Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Nowy Sącz-Krynica Górska- Biecz-Sękowa-Bóbrka-Krosno

Termin:04-06.06.2021r.
Program:
1 dzień-Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska. Przejazd do Nowego Sącza- zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego-będącego rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Ten osobliwy zespół urbanistyczny przybliża atmosferę małych miasteczek dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku. Następnie Sądecki Park Etnograficzny.Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem lokalnym:Krynica Górska-spacer po uzdrowisku, zwiedzanie Muzeum Nikifora-jednego z najsłynniejszych na świecie malarzy z kręgu malarstwa intuicyjnego, Nikifora (ok. 1895-1968 r.), niemal całe życie mieszkającego w Krynicy. Są tu obrazy Nikifora pochodzące z wszystkich okresów jego twórczości; zarówno akwarele, gwasze, jak i rysunki prezentujące różnoraką, charakterystyczną dla twórczości artysty tematykę: pejzaże z cerkwiami i kościołami, architekturę krynicką, wnętrza, dworce, urzędy, „fabryki dolarów”, portrety, itp. Część dokumentacyjną wystawy stanowią pamiątki po Nikiforze, publikacje poświęcone malarzowi oraz jego fotografie. Przejazd Sękowej -Kościół pw. św. Filipa i św. Jakuba – jeden z najwspanialszych zabytków budownictwa drewnianego z początków XVI w., wpisany na Listę UNESCO. Następnie Biecz- spacer do dawnym mieście królewskim położonym nad rzeka Ropą w tzw. Dołach Jasielsko-Sanockich. Zwiedzanie dawnej kolegiaty, a obecnie Kościoła Bożego Ciała z XVII w. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.

3 dzień-Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bóbrki- zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza ( dawna kopalnia ropy naftowej- otwarta od 1854r.- była to pierwsza kopalnia ropy naftowej na świecie, a Ignacego Łukasiewicza uważa się za pioniera drugiej rewolucji przemysłowej). Poznamy historię wydobycia ropy naftowej, historię przemysłu naftowego oraz historię życia I. Łukasiewicza). Przejazd do Krosna -zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła-to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brać mogą czynny udział. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Przyjazd w godzinach wieczornych, ok.22.00.

Cena 480 zł zawiera:
transport autokarowy
opiekę pilota
2 obiadokolacje, 2 noclegi, 2 śniadania
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: biletów wstępu z usługami przewodników lokalnych ok.120 zł płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska. Przejazd do Nowego Sącza- zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego-będącego rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Ten osobliwy zespół urbanistyczny przybliża atmosferę małych miasteczek dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku. Następnie Sądecki Park Etnograficzny.Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Wycieczka z przewodnikiem lokalnym:Krynica Górska-spacer po uzdrowisku, zwiedzanie Muzeum Nikifora-jednego z najsłynniejszych na świecie malarzy z kręgu malarstwa intuicyjnego, Nikifora (ok. 1895-1968 r.), niemal całe życie mieszkającego w Krynicy. Są tu obrazy Nikifora pochodzące z wszystkich okresów jego twórczości; zarówno akwarele, gwasze, jak i rysunki prezentujące różnoraką, charakterystyczną dla twórczości artysty tematykę: pejzaże z cerkwiami i kościołami, architekturę krynicką, wnętrza, dworce, urzędy, "fabryki dolarów", portrety, itp. Część dokumentacyjną wystawy stanowią pamiątki po Nikiforze, publikacje poświęcone malarzowi oraz jego fotografie. Przejazd Sękowej -Kościół pw. św. Filipa i św. Jakuba – jeden z najwspanialszych zabytków budownictwa drewnianego z początków XVI w., wpisany na Listę UNESCO. Następnie Biecz- spacer do dawnym mieście królewskim położonym nad rzeka Ropą w tzw. Dołach Jasielsko-Sanockich. Zwiedzanie dawnej kolegiaty, a obecnie Kościoła Bożego Ciała z XVII w. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bóbrki- zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza ( dawna kopalnia ropy naftowej- otwarta od 1854r.- była to pierwsza kopalnia ropy naftowej na świecie, a Ignacego Łukasiewicza uważa się za pioniera drugiej rewolucji przemysłowej). Poznamy historię wydobycia ropy naftowej, historię przemysłu naftowego oraz historię życia I. Łukasiewicza). Przejazd do Krosna -zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła-to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać piękno szklanej sztuki oraz kunszt artystów szkła, ale przede wszystkim poznać tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brać mogą czynny udział. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Przyjazd w godzinach wieczornych, ok.22.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00