Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Termin:11-18.07.2021r.

Program:

1 dzień-Wyjazd o godz. 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska.Przejazd na Litwę do Kowna- dawnej stolicy kraju, gdzie znajduje się najstarszy zamek na Litwie, w którym gościli Ulrich von Jungingen i Władysław Jagiełło. To miasto, w którym żył i mieszkał przez pewien czas(1819-23)Adam Mickiewicz.Spacer z przewodnikiem śladami naszego wieszcza:Stare Miasto,Dom Perkuna, Dolina Mickiewicza.Następnie wjazd jedną z najstarszych kolejek linowo-terenowych Funikular na punkt widokowy na Aleskocie.Przejazd do hotelu.Zakwaterowanie.Obiadokolacja.

2 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do Rygi („Bałtycki Berlin”)-największego miasta nadbałtyckiego, najzieleńszego, którego Starówka została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra ryska – Doma Baznica zbudowana (razem z klasztorem) jeszcze w XIII w.; Trzej bracia – czyli średniowieczne kamienice mieszczańskie, Zamek Kawalerów Mieczowych- w XVI wieku rezydował na nim król Stefan Batory, dziś zamek jest rezydencją prezydenta Łotwy, ale też siedzibą muzeów: Muzeum Historii Łotwy, Muzeum Sztuki Zagranicznej i Muzeum Literatury i Sztuki im. Rainisa.Przejazd do hotelu.Zakwaterowanie.Obiadokolacja.

3 dzień- Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Tallina-prawdziwej perełki wśród nadbałtyckich miast,gdzie surowe średniowieczne mury( najdłuższe mury obronne w Europie), kontrastują z barwnymi kamieniczkami, te zaś z drewnianą zabudową dzielnicy Kadriorg(rozległy park z parkiem francuskim), ta z kolei z pobliskim pałacem dumnych carów. Starówka Tallina w 1997r. Została wpisana na listę UNESCO.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym.Przejazd do hotelu.Zakwaterowanie.Obiadokolacja.

4 dzień-Śniadanie.Wycieczka do Helsinek.Przeprawa (2 godzinna) promem do stolicy Finlandii. Miasta, które klimatem i architekturą bardziej przypomina Sankt Petersburg niż pozostałe skandynawskie stolice. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Senacki,Uniwersytet Helsiński,XIX w. Katedra,Sobór Uspieński- główna świątynia Fińskiego Kościoła Prawosławnego,Stary Kościół, tzw.Kaplica Ciszy-nie ma nic wspólnego z architekturą religijną,Dworzec, gmach Fińskiego Parlamentu,Plac Kanslaistori,kościół wykuty w skale-Temppeliaukio. Przepłynięcie promem do wpisanej na listę UNESCO twierdzy Soumenlinna położonej na grupie sześciu wysp – spacer po wyspie, dla chętnych czas wolny na odwiedzenie muzeów (wstępy we własnym zakresie). Powrot promem do Tallina, powrót do hotelu, nocleg, obiadokolacja.

5 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd w kierunku Wilna.Po drodze postój w Rundale- zwiedzanie barokowego pałacu zw. „Małym Wersalem”. Jeden z najpiękniejszych pałaców na Łotwie, w którym kwaterowani są przedstawiciele państw obcych, którzy wizytują Łotwę.Obecnie muzeum.Pałac otoczony jest pięknym parkiem w stylu francuskim.Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.

6 dzień-Śniadanie.Całodniowe zwiedzanie Wilna z przewodnikiem lokalnym:Ostra Brama, Archikatedra,Uniwersytet Stefana Batorego, zabytkowe kościoły: Św.Anny,św.Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja.Nocleg.

7 dzień -Śniadanie.Wykwaterowanie.Wyjazd w kierunku Polski.Po drodze postój w Trokach-stary gród litewski, słynący z pięknie położonego zamku na wyspie(XIII- XIV w.) oraz mniejszości Karaimskiej- spacer śladami karaimskiej.Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych, ok.22.00.

Cena 1820 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
6 noclegów
6 śniadań
6 obiadokolacji
ubezpieczenie NNW I KL
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych oraz rejsu do Helsinek, ok.100 euro plus 35 zł za zestawy słuchawkowe.


1

1 dzień

Wyjazd o godz. 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska.Przejazd na Litwę do Kowna- dawnej stolicy kraju, gdzie znajduje się najstarszy zamek na Litwie, w którym gościli Ulrich von Jungingen i Władysław Jagiełło. To miasto, w którym żył i mieszkał przez pewien czas(1819-23)Adam Mickiewicz.Spacer z przewodnikiem śladami naszego wieszcza:Stare Miasto,Dom Perkuna, Dolina Mickiewicza.Następnie wjazd jedną z najstarszych kolejek linowo- terenowych Funikular na punkt widokowy na Aleskocie.Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
2

2 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do Rygi („Bałtycki Berlin”)-największego miasta nadbałtyckiego, najzieleńszego, którego Starówka została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra ryska – Doma Baznica zbudowana (razem z klasztorem) jeszcze w XIII w.; Trzej bracia – czyli średniowieczne kamienice mieszczańskie, Zamek Kawalerów Mieczowych- w XVI wieku rezydował na nim król Stefan Batory, dziś zamek jest rezydencją prezydenta Łotwy, ale też siedzibą muzeów: Muzeum Historii Łotwy, Muzeum Sztuki Zagranicznej i Muzeum Literatury i Sztuki im. Rainisa.Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
3

3 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Tallina-prawdziwej perełki wśród nadbałtyckich miast,gdzie surowe średniowieczne mury( najdłuższe mury obronne w Europie), kontrastują z barwnymi kamieniczkami, te zaś z drewnianą zabudową dzielnicy Kadriorg(rozległy park z parkiem francuskim), ta z kolei z pobliskim pałacem dumnych carów. Starówka Tallina w 1997r. Została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym.Przejazd do hotelu.Zakwaterowanie.Obiadokolacja.
4

4 dzień

Śniadanie.Wycieczka do Helsinek.Przeprawa (2 godzinna) promem do stolicy Finlandii. Miasta, które klimatem i architekturą bardziej przypomina Sankt Petersburg niż pozostałe skandynawskie stolice. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Senacki,Uniwersytet Helsiński,XIX w. Katedra,Sobór Uspieński- główna świątynia Fińskiego Kościoła Prawosławnego,Stary Kościół, tzw.Kaplica Ciszy-nie ma nic wspólnego z architekturą religijną,Dworzec, gmach Fińskiego Parlamentu,Plac Kanslaistori,kościół wykuty w skale- Temppeliaukio. Przepłynięcie promem do wpisanej na listę UNESCO twierdzy Soumenlinna położonej na grupie sześciu wysp - spacer po wyspie, dla chętnych czas wolny na odwiedzenie muzeów (wstępy we własnym zakresie). Powrót promem do Tallina, powrót do hotelu, nocleg, obiadokolacja.
5

5 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd w kierunku Wilna.Po drodze postój w Rundale- zwiedzanie barokowego pałacu zw. „Małym Wersalem”. Jeden z najpiękniejszych pałaców na Łotwie, w którym kwaterowani są przedstawiciele państw obcych, którzy wizytują Łotwę.Obecnie muzeum.Pałac otoczony jest pięknym parkiem w stylu francuskim.Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.
6

6 dzień

Śniadanie.Całodniowe zwiedzanie Wilna z przewodnikiem lokalnym:Ostra Brama, Archikatedra,Uniwersytet Stefana Batorego, zabytkowe kościoły: Św.Anny,św.Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja.Nocleg.
7

7 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Wyjazd w kierunku Polski.Po drodze postój w Trokach-stary gród litewski, słynący z pięknie położonego zamku na wyspie(XIII- XIV w.) oraz mniejszości Karaimskiej- spacer śladami karaimskiej.Przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych, ok.22.00.