Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                  Oblęgorek- Kielce(Kadzielnia)- Łysa Góra (Święty Krzyż) -Nowa Słupia- Chęciny

Termin: do uzgodnienia

Miejsce wyjazdu: do uzgodnienia

Godzina wyjazdu: 08.00

Program:

1 dzień– Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie pałacyku, będącego siedzibą Muzeum Henryka Sienkiewicza. Przejazd stolicy województwa świętokrzyskiego Kielc- zwiedzanie Kadzielni- rezerwatu geologicznego, gdzie znajduje się słynny amfiteatr. Następnie wizyta w Osadzie Średniowiecznej u podnóża Świętej Katarzyny. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień– Śniadanie. Przejazd do Nowej Słupi, gdzie znajduje się Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana- nowoczesny obiekt multimedialny, popularyzujący dawny ośrodek produkcji żelaza, odkryty podczas szeroko zakrojonych badań archeologicznych. Zwiedzanie połączone z lekcją muzealną Życie codzienne w erze żelaza – spacer po Osadzie Starożytnej, dawne zawody, sposób budowy chat oraz zwyczaje plemion barbarzyńskich.” Następnie przejazd do Huty Szklanej. Obiad.Wejście na Łysą Górę która kryje się również pod nazwami Łysiec, Święty Łysiec oraz Święty Krzyż, to drugi najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich. Mierzy 594 m n.p.m. i jest niższa jedynie od Łysicy. Zwiedzanie  dawnego opactwa benedyktyńskiego, które jest  najstarszym polskim sanktuarium i miejscem złożenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Łysa Góra od średniowiecza jest miejscem licznych pielgrzymek. Absolutnie warto odwiedzić przepiękną Kaplicę Oleśnickich, która zwana jest również Kaplicą Relikwii Krzyża Świętego. Podczas zejścia z Łysej Góry postój na platformie widokowej z której przyjrzymy się największej osobliwości   Gór Świętokrzyskich-gołoborzom. Jest to jedno z największych rumowisk skalnych w Europie, które powstało 500 mln lat temu.

 

3 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Warsztaty Wypieku Piernika. Pod czujnym okiem zdolnych Słowianek dzieci przeżyją emocjonująca przygodę, w trakcie której nie tylko miło spędzą czas, ale i nauczą się sztuki pieczenia piernika i znajdą odpowiedź na ważne pytanie, co ma piernik do wiatraka? Przejazd do Chęcin.  Na wzgórzu, nad miastem górują ruiny zamku królewskiego z XIII w. Zamek ten nigdy nie został zdobyty!!Wiążą się z nim liczne legendy (np. o Królowej Bonie i skarbach, Białej Damie i inne), chętnie słuchane przez najmłodszych. Zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót  ok. godz. 18.00.

 

Cena : dla grupy 45 osób – 660 zł/osobę

 zawiera:

 • Transport autokarem
 • Opiekę pilota
 • 1 obiadokolację
 • 2 śniadania
 • 2 noclegi
 • 1 obiad ( drugiego dnia)
 • Suchy prowiant (trzeciego dnia)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Warsztaty piernikowe
 • Ubezpieczenie NNW
 • Obowiązkowa składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Uwaga: dopłata do wyżywienia uwzględniającego dietę-10 zł/os/doba.

 


1

1 dzień

Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie pałacyku, będącego siedzibą Muzeum Henryka Sienkiewicza. Przejazd stolicy województwa świętokrzyskiego Kielc- zwiedzanie Kadzielni- rezerwatu geologicznego, gdzie znajduje się słynny amfiteatr. Następnie wizyta w Osadzie Średniowiecznej u podnóża Świętej Katarzyny. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Nowej Słupi, gdzie znajduje się Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana- nowoczesny obiekt multimedialny, popularyzujący dawny ośrodek produkcji żelaza, odkryty podczas szeroko zakrojonych badań archeologicznych. Zwiedzanie połączone z lekcją muzealną „Życie codzienne w erze żelaza - spacer po Osadzie Starożytnej, dawne zawody, sposób budowy chat oraz zwyczaje plemion barbarzyńskich.” Następnie przejazd do Huty Szklanej. Obiad.Wejście na Łysą Górę która kryje się również pod nazwami Łysiec, Święty Łysiec oraz Święty Krzyż, to drugi najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich. Mierzy 594 m n.p.m. i jest niższa jedynie od Łysicy. Zwiedzanie  dawnego opactwa benedyktyńskiego, które jest  najstarszym polskim sanktuarium i miejscem złożenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Łysa Góra od średniowiecza jest miejscem licznych pielgrzymek. Absolutnie warto odwiedzić przepiękną Kaplicę Oleśnickich, która zwana jest również Kaplicą Relikwii Krzyża Świętego. Podczas zejścia z Łysej Góry postój na platformie widokowej z której przyjrzymy się największej osobliwości   Gór Świętokrzyskich-gołoborzom. Jest to jedno z największych rumowisk skalnych w Europie, które powstało 500 mln lat temu.
3

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Warsztaty Wypieku Piernika. Pod czujnym okiem zdolnych Słowianek dzieci przeżyją emocjonująca przygodę, w trakcie której nie tylko miło spędzą czas, ale i nauczą się sztuki pieczenia piernika i znajdą odpowiedź na ważne pytanie, co ma piernik do wiatraka? Przejazd do Chęcin.  Na wzgórzu, nad miastem górują ruiny zamku królewskiego z XIII w. Zamek ten nigdy nie został zdobyty!!Wiążą się z nim liczne legendy (np. o Królowej Bonie i skarbach, Białej Damie i inne), chętnie słuchane przez najmłodszych. Zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót  ok. godz. 18.00.

3 dni
oferta dla szkół
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  sprzed szkoły
 • Czas odjazdu

  08.00
 • Return Time

  18.00