Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Miasto kredy

Lublin- Chełm- Rejowiec- Krupe- Krasnystaw- Fajsławice- Hrubieszów- Masłomęcz

Chełm, malowniczo położony nad rzeką Uherką, słynie z niespotykanych w Europie Podziemi Kredowych. Wijący się pod miastem labirynt korytarzy powstał w wyniku wydobywania tego surowca od XVI do początków XX wieku. Wydobycie przerwano na początku XX w., kiedy wydrążone chodniki zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. W latach 70. XX w., po przystosowaniu wybranych fragmentów korytarzy do potrzeb turystycznych, udostępniono    do zwiedzania trasę turystyczną, która stanowi obecnie największą atrakcję miasta i regionu, przyciągając licznych turystów z kraju i zagranicy.

 

Termin:13-15.05.2022r.

Program:

1 dzień-Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Lublina- zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie: Zamek  Lubelski , Kaplica Trójcy Świętej (wewnątrz),Stare Miasto, Wieżą Trynitarska, Archikatedra (wewnątrz) .Przejazd do Chełma. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień-Śniadanie. Zwiedzanie Chełma z przewodnikiem lokalnym: Podziemia Kredowe(trasa turystyczna),Stare Miasto z  perłą baroku  woj. lubelskiego – kościół  pw. Rozesłania św. Apostołów, dawny Rynek, obecnie noszący nazwę Edwarda Łuczkowskiego, cerkiew prawosławna Jana Teologa, zespół katedralny „Na Górce”   z Bazyliką pw. Narodzenia N.M.P oraz wczesnośredniowieczne grodzisko. Przejazd do Rejowca- miasta związanego z Mikołajem Rejem, od jego nazwiska miasto wzięło nazwę. Zwiedzanie z zewnątrz pałacu Zalewskich z I poł. XIX w. XVII w.).W Krupe  obejrzymy ruiny potężnego zamku Orzechowskich oraz stojący obok dwór rodziny Reyów.                                 Krasnystaw jest istniejącym od czasów średniowiecznych miastem. Najważniejszą atrakcją turystyczną Krasnegostawu jest zespół klasztoru jezuitów. W jego skład wchodzi barokowy kościół św. Franciszka Ksawerego. Spacer po zabytkowym rynku. Na zakończenie dnia wizyta w miejscowości Fajsławice, która uchodzi za polskie centrum zielarstwa, gdzie produkuje się najwięcej ziół w tym głównie tymianku, melisy i szałwii lekarskiej. Co roku odbywa się tu Festiwal Tymianku. Wizyta w jednym z gospodarstw zielarskich.    Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień-Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Hrubieszowa-najdalej wysuniętego   na wschód miasta w Polsce. To właśnie tutaj znajduje się przepiękna, trzynastokopułowa cerkiew prawosławna pw. Wniebowzięcia NMP. Do najstarszych zabytków należą: podominikański kościół pw. św. Mikołaja, kościół pw. św. Stanisława Kostki, barokowa plebania – miejsce urodzenia Aleksandra Głowackiego (bardziej znanego jako Bolesław Prus), czy dwór rodziny Du Chateau – obecna siedziba Muzeum im. ks. St. Staszica. W Hrubieszowie przyszedł na świat i spędził dzieciństwo prof. Wiktor Zin, architekt, rysownik, regionalista. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejazd do Masłomęcza, gdzie znajduje się Skansen „Wioska Gotów” .To tutaj możemy przenieść się w czasy starożytności. Starożytną stolicę regionu założyli Goci w II w. n.e. Przybysze z północy, podążając ze Skandynawii do „lepszego świata”, południowo-wschodniej Europy, zatrzymali się na ok. 200 lat w Kotlinie Hrubieszowskiej. Obiekt jest rekonstrukcją osady gockiej z II i IV w n.e. Utworzony na bazie prowadzonych wykopalisk archeologicznych. Znajduje się tam również cmentarz unicki. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Łodzi ok.23.00.

Cena  dla grupy 40-45 os.-645 zł

            dla grupy powyżej  45 os-628 zł

zawiera:

 • Transport autokarem
 • Opiekę pilota
 • 2 obiadokolacje
 • 2 noclegi
 • 2 śniadania
 • Ubezpieczenie NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych-ok. 110 zł płatnych u pilota                       w autokarze.

 

 

 


1

1 dzień

Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Lublina- zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie: Zamek  Lubelski , Kaplica Trójcy Świętej (wewnątrz),Stare Miasto, Wieżą Trynitarska, Archikatedra (wewnątrz) .Przejazd do Chełma. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Chełma z przewodnikiem lokalnym: Podziemia Kredowe(trasa turystyczna),Stare Miasto z  perłą baroku  woj. lubelskiego – kościół  pw. Rozesłania św. Apostołów, dawny Rynek, obecnie noszący nazwę Edwarda Łuczkowskiego, cerkiew prawosławna Jana Teologa, zespół katedralny "Na Górce"   z Bazyliką pw. Narodzenia N.M.P oraz wczesnośredniowieczne grodzisko. Przejazd do Rejowca- miasta związanego z Mikołajem Rejem, od jego nazwiska miasto wzięło nazwę. Zwiedzanie z zewnątrz pałacu Zalewskich z I poł. XIX w. XVII w.).W Krupe  obejrzymy ruiny potężnego zamku Orzechowskich oraz stojący obok dwór rodziny Reyów.                                 Krasnystaw jest istniejącym od czasów średniowiecznych miastem. Najważniejszą atrakcją turystyczną Krasnegostawu jest zespół klasztoru jezuitów. W jego skład wchodzi barokowy kościół św. Franciszka Ksawerego. Spacer po zabytkowym rynku. Na zakończenie dnia wizyta w miejscowości Fajsławice, która uchodzi za polskie centrum zielarstwa, gdzie produkuje się najwięcej ziół w tym głównie tymianku, melisy i szałwii lekarskiej. Co roku odbywa się tu Festiwal Tymianku. Wizyta w jednym z gospodarstw zielarskich.    Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3

3 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Hrubieszowa-najdalej wysuniętego   na wschód miasta w Polsce. To właśnie tutaj znajduje się przepiękna, trzynastokopułowa cerkiew prawosławna pw. Wniebowzięcia NMP. Do najstarszych zabytków należą: podominikański kościół pw. św. Mikołaja, kościół pw. św. Stanisława Kostki, barokowa plebania - miejsce urodzenia Aleksandra Głowackiego (bardziej znanego jako Bolesław Prus), czy dwór rodziny Du Chateau – obecna siedziba Muzeum im. ks. St. Staszica. W Hrubieszowie przyszedł na świat i spędził dzieciństwo prof. Wiktor Zin, architekt, rysownik, regionalista. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejazd do Masłomęcza, gdzie znajduje się Skansen „Wioska Gotów” .To tutaj możemy przenieść się w czasy starożytności. Starożytną stolicę regionu założyli Goci w II w. n.e. Przybysze z północy, podążając ze Skandynawii do „lepszego świata”, południowo-wschodniej Europy, zatrzymali się na ok. 200 lat w Kotlinie Hrubieszowskiej. Obiekt jest rekonstrukcją osady gockiej z II i IV w n.e. Utworzony na bazie prowadzonych wykopalisk archeologicznych. Znajduje się tam również cmentarz unicki. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Łodzi ok.23.00.

3 dni
13.05.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  23.00