Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com
Mała Moskwa
Lubiąż-Legnica-Legnickie Pole-Świdnica-Wałbrzych-Złotoryja
Legnica przez prawie pół wieku odgrywała znaczącą w rolę w europejskiej przestrzeni politycznej i wojskowej. Wynikało to z faktu stacjonowania w mieście sztabu Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej, dowództwa 4 Armii Lotniczej i jednego z najliczniejszych w Polsce garnizonów, a w latach 1984-1990 Naczelnego Dowództwa Zachodniego Teatru Działań Strategicznych. Za względu na dużą koncentrację w mieście jednostek wojskowych i struktur dowódczych Legnicę nazywano Mała Moskwą.
Termin: 10-12.06.2022r.
Program:

 

1 dzień-Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd do Lubiąża- zwiedzanie największego opactwa cystersów na świecie, nazywanego arcydziełem śląskiego baroku. Następnie zwiedzanie „Małej Moskwy” czyli Legnicy-spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym, w tym zwiedzanie zamku -jednego z najstarszych w Polsce. Przejazd na nocleg .Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień- Śniadanie. Zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy -jednej z największych drewnianych budowli o funkcjach religijnych w Europie, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po Świdnicy z przewodnikiem lokalnym: XIV w. Katedra św. Wacława i Stanisława z wieżą o wysokości 101,21 m, jedną z najwyższych w Europie i piąta pod względem wysokości wieżą w Polsce ,Rynek. Przejazd do Wałbrzycha-dawniej jednego z najważniejszych ośrodków Dolnego Ślaska. Zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia-nowoczesnego, zrewitalizowanego kompleksu obiektów powstałych na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Spacer z przewodnikiem po mieście: rynek, Pałac Albrehta,Pałac Czettritzów, Pałac Tielscha. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3
dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Złotoryi– miasto powstałe dzięki wydobywaniu złota w średniowieczu. Zwiedzanie kopalni złota. W drodze powrotnej zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Legnicą w Legnickim Polu- maleńkiej miejscowość, gdzie w 1241 r. Tatarom stawiły czoła wojska pod wodzą księcia śląskiego Henryka Pobożnego, syna świętej Jadwigi. Powrót do Łodzi ok.19.00.
Cena dla grupy 40-45 os.- 710 zł
dla grupy powyżej 45 os.-696 zł
zawiera:
 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • 2 noclegi
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok.110 zł. płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd do Lubiąża- zwiedzanie największego opactwa cystersów na świecie, nazywanego arcydziełem śląskiego baroku. Następnie zwiedzanie „Małej Moskwy” czyli Legnicy-spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym, w tym zwiedzanie zamku -jednego z najstarszych w Polsce. Przejazd na nocleg .Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy -jednej z największych drewnianych budowli o funkcjach religijnych w Europie, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po Świdnicy z przewodnikiem lokalnym: XIV w. Katedra św. Wacława i Stanisława z wieżą o wysokości 101,21 m, jedną z najwyższych w Europie i piąta pod względem wysokości wieżą w Polsce ,Rynek. Przejazd do Wałbrzycha-dawniej jednego z najważniejszych ośrodków Dolnego Ślaska. Zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia-nowoczesnego, zrewitalizowanego kompleksu obiektów powstałych na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Spacer z przewodnikiem po mieście: rynek, Pałac Albrehta,Pałac Czettritzów, Pałac Tielscha. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Złotoryi- miasto powstałe dzięki wydobywaniu złota w średniowieczu. Zwiedzanie kopalni złota. W drodze powrotnej zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Legnicą w Legnickim Polu- maleńkiej miejscowość, gdzie w 1241 r. Tatarom stawiły czoła wojska pod wodzą księcia śląskiego Henryka Pobożnego, syna świętej Jadwigi. Powrót do Łodzi ok.19.00.

3 dni
10.06.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  19.00