Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Leśna Podlaska-Biała Podlaska-Radzyń Podlaski-Nałęczów-Puławy

Termin: 24-25.04.2021r.

Program:

1 dzień-Wyjazd o godz. 6.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska( k.Lidla). Przejazd do Leśnej Podlaskiej, które jest największym ośrodkiem kultu maryjnego na Podlasiu (Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej), zwiedzanie barokowej Bazyliki św.Piotra i św.Pawła. Przejazd do Białej Podlaskiej- zwiedzanie zespołu pozostałości rezydencji Radziwiłłów zbudowanej na planie gwiazdy pięcioramiennej z pięcioma bastionami otoczonymi fosą i wałem ziemnym. W wieży bramnej mieści się Muzeum Południowego Podlasia – posiadające około 1600 ikon, co stanowi największą kolekcję w Polsce. Większość ikon pochodzi z udaremnionego przez celników przemytu przez granicę na Bugu( zwiedzanie muzeum). Radzyń Podlaski- to kolejny przystanek na Południowym Podlasiu słynący z jednej z najpiękniejszych rokokowych rezydencji nie tylko w Polsce, ale i Europie, należących dawniej do rodu Potockich.Przejazd do pensjonatu.Obiadokolacja.Nocleg.

2 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Nałęczowa- jedynego w Polsce uzdrowiska kardiologicznego.Spacer z przewodnikiem po uzdrowisku ( Park Zdrojowy, Pałac Małachowskich). Zwiedzanie Chaty Stefana Żeromskiego-Muzeum Stefana Żeromskiego mieści się w dawnej pracowni pisarza, zbudowanej za dochód z powieści „Popioły” w 1905 roku. Autorem projektu Chaty był Jan Koszczyc- Witkiewicz.Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Po drodze postój w Puławach-mieście związanym z rodziną Czartoryskich. Zwiedzanie Pałacu Czartoryskich oraz parku romantycznego otaczającego pałac.
Powrót do Łodzi ok. 22.00.

Cena: 300 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
1 nocleg
1 obiadokolację
1 śniadanie
ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych ok.65 zł płatne u pilota w autokarze.


1

Wyjazd o godz. 6.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska( k.Lidla). Przejazd do Leśnej Podlaskiej, które jest największym ośrodkiem kultu maryjnego na Podlasiu (Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej), zwiedzanie barokowej Bazyliki św.Piotra i św.Pawła. Przejazd do Białej Podlaskiej- zwiedzanie zespołu pozostałości rezydencji Radziwiłłów zbudowanej na planie gwiazdy pięcioramiennej z pięcioma bastionami otoczonymi fosą i wałem ziemnym. W wieży bramnej mieści się Muzeum Południowego Podlasia – posiadające około 1600 ikon, co stanowi największą kolekcję w Polsce. Większość ikon pochodzi z udaremnionego przez celników przemytu przez granicę na Bugu( zwiedzanie muzeum). Radzyń Podlaski- to kolejny przystanek na Południowym Podlasiu słynący z jednej z najpiękniejszych rokokowych rezydencji nie tylko w Polsce, ale i Europie, należących dawniej do rodu Potockich.Przejazd do pensjonatu.Obiadokolacja.Nocleg.
2

Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Nałęczowa- jedynego w Polsce uzdrowiska kardiologicznego.Spacer z przewodnikiem po uzdrowisku ( Park Zdrojowy, Pałac Małachowskich). Zwiedzanie Chaty Stefana Żeromskiego-Muzeum Stefana Żeromskiego mieści się w dawnej pracowni pisarza, zbudowanej za dochód z powieści „Popioły” w 1905 roku. Autorem projektu Chaty był Jan Koszczyc-Witkiewicz.Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Po drodze postój w Puławach-mieście związanym z rodziną Czartoryskich. Zwiedzanie Pałacu Czartoryskich oraz parku romantycznego otaczającego pałac. Powrót do Łodzi ok. 22.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00