Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Kościoły Pokoju – Mała Moskwa – Złoto – Cystersi – Świdnica – Jawor – Legnica – Legnickie Pole – Złotoryja – Lubiąż

Termin: 03-05.07.2020r.

 

Cena 560 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • 2 noclegi
 • ubezpieczenie NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok. 80zł płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o godz.6.00. Przejazd do Jawora i Świdnicy. Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy są największymi drewnianymi budowlami o funkcjach religijnych w Europie, wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wybudowane na koszt protestantów, w ciągu jednego roku, z nietrwałych materiałów przetrwały do dziś i zachwycają kunsztem wykonania. Spacer po Świdnicy: XIV w. Katedra św. Wacława i Stanisława z wieżą o wysokości 101,21 m, jedną z najwyższych w Europie i piąta pod względem wysokości wieżą w Polsce, mury obronne, z XIV w., fortyfikacje średniowieczne i pozostałości twierdzy Fryderyka Wielkiego, zwiedzanie Muzeum Dawnego Kupiectwa (w ratuszu). Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Złotoryi - miasto powstałe dzięki wydobywaniu złota w średniowieczu. Spacer po mieście (fragmenty średniowiecznych murów obronnych, klasycystyczny ratusz, kościół Narodzenia NMP z niezwykłą biblioteką). Przejazd do „Małej Moskwy” czyli Legnicy - spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym, w tym zwiedzanie zamku - jednego z najstarszych w Polsce. Następnie przejazd do Legnickiego Pole – maleńka miejscowość gdzie w 1241 r. Tatarom stawiły czoła wojska pod wodzą księcia śląskiego Henryka Pobożnego, syna świętej Jadwigi. Zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Legnicą. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Przejazd do Lubiąża - zwiedzanie największego opactwa cystersów na świecie, nazywanego arcydziełem śląskiego baroku. Powrót do Łodzi w godz. wieczornych.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd o godzinie 6.00, powrót w godzinach wieczornych