Termin: 24-26.09.2021r.

Program:

1 dzień- Wyjazd o 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska(k.Lidla). Przejazd do Paczkowa- miasto nazywane jest polskim Carcassonne ze względu na zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie wraz z wieżami bramnymi. Zwiedzanie Kościoła św. Jana Ewangelisty z tzw. studnią tatarską oraz Muzeum Gazownictwa. Przejazd do Otmuchowa- miasto kwiatów i biskupów wrocławskich-zamek z zewnątrz,kościół parafialny pw. św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego ze wspaniałymi wnętrzami, utrzymanymi w barwach kawy z mlekiem i wzbogacone o dzieła”śląskiego Rembrandta”, Michaela Willmanna. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

2 dzień- Śniadanie. Przejazd do Nysa – miasto, które kiedyś przez kilkaset lat było stolicą Księstwa Biskupiego, a do dziś możemy podziwiać zachowany z tamtego okresu kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, ratusz miejski czy dom Wagi Miejskiej. Ozdobą miasta jest barokowa fontanna Trytona wykuta ze śląskiego marmuru oraz piękna studnia z kunsztowną kutą kratą. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie przejazd do Prudnika- najstarsza wieża zamka na Górnym Śląsku, spacer po mieście. Kolejny punkt programu to Głogówek -jedno z najstarszych miast Śląska Opolskiego, położone nad rzeką Osobłogą. Zwiedzanie Kościoła św. Franciszka z XIII w. – jednym z elementów jest postawiony w 1630 roku Domek Loretański, który jest wierną kopią domu świętej rodziny z Nazaretu, kolegiaty św. Bartłomieja z XIV w oraz renesansowego zamku Oppersdorffów z XVI w. ,w którym rezydował min. Jan Kazimierz ze swoją żoną Ludwiką Marią Gonzaga. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień-Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mosznej. Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych zabytków ziemi opolskiej – „bajkowy” zamek rodu Tiele-Wincklerów z 99 wieżami, o którym krążą liczne legendy. Przejazd do Krapkowic-Zamek w Krapkowicach to budowla owiana tajemnicą. Nie wiadomo dokładnie kiedy i kto go wybudował. Najprawdopodobniej istniał już przed uzyskaniem przez Krapkowice praw miejskich w 1275 roku. Według legendy zamek wybudowali rycerze z zakonu templariuszy (z zewnątrz, obecnie siedziba szkoły). Powrót do Łodzi w ok.20tej.
Cena: 460 zł zwiera:
transport autokarem
opiekę pilota
2 śniadania
2 obiadokolacje
2 noclegi
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok.80 zł płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska(k.Lidla). Przejazd do Paczkowa- miasto nazywane jest polskim Carcassonne ze względu na zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie wraz z wieżami bramnymi. Zwiedzanie Kościoła św. Jana Ewangelisty z tzw. studnią tatarską oraz Muzeum Gazownictwa. Przejazd do Otmuchowa- miasto kwiatów i biskupów wrocławskich-zamek z zewnątrz,kościół parafialny pw. św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego ze wspaniałymi wnętrzami, utrzymanymi w barwach kawy z mlekiem i wzbogacone o dzieła"śląskiego Rembrandta", Michaela Willmanna. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Nysa – miasto, które kiedyś przez kilkaset lat było stolicą Księstwa Biskupiego, a do dziś możemy podziwiać zachowany z tamtego okresu kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, ratusz miejski czy dom Wagi Miejskiej. Ozdobą miasta jest barokowa fontanna Trytona wykuta ze śląskiego marmuru oraz piękna studnia z kunsztowną kutą kratą. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie przejazd do Prudnika- najstarsza wieża zamka na Górnym Śląsku, spacer po mieście. Kolejny punkt programu to Głogówek -jedno z najstarszych miast Śląska Opolskiego, położone nad rzeką Osobłogą. Zwiedzanie Kościoła św. Franciszka z XIII w. – jednym z elementów jest postawiony w 1630 roku Domek Loretański, który jest wierną kopią domu świętej rodziny z Nazaretu, kolegiaty św. Bartłomieja z XIV w oraz renesansowego zamku Oppersdorffów z XVI w. ,w którym rezydował min. Jan Kazimierz ze swoją żoną Ludwiką Marią Gonzaga. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mosznej. Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych zabytków ziemi opolskiej - „bajkowy” zamek rodu Tiele-Wincklerów z 99 wieżami, o którym krążą liczne legendy. Przejazd do Krapkowic-Zamek w Krapkowicach to budowla owiana tajemnicą. Nie wiadomo dokładnie kiedy i kto go wybudował. Najprawdopodobniej istniał już przed uzyskaniem przez Krapkowice praw miejskich w 1275 roku. Według legendy zamek wybudowali rycerze z zakonu templariuszy (z zewnątrz, obecnie siedziba szkoły). Powrót do Łodzi w ok.20tej.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  20.00