Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Słynna bitwa pod Grunwaldem, jedna z największych bitew średniowiecznej Europu, choć trwała zaledwie 4 godziny  wstrząsnęła naszym kontynentem. Każdy Polak zna datę tej bitwy. Zapraszamy do obejrzenia pól bitewnych i muzeum poświęconego temu wydarzeniu. Podążając śladami zakonu krzyżackiego odwiedzimy także zamki w  Działdowie i Nidzicy .

16.07.2023

Program:

Wyjazd o godz. 07:00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Stębarka (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie znajduje się Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Zwiedzanie z przewodnikiem obiektu muzealnego oraz pól bitewnych. Następnie wizyta na zamku w Nidzicy- jednym z piękniejszych zamków krzyżackich na ziemiach polskich. To tutaj w   1389 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Zakonu Krzyżackiego, Polski i Litwy. Próbowano zapobiec wielkiej wojnie, do której doszło w latach 1409-1411. Krótki spacer z przewodnikiem po mieście.

Na zakończenie przejazd do Działdowa, które w czasach bytności Krzyżaków na ziemiach polskich (a także w okresie istnienia plemion pruskich) było miastem pogranicznym. Do naszych czasów przetrwało skrzydło gotyckiego zamku z tego okresu, a w miejskim ratuszu utworzono multimedialne muzeum poświęcone Zakonowi Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (znanemu lepiej pod nazwą Zakonu Krzyżackiego).Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Przyjazd ok. godz. 22.00

Cena 220 zł zawiera:

 • Przejazd autokarem
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne + 55 zł: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – płatne u pilota w autokarze.

1 dzień
16.07.2023
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  22.00