Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                                             Westerplatte-Muzeum II Wojny Światowej- Hevelianum                                                                                          

Termin: do uzgodnienia

Miejsce wyjazdu: sprzed szkoły

Godzina wyjazdu: 07.00

Program:

1dzień – Przejazd do Gdańska na Westerplatte, miejsca gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem  Muzeum II Wojny Światowej. Druga Wojna Światowa rozpoczęła się w Gdańsku, stąd muzeum jej poświęcone otwarto właśnie  tutaj. Bez wątpienia budynek ma wyjątkową konstrukcję: trudny do określenia kształt 40-metrowej wieży symbolizuje przyszłość. Natomiast żeby poznać przeszłość wojny, trzeba zjechać trzy piętra pod ziemię. Muzeum opowiada nie tylko historię bitew, broni i wielkiej polityki, ale też dzieje totalitaryzmów, zagłady i cierpień ofiar. Ważny jest Polski wątek: tu wojna się zaczęła, tu rozgrywały się dramaty, tu walczyli bohaterowie. Przejazd do centrum. Spacer po nadbrzeżu wzdłuż Motławy przez Zielona Bramę na Długi Targ. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Hevelianum- to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum Hevelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki!
Już dziś pomagają one zrozumieć fizykę, astronomię, historię czy biologię, a także chemię i królową nauk – matematykę.
Zwiedzanie plus udział w wybranych warsztatach ( wybór należy do nauczyciela). Czas na zakup pamiątek.

Powrót ok.18.00

Cena  dla grupy 45 osobowej-423 zł/osoby zawiera:

 • Transport autokarem
 • Opiekę pilota
 • Bilety wstępu, przewodnika po muzeum
 • 1 nocleg
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolację
 • Suchy prowiant drugiego dnia
 • Ubezpieczenie NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

1

1 dzień

Przejazd do Gdańska na Westerplatte, miejsca gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem  Muzeum II Wojny Światowej. Druga Wojna Światowa rozpoczęła się w Gdańsku, stąd muzeum jej poświęcone otwarto właśnie  tutaj. Bez wątpienia budynek ma wyjątkową konstrukcję: trudny do określenia kształt 40-metrowej wieży symbolizuje przyszłość. Natomiast żeby poznać przeszłość wojny, trzeba zjechać trzy piętra pod ziemię. Muzeum opowiada nie tylko historię bitew, broni i wielkiej polityki, ale też dzieje totalitaryzmów, zagłady i cierpień ofiar. Ważny jest Polski wątek: tu wojna się zaczęła, tu rozgrywały się dramaty, tu walczyli bohaterowie. Przejazd do centrum. Spacer po nadbrzeżu wzdłuż Motławy przez Zielona Bramę na Długi Targ. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Hevelianum- to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum Hevelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki! Już dziś pomagają one zrozumieć fizykę, astronomię, historię czy biologię, a także chemię i królową nauk - matematykę. Zwiedzanie plus udział w wybranych warsztatach ( wybór należy do nauczyciela). Czas na zakup pamiątek.

2 dni
oferta dla szkół
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  sprzed szkoły
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  18.00