Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Wiślica- Zalipie-Tarnów- Bochnia-Niepołomice

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem historii, najbardziej malowniczej wsi w Polsce oraz kopalni soli, która jest najstarszą z polskich kopalń i jednym z najstarszych w Europie istniejącym do dziś tego typu obiektem, wpisanym na listę UNESCO. Na szlaku wycieczki znalazł się także zamek królewski, a wszystko to na wschód od Krakowa.

Termin: 21-22.05.2022r.

Program:

1dzień-Wyjazd o 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska. Przejazd do Wiślicy –Bazylika Kolegiacka Narodzenia Najświętszej Marii Panny -zwiedzanie podziemi ze słynną Płytą Orantów czyli XII- wieczną posadzkę z widocznymi postaciami, druga świątynia to XIII-wieczna budowla z dwu-wieżową fasadą. Bazylika posiada dwie nawy i zarazem jest najstarszym i największym dwunawowym kościołem w Polsce. Przejazd do Zalipia-najbarwniejszej wsi polskiej, która słynie z chat malowanych w kolorowe, kwiatowe wzory. Na turystów czeka Zagroda Felicji Curyłowej i Dom Malarek. Następnie przejazd do Tarnowa-spacer z przewodnikiem lokalnym po Starym Mieście (Ratusz, Bazylika Mniejsza (Katedra), Dom Mikołajowski, Bima Synagogi Starej ). Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

2 dzień– Śniadanie,wykwaterowanie. Przejazd do Bochni-miasta słynącego z wydobycia soli. Bocheńska kopalnia została wpisana w 2013r. na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i jest najstarszą z polskich kopalń i jednym z najstarszych w Europie istniejącym do dziś tego typu obiektem. Następnie zwiedzanie Zamku Królewskiego w Niepołomicach, który zbudowany został za czasów Kazimierza Wielkiego, a który stanowił miejsce odpoczynku monarchów i bazę wypadową na polowania w Puszczy Niepołomickiej.

Powrót do Łodzi ok.21.00

 

Cena dla grupy 40-45 osób- 319 zł

dla grupy 45 osób- 306 zł

zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 1 nocleg
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolację
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych-ok. 120 zł płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd o 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska. Przejazd do Wiślicy -Bazylika Kolegiacka Narodzenia Najświętszej Marii Panny -zwiedzanie podziemi ze słynną Płytą Orantów czyli XII- wieczną posadzkę z widocznymi postaciami, druga świątynia to XIII-wieczna budowla z dwu-wieżową fasadą. Bazylika posiada dwie nawy i zarazem jest najstarszym i największym dwunawowym kościołem w Polsce. Przejazd do Zalipia-najbarwniejszej wsi polskiej, która słynie z chat malowanych w kolorowe, kwiatowe wzory. Na turystów czeka Zagroda Felicji Curyłowej i Dom Malarek. Następnie przejazd do Tarnowa-spacer z przewodnikiem lokalnym po Starym Mieście (Ratusz, Bazylika Mniejsza (Katedra), Dom Mikołajowski, Bima Synagogi Starej ). Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

2 dzień

Śniadanie,wykwaterowanie. Przejazd do Bochni-miasta słynącego z wydobycia soli. Bocheńska kopalnia została wpisana w 2013r. na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i jest najstarszą z polskich kopalń i jednym z najstarszych w Europie istniejącym do dziś tego typu obiektem. Następnie zwiedzanie Zamku Królewskiego w Niepołomicach, który zbudowany został za czasów Kazimierza Wielkiego, a który stanowił miejsce odpoczynku monarchów i bazę wypadową na polowania w Puszczy Niepołomickiej. Powrót do Łodzi ok.21.00

2 dni
21.05.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  21.00