Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Termin: 25-27.06.2021r.

Program:

1 dzień-Wyjazd z Łodzi o godz.7.00.Przejazd na teren Parku Mużakowskiego, inaczej Parku Muskau, jednej z największych atrakcji turystycznych woj. lubuskiego. Park Mużakowski został założony w pierwszej połowie XIX wieku na terenie o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Położony jest w malowniczej dolinie Nysy Łużyckiej, na odcinku przełomu rzeki przez formacje geologiczne moreny czołowej, zwanej Łukiem Mużakowa. Park co roku odwiedza 300 tys. turystów z całego świata.Cały XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy Mużakowa w 2004 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Zwiedzanie zespołu pałacowo-ogrodowego z przewodnikiem.Przejazd do hotelu.Obiadokolacja.Nocleg.

2 dzień- Śniadanie. Przejazd do Spreewald– nazwywanego Niemiecką Wenecją, ze względu na niekończąca się plataninę kanałów rzeki Szprewy, którymi można popływać na łódkach lub na kajaku.Przepłynięcie łódka do Lehde– lagunowej wioski, gdzie znajduje się Muzeum Ogórka( specjalność regionu) oraz skansen architektury regionu.Przejazd do Lubbenau– to miasto przejażdżek łodzią i słynnych szprewaldzkich ogórków, których oczywiście należy spróbować.Spacer po zabytkowym Starym Mieście z kość.św.Mikołaja, renesansowy pałac ( obecnie hotel). Następnie przejazd do Cottbus(Chociebuż)-stolicy Dolnych Łużyc.Spacer po mieście-Altmark(rynek), kość. św.Mikołaja, dla chętnych wejście na wieżę widokową- Spremberger Turm, park i pałac Branitz              ( zwiedzanie). Powrót do hotelu.Obiadokolacja.Nocleg.

3 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Forstzostało nazwane w 2014 roku „Miastem Róż”. Swoją nazwę zawdzięcza Ogrodowi Różanemu, który w 2013 roku obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania. Ten historyczny park został wyróżniony honorowym tytułem „Najpiękniejszego Parku Niemiec” (2013). Na terenie o powierzchni 17 ha można podziwiać 40.000 krzewów różanych w ponad 700 odmianach. Wśród nich są takie rarytasy botaniczne jak: róża zielona, róża czteropłatkowa (omeiensis) oraz róża czarna. Park Różany w Forst zachwyca zapachem i barwą swoich kwiatów, pięknymi fontannami, zadrzewieniem oraz placem zabaw „Królewny Śnieżki”. Rokrocznie (w ostatni weekend czerwca) organizowane są Dni Świąteczne Ogrodu Różanego”. Wyjazd w kierunku Łodzi.Przyjazd ok.18.00.

Cena 690 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 noclegi
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych, przejażdżki łodzią-ok.50 euro płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd z Łodzi o godz.7.00.Przejazd na teren Parku Mużakowskiego, inaczej Parku Muskau, jednej z największych atrakcji turystycznych woj. lubuskiego. Park Mużakowski został założony w pierwszej połowie XIX wieku na terenie o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Położony jest w malowniczej dolinie Nysy Łużyckiej, na odcinku przełomu rzeki przez formacje geologiczne moreny czołowej, zwanej Łukiem Mużakowa. Park co roku odwiedza 300 tys. turystów z całego świata.Cały XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy Mużakowa w 2004 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Zwiedzanie zespołu pałacowo-ogrodowego z przewodnikiem.Przejazd do hotelu.Obiadokolacja.Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Spreewald- nazwywanego Niemiecką Wenecją, ze względu na niekończąca się plataninę kanałów rzeki Szprewy, którymi można popływać na łódkach lub na kajaku.Przepłynięcie łódka do Lehde- lagunowej wioski, gdzie znajduje się Muzeum Ogórka( specjalność regionu) oraz skansen architektury regionu.Przejazd do Lubbenau- to miasto przejażdżek łodzią i słynnych szprewaldzkich ogórków, których oczywiście należy spróbować.Spacer po zabytkowym Starym Mieście z kość.św.Mikołaja, renesansowy pałac ( obecnie hotel). Następnie przejazd do Cottbus(Chociebuż)-stolicy Dolnych Łużyc.Spacer po mieście-Altmark(rynek), kość. św.Mikołaja, dla chętnych wejście na wieżę widokową- Spremberger Turm, park i pałac Branitz               ( zwiedzanie). Powrót do hotelu.Obiadokolacja.Nocleg.
3

3 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Przejazd do Forst -zostało nazwane w 2014 roku "Miastem Róż". Swoją nazwę zawdzięcza Ogrodowi Różanemu, który w 2013 roku obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania. Ten historyczny park został wyróżniony honorowym tytułem "Najpiękniejszego Parku Niemiec" (2013). Na terenie o powierzchni 17 ha można podziwiać 40.000 krzewów różanych w ponad 700 odmianach. Wśród nich są takie rarytasy botaniczne jak: róża zielona, róża czteropłatkowa (omeiensis) oraz róża czarna. Park Różany w Forst zachwyca zapachem i barwą swoich kwiatów, pięknymi fontannami, zadrzewieniem oraz placem zabaw "Królewny Śnieżki". Rokrocznie (w ostatni weekend czerwca) organizowane są Dni Świąteczne Ogrodu Różanego". Wyjazd w kierunku Łodzi.Przyjazd ok.18.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  18.00