Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

JURA KRAKOWSKO–CZĘSTOCHOWSKA
Olsztyn-Złoty Potok-Bobolice- Ogrodzieniec- Pustynia Błędowska-Pieskowa Skała-Jaskinia Nietoperzowa-Zamek Rudna

Termin:05-06.07.2021r.

Program:

1 dzień-Wyjazd o godz.7.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska ( przy Lidlu). Przejazd do Olsztyna – zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych średniowiecznych zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Kolejny punkt programu- Złoty Potok-miejsce słynie z historycznej pstrągarni, pięknego Rezerwatu Parkowe, zabytkowego Pałacu Raczyńskich i dworku –Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego oraz kilku malowniczych stawów. Wizyta w Pstrągarni Raczyńskich – gdzie co roku odbywa się Święto Pstrąga – słynna plenerowa impreza odbywająca się w sierpniu, podczas której trwa nieustająca degustacja pstrąga – symbolu Złotego Potoku, ale i nalewek. Następnie na trasie zwiedzania dwa kolejne zamki na Szlaku Orlich Gniazd-w Bobolicach i Ogrodzieńcu( największy zamek na szlaku). Na zakończenie dnia odwiedzimy jedyną w Polsce i Europie-Pustynię Błędowską. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

2 dzień-Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Pieskowej Skały, zwiedzanie najpiękniejszego zamku na Szlaku Orlich Gniazd, zw. Małym Wawelem. Przejazd do Jerzmanowic, gdzie znajduje się Jaskinia Nietoperzowa- zwiedzanie jednej z największych jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.Na zakończenie wizyta na zamku w Rudnej ( Zamek Tęczyn), który określany jest mianem „drugiego Wawelu” . Powrót do Łodzi ok. godz.21.00.

Cena 280 zł zawiera:
• transport autokarem
• opiekę pilota
• 1 nocleg
• 1 obiadokolację
• 1 śniadanie
• Ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera biletów wstępu i przewodników lokalnych- ok. 100 zł płatnych u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd o godz.7.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska ( przy Lidlu). Przejazd do Olsztyna – zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych średniowiecznych zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Kolejny punkt programu- Złoty Potok-miejsce słynie z historycznej pstrągarni, pięknego Rezerwatu Parkowe, zabytkowego Pałacu Raczyńskich i dworku –Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego oraz kilku malowniczych stawów. Wizyta w Pstrągarni Raczyńskich – gdzie co roku odbywa się Święto Pstrąga - słynna plenerowa impreza odbywająca się w sierpniu, podczas której trwa nieustająca degustacja pstrąga - symbolu Złotego Potoku, ale i nalewek. Następnie na trasie zwiedzania dwa kolejne zamki na Szlaku Orlich Gniazd-w Bobolicach i Ogrodzieńcu( największy zamek na szlaku). Na zakończenie dnia odwiedzimy jedyną w Polsce i Europie-Pustynię Błędowską. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

2 dzień

Wykwaterowanie. Przejazd do Pieskowej Skały, zwiedzanie najpiękniejszego zamku na Szlaku Orlich Gniazd, zw. Małym Wawelem. Przejazd do Jerzmanowic, gdzie znajduje się Jaskinia Nietoperzowa- zwiedzanie jednej z największych jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Przejazd do Racławic- miejsca zwycięskiej bitwy z czasów insurekcji kościuszkowskiej z 1794r.Na zakończenie zwiedzanie Zamku Tenczyn w Rudnie ostatniego na naszym Szlaku Orlich Gniazd. Powrót do Łodzi ok. godz.21.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  21.00