Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Zgorzelec- Gorlitz- Budziszyn-Lobau- Żytawa- Bogatynia-Frydlant -Liberec

Termin:09-11.08.2021r.

Program:

1 dzień- Wyjazd o godz. 6.00 , przejazd Chojnowa gdzie znajduje się Zamek Piastów legnicko-brzeskich , obecnie siedziba Muzeum Regionalnego – zamek zbudowany około 1290 roku na lewym brzegu Skorej, strzegł granicy księstwa i ” Wysokiej Drogi” : ważnego szlaku handlowego prowadzonego z Rusi do Europy Zachodniej . Następnie przejazd do Bolesławca– miasta słynącego z ceramiki, możliwość zakupu słynnej ceramiki bolesławickiej. Spacer po mieście partnerskim Zgorzelaca- Gorlitz (kościół ewangelicki z XV w. górujący nad dolina rzeki Nysy Kłodzkiej,Stary i Nowy Ratusz, pozostałości murów obronnych i baszt oraz piękny secesyjny budynek domu towarowego , w którym kręcono sceny z filmu:Grand Budapest Hotel).Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

2 dzień– Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Niemiec. Budziszyn-Miasto Wież i Musztardy budziszyńskiej( zwiedzanie muzeum). Stolica Górnych Łużyc. Spacer po mieście: zamek Ortenburg, kościół dwóch wyznań- Katedra św. Piotra,ruiny kościoła świętego Mikołaja i cmentarz serbski ,Dom Czarownicy- Hexenhäusel , mury obronne, ratusz.Czas wolny na kawę. Przejazd do Lobau-Już sama nazwa wskazuje, jakie wrażenie czyni na zwiedzających miasteczko: słowiańskie słowo „lubij” oznacza „urokliwe” … O burzliwej przeszłości świadczy po dziś dzień jego historyczne centrum wokół Starówki z ozdobnymi budowlami i imponującym ratuszem. Historycznie miasto Löbau miało przede wszystkim znaczenie jako miejsce konwentu Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast. Löbau posiada dwie słynne na świecie wyjątkowe atrakcje architektoniczne. Wieża „Króla Fryderyka Augusta” jest jedyną, wykonaną techniką wtykową, żeliwną wieżą widokową- wspaniały widok na całe Górne Łużyce. Klejnot architektury modernizmu można znaleźć przy ulicy Kirschallee. Dom fabrykanta Schminkego został zbudowany w latach 1930–33 wg projektu słynnego architekta, Hansa Scharouna. Formy, materiał i koncepcja budowli inspirują architektów do dziś.

Przejazd do Żytawy – miasta leżące u stóp Gór Żytawskich. Miasta Regionu Górnych Łużyc i Trójstyku Polski-Niemiec-Czech, liczącego ponad 750 lat. Jest jedynym miastem w Europie, które swoim zwiedzającym może na stałe pokazać dwie, pochodzące jeszcze z okresu średniowiecza, Zasłony Wielkopostne. Historyczna Starówka Żytawy jest zachowana w całości i stanowi dzięki temu szczególną atrakcję: Muzeum w kościele św. Krzyża –Duże Żytawskie Płótno Wielkopostne (1472 r.). Spacer po malowniczym rynku,kościoły – św. Jana i kościół Świętego Krzyża, średniowieczny klasztor Franciszkanów (obecnie siedziba muzeum miejskiego), budynek komory solnej tzw. Salzhaus z początku XVI wieku. Powrót na nocleg.Obiadokolacja.

3 dzień– Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bogatyni-miasta leżącego w tzw. worku turoszowskim. Miasto i okolice słyną z tzw. domów przysłupowych dlatego cała okolica Bogatyni nazywana jest krainą domów przysłupowych . Domy te możemy spotkać nawet w centrum miasta i są jego główną atrakcją. Zwiedzanie żelaznego mostu Króla Jana z ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym oraz Kościoła ewangelickiego św. Piotra i Pawła oraz zespół kościoła parafialnego Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie przejazd do miejsca , gdzie stykają się 3 granice: Polska, Czeska i Niemiecka, co upamiętnia stojący tam pomnik.

Frydlant– malownicze miasteczko po stronie czeskiej – należy do najczęściej odwiedzanych obiektów historycznych w Czechach. Zwiedzanie zamku.Wyjazd w kierunku Łodzi. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena 650 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 noclegi
 • 2 obiadokolacje
 • 2 śniadania
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu,przewodnika lokalnego, ok.40 euro i 30 zł płatnych u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o godz. 6.00 , przejazd Chojnowa gdzie znajduje się Zamek Piastów legnicko-brzeskich , obecnie siedziba Muzeum Regionalnego – zamek zbudowany około 1290 roku na lewym brzegu Skorej, strzegł granicy księstwa i " Wysokiej Drogi" : ważnego szlaku handlowego prowadzonego z Rusi do Europy Zachodniej . Następnie przejazd do Bolesławca- miasta słynącego z ceramiki, możliwość zakupu słynnej ceramiki bolesławickiej. Spacer po mieście partnerskim Zgorzelaca- Gorlitz (kościół ewangelicki z XV w. górujący nad dolina rzeki Nysy Kłodzkiej,Stary i Nowy Ratusz, pozostałości murów obronnych i baszt oraz piękny secesyjny budynek domu towarowego , w którym kręcono sceny z filmu:Grand Budapest Hotel). Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Niemiec. Budziszyn-Miasto Wież i Musztardy budziszyńskiej( zwiedzanie muzeum). Stolica Górnych Łużyc. Spacer po mieście: zamek Ortenburg, kościół dwóch wyznań- Katedra św. Piotra,ruiny kościoła świętego Mikołaja i cmentarz serbski ,Dom Czarownicy- Hexenhäusel , mury obronne, ratusz.Czas wolny na kawę. Przejazd do Lobau-Już sama nazwa wskazuje, jakie wrażenie czyni na zwiedzających miasteczko: słowiańskie słowo „lubij” oznacza „urokliwe” ... O burzliwej przeszłości świadczy po dziś dzień jego historyczne centrum wokół Starówki z ozdobnymi budowlami i imponującym ratuszem. Historycznie miasto Löbau miało przede wszystkim znaczenie jako miejsce konwentu Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast. Löbau posiada dwie słynne na świecie wyjątkowe atrakcje architektoniczne. Wieża „Króla Fryderyka Augusta” jest jedyną, wykonaną techniką wtykową, żeliwną wieżą widokową- wspaniały widok na całe Górne Łużyce. Klejnot architektury modernizmu można znaleźć przy ulicy Kirschallee. Dom fabrykanta Schminkego został zbudowany w latach 1930–33 wg projektu słynnego architekta, Hansa Scharouna. Formy, materiał i koncepcja budowli inspirują architektów do dziś. Przejazd do Żytawy - miasta leżące u stóp Gór Żytawskich. Miasta Regionu Górnych Łużyc i Trójstyku Polski-Niemiec-Czech, liczącego ponad 750 lat. Jest jedynym miastem w Europie, które swoim zwiedzającym może na stałe pokazać dwie, pochodzące jeszcze z okresu średniowiecza, Zasłony Wielkopostne. Historyczna Starówka Żytawy jest zachowana w całości i stanowi dzięki temu szczególną atrakcję: Muzeum w kościele św. Krzyża –Duże Żytawskie Płótno Wielkopostne (1472 r.). Spacer po malowniczym rynku,kościoły - św. Jana i kościół Świętego Krzyża, średniowieczny klasztor Franciszkanów (obecnie siedziba muzeum miejskiego), budynek komory solnej tzw. Salzhaus z początku XVI wieku. Powrót na nocleg.Obiadokolacja.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bogatyni-miasta leżącego w tzw. worku turoszowskim. Miasto i okolice słyną z tzw. domów przysłupowych dlatego cała okolica Bogatyni nazywana jest krainą domów przysłupowych . Domy te możemy spotkać nawet w centrum miasta i są jego główną atrakcją. Zwiedzanie żelaznego mostu Króla Jana z ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym oraz Kościoła ewangelickiego św. Piotra i Pawła oraz zespół kościoła parafialnego Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie przejazd do miejsca , gdzie stykają się 3 granice: Polska, Czeska i Niemiecka, co upamiętnia stojący tam pomnik. Frydlant- malownicze miasteczko po stronie czeskiej - należy do najczęściej odwiedzanych obiektów historycznych w Czechach. Zwiedzanie zamku.Wyjazd w kierunku Łodzi. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  22.00