Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

 

Podkarpacie jakiego nie znacie

Odrzykoń-Bóbrka-Krosno-Iwonicz Zdrój-Biecz-Sękowa

Podkarpacie jest terenem, który oferuje całe mnóstwo rozmaitych atrakcji. To właśnie tutaj w każdym kącie czai się niezwykła przyroda. Znajdują się tu także kościoły, skanseny, dwory, które na myśl przywołują odległe czasy. Niewiele osób wie, że to właśnie tutaj narodził się przemysł petrochemiczny i na ziemiach polskich otwarto pierwszą na świecie rafinerię ropy naftowej, która nadal funkcjonuje!!!!Niedoceniany region kryje w sobie wiele zabytków na liście UNESCO.

 

Termin: 17-19.06.2022r.

Program:

1 dzień-Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska ( k. Lidla). Przejazd do Odrzykonia-ruiny gotyckiego zamku,który stał się kanwą jednej z najlepszych polskich komedii –”Zemsty”Aleksandra Fredry. Następnie Bóbrka– zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza ( dawna kopalnia ropy naftowej- otwarta od 1854r.- była to pierwsza kopalnia ropy naftowej na świecie, a Ignacego Łukasiewicza uważa się za pioniera drugiej rewolucji przemysłowej). Poznamy historię wydobycia ropy naftowej, historię przemysłu naftowego oraz historię życia I. Łukasiewicza). Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

2 dzień- Śniadanie. Wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie-to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno- kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brać mogą czynny udział. Następnie zwiedzanie Krosna z przewodnikiem lokalnym:Rynek z malowniczymi kamieniczkami i słynnymi podcieniami,Bazylika Kolegiacka pw. Świętej Trójcy,Wieża Farna, Kościół oo. Franciszkanów i Kaplica Oświęcimów. Zwiedzanie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej -najnowocześniejsze i interaktywne muzeum krośnieńskie, zaaranżowane w budynku dawnego dworca kolejowego, prezentujące historie i kulturę okolic Krosna. Na zakończenie dnia przejazd do Iwonicza Zdrój –jednego z najbardziej wiekowych polskich kurortów uzdrowiskowych, znajdujących się na Podkarpaciu, u podnóża Beskidu Niskiego. Spacer po uzdrowisku:Plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych, Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Biecz- spacer po dawnym mieście królewskim położonym nad rzeka Ropą w tzw. Dołach Jasielsko- Sanockich. Zwiedzanie dawnej kolegiaty, a obecnie Kościoła Bożego Ciała z XVII w. Następnie Sękowa -Kościół pw. św. Filipa i św. Jakuba – jeden z najwspanialszych zabytków budownictwa drewnianego z początków XVI w., wpisany na Listę UNESCO. Powrót do Łodzi ok.21.30.

Cena dla grupy 40-45 os. -555 zł

dla grupy powyżej 45 os.-537 zł

zawiera:

 • transport autokarowy
 • opiekę pilota
 • 2 obiadokolacje
 • 2 noclegi
 • 2 śniadania
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera: biletów wstępu z usługami przewodników lokalnych ok.110zł płatne u pilota w autokarze.

 

 


1

Dzień 1:

Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska ( k. Lidla). Przejazd do Odrzykonia-ruiny gotyckiego zamku,który stał się kanwą jednej z najlepszych polskich komedii -”Zemsty”Aleksandra Fredry. Następnie Bóbrka- zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza ( dawna kopalnia ropy naftowej- otwarta od 1854r.- była to pierwsza kopalnia ropy naftowej na świecie, a Ignacego Łukasiewicza uważa się za pioniera drugiej rewolucji przemysłowej). Poznamy historię wydobycia ropy naftowej, historię przemysłu naftowego oraz historię życia I. Łukasiewicza). Przejazd na nocleg. Obiadokolacja..
2

Dzień 2:

Śniadanie. Wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie-to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno- kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brać mogą czynny udział. Następnie zwiedzanie Krosna z przewodnikiem lokalnym:Rynek z malowniczymi kamieniczkami i słynnymi podcieniami,Bazylika Kolegiacka pw. Świętej Trójcy,Wieża Farna, Kościół oo. Franciszkanów i Kaplica Oświęcimów. Zwiedzanie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej -najnowocześniejsze i interaktywne muzeum krośnieńskie, zaaranżowane w budynku dawnego dworca kolejowego, prezentujące historie i kulturę okolic Krosna. Na zakończenie dnia przejazd do Iwonicza Zdrój -jednego z najbardziej wiekowych polskich kurortów uzdrowiskowych, znajdujących się na Podkarpaciu, u podnóża Beskidu Niskiego. Spacer po uzdrowisku:Plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych, Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Biecz- spacer po dawnym mieście królewskim położonym nad rzeka Ropą w tzw. Dołach Jasielsko- Sanockich. Zwiedzanie dawnej kolegiaty, a obecnie Kościoła Bożego Ciała z XVII w. Następnie Sękowa -Kościół pw. św. Filipa i św. Jakuba – jeden z najwspanialszych zabytków budownictwa drewnianego z początków XVI w., wpisany na Listę UNESCO. Powrót do Łodzi ok.21.30.

3 dni
17.06.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  21.30