Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Lubiąż-Legnica-Legnickie Pole-Jawor-Świdnica-Wałbrzych-Złotoryja-Kamieniec Ząbkowicki
Termin:30.04-02.2021r.
Program:

1 dzień-Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd do Lubiąża- zwiedzanie największego opactwa cystersów na świecie, nazywanego arcydziełem śląskiego baroku.Następnie zwiedzanie „Małej Moskwy” czyli Legnicy-spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym, w tym zwiedzanie zamku -jednego z najstarszych w Polsce. Następnie przejazd do Legnickiego Pola – maleńka miejscowość, gdzie w 1241 r. Tatarom stawiły czoła wojska pod wodzą księcia śląskiego Henryka Pobożnego, syna świętej Jadwigi. Zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Legnicą .Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień-Śniadanie.Zwiedzanie Kościołów Pokoju w Jaworze i Świdnicy to największe drewniane budowle o funkcjach religijnych w Europie, wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wybudowane na koszt protestantów, w ciągu jednego roku, z nietrwałych materiałów przetrwały do dziś i zachwycają kunsztem wykonania.
Spacer po Świdnicy z przewodnikiem lokalnym: XIV w. Katedra św. Wacława i Stanisława z wieżą o wysokości 101,21 m, jedną z najwyższych w Europie i piąta pod względem wysokości wieżą w Polsce ,mury obronne z XIV w., fortyfikacje średniowieczne i pozostałości twierdzy Fryderyka Wielkiego.Przejazd do Wałbrzycha-dawniej jednego z najważniejszych ośrodków Dolnego Ślaska. Zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia-nowoczesnego, zrewitalizowanego kompleksu obiektów powstałych na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Wizyta w najstarszej w Polsce Palmiarni zbudowanej dzięki Księżnej Daisy.Spacer z przewodnikiem po mieście: rynek, Pałac Albrehta,Pałac Czettritzów, Pałac Tielscha.
Nocleg. Obiadokolacja.

3 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Złotoryi- miasto powstałe dzięki wydobywaniu złota w średniowieczu. Zwiedzanie kopalni złota.W drodze powrotnej zwiedzanie pięknego pałacu Marianny Orańskiej w Kamieniu Ząbkowickim. Powrót do Łodzi ok. godz.19.00

Cena 460 zł zawiera;
transport autokarem
opiekę pilota
2 śniadania
2 obiadokolacje
2 noclegi
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok. 180 zł. płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd do Lubiąża- zwiedzanie największego opactwa cystersów na świecie, nazywanego arcydziełem śląskiego baroku.Następnie zwiedzanie „Małej Moskwy” czyli Legnicy-spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym, w tym zwiedzanie zamku -jednego z najstarszych w Polsce. Następnie przejazd do Legnickiego Pola – maleńka miejscowość, gdzie w 1241 r. Tatarom stawiły czoła wojska pod wodzą księcia śląskiego Henryka Pobożnego, syna świętej Jadwigi. Zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Legnicą .Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie.Zwiedzanie Kościołów Pokoju w Jaworze i Świdnicy to największe drewniane budowle o funkcjach religijnych w Europie, wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wybudowane na koszt protestantów, w ciągu jednego roku, z nietrwałych materiałów przetrwały do dziś i zachwycają kunsztem wykonania. Spacer po Świdnicy z przewodnikiem lokalnym: XIV w. Katedra św. Wacława i Stanisława z wieżą o wysokości 101,21 m, jedną z najwyższych w Europie i piąta pod względem wysokości wieżą w Polsce ,mury obronne z XIV w., fortyfikacje średniowieczne i pozostałości twierdzy Fryderyka Wielkiego.Przejazd do Wałbrzycha-dawniej jednego z najważniejszych ośrodków Dolnego Ślaska. Zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia-nowoczesnego, zrewitalizowanego kompleksu obiektów powstałych na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Wizyta w najstarszej w Polsce Palmiarni zbudowanej dzięki Księżnej Daisy.Spacer z przewodnikiem po mieście: rynek, Pałac Albrehta,Pałac Czettritzów, Pałac Tielscha. Nocleg. Obiadokolacja.
3

Dzień 3:

Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Złotoryi- miasto powstałe dzięki wydobywaniu złota w średniowieczu. Zwiedzanie kopalni złota.W drodze powrotnej zwiedzanie pięknego pałacu Marianny Orańskiej w Kamieniu Ząbkowickim. Powrót do Łodzi ok. godz.19.00

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  19.00