Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Jeszcze kilka lat temu hasłem promującym Grudziądz była dewiza ”Grudziądz – miasto na szczęście”, obecnie odstąpiono od niej i jedynym, obecnie używanym jest „Grudziądz z ułańską fantazją”. Używanie tego hasła jest jak najbardziej trafne.
W okresie II Rzeczypospolitej Grudziądz był największym miastem garnizonowym, które słynęło nie tylko z kawalerii, ale także z innych jednostek wojskowych. Centrum Wyszkolenia Kawalerii było w zasadzie głównym ośrodkiem szkolenia i doskonalenia kadr ułańskich. To dzięki nim miasto stało się stolicą polskiej kawalerii
.

Program:

Wyjazd o godz. 07.00 z Dworca PKS Łódź- Kaliska( k. Lidla). Przejazd do Grudziądza– miasta położonego nad Wisła w woj. kujawsko- pomorskim. Leżący na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego Grudziądz może pochwalić się kilkoma niezwykłymi zabytkami, a mimo to jest tu jeszcze całkiem kameralnie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: Rynek, Kamienica pod Łabędziem, Bazylika św. Mikołaja, Zespół Spichlerzy, Pałac Opatek, ruiny zamku krzyżackiego z Wieżą Klimek, spacer po Błoniach Nadwiślańskich. Przejazd do Chełmna- miasta nazywanegoMiastem Zakochanych” oraz „Miastem Miłości”, ale przede wszystkim jest miastem z bogatą historią. Odegrało ważną rolę w historii Polski i Zakonu Krzyżackiego, który planował tu stolicę swojego państwa i do końca jego istnienia było określane „miastem głównym, godniejszym od pozostałych”. Najważniejszymi atrakcjami Chełmna są piękne, unikatowe, średniowieczne zabytki i układ urbanistyczny, dzięki którym miasto nazywane jest „małym Krakowem” oraz „polskim Carcassonne”. Symbolem miasta jest dominująca ponad doliną Wisły przepiękna panorama miasta, którą tworzą wysoko wznoszące się wieże chełmińskich kościołów. Jest ona wyjątkowa, ponieważ można ją podziwiać, dzięki położeniu miasta na dziewięciu wzgórzach Wysoczyzny Chełmińskiej, ze wszystkich stron świata. Zachowane do dziś zabytkowe budowle Chełmna pochodzą głównie z okresu jego świetności przypadającego na XIII i XIV wiek. Spacer po mieście z przewodnikiem: gotycko-renesansowy ratusz – „perła architektury renesansowej na Pomorzu” – wraz ze średniowieczną miarą długości tzw. „prętem chełmińskim„, cystersko-benedyktyński zespół klasztorny, średniowieczna starówka. Powrót do Łodzi ok.21.30.

Cena: 95 zł/ osoba zawiera:

 • Transport autokarem
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych, ok.50 zł płatne u pilota w autokarze.

1 dzień
05.06.2021r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  21.00