Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Podlasie-Ziołowy Zakątek

Koryciny- Ciechanowiec-Drohiczyn-Janów Podlaski-Kodeń-Jabłeczna-Radzyń Podlaski

Termin: 21-22.08.2021r.

Program:

1 dzień- Wyjazd o godz. 07.00. z Dworca PKS Łódź-Kaliska.W drodze do „Ziołowego Zakątka” zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, znajdującego się w XIX w. zespole pałacowo-parkowym należącym dawniej do rodziny Starzeńskich.Przejazd do Korycin, gdzie znajduje się „Ziołowy Zakątek”-unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny położony jest w samym sercu najczystszego regionu Polski, Podlasia.
Na powierzchni prawie 20 ha skupia bogatą kulturę i tradycję tego obszaru. Można znaleźć tu charakterystyczne dla regionu zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła.W trakcie pobytu zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego oraz warsztaty ziołowe.
Na zakończenie dnia-zwiedzanie Drohiczyna, miasta malowniczo położonego nad Bugiem, dawnej stolicy Podlasia (Góra Zamkowa, Rynek, barokowy zespół klasztoru franciszkanów z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Katedra i Kolegium Pijarów).
Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.

2 dzień- Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Janowa Podlaskiego- zwiedzanie najstarszej państwowej stadniny koni, jak również najpiękniejszej.Stadnina słynie głównie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Mniej znane w świecie, ale równie znakomite są hodowane tu konie angloarabskie. Dużą atrakcją jest znajdujący się w starym parku zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni, z których najstarsze: „Zegarowa” z 1848r. oraz „Czołowa” z 1841r. zaprojektowane zostały przez słynnego architekta Henryka Marconiego. Następnie Kodeń- ważny na mapie Podlasia punkt pielgrzymkowy- Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia Matki Jedności związanego z rodzina Sapiehów. Na koniec Jabłeczna-Monaster męski w Jabłecznej nad Bugiem jest jednym z głównych ośrodków prawosławia w Polsce. Drewniana cerkiew pod wezwaniem św. Onufrego, a potem klasztor wzniesione zostały w pobliżu miejsca, w którym wody Bugu wyrzuciły na brzeg ikonę świętego, który był egipskim pustelnikiem, żyjącym w IV wieku.Wyjazd w kierunku Łodzi, po drodze Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim- jedną z najpiękniejszych rokokowych rezydencji nie tylko w Polsce, ale i Europie. Przyjazd do Łodzi ok.21.00

Cena: 310 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
1 nocleg
1 śniadanie
1 obiadokolację
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera : biletów wstępu, przewodnika lokalnego- ok.100 zł płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd o godz. 07.00. z Dworca PKS Łódź-Kaliska.W drodze do „Ziołowego Zakątka” zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, znajdującego się w XIX w. zespole pałacowo-parkowym należącym dawniej do rodziny Starzeńskich.Przejazd do Korycin, gdzie znajduje się „Ziołowy Zakątek”-unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny położony jest w samym sercu najczystszego regionu Polski, Podlasia. Na powierzchni prawie 20 ha skupia bogatą kulturę i tradycję tego obszaru. Można znaleźć tu charakterystyczne dla regionu zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła.W trakcie pobytu zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego oraz warsztaty ziołowe. Na zakończenie dnia-zwiedzanie Drohiczyna, miasta malowniczo położonego nad Bugiem, dawnej stolicy Podlasia (Góra Zamkowa, Rynek, barokowy zespół klasztoru franciszkanów z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Katedra i Kolegium Pijarów). Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.
2

2 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Janowa Podlaskiego- zwiedzanie najstarszej państwowej stadniny koni, jak również najpiękniejszej.Stadnina słynie głównie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Mniej znane w świecie, ale równie znakomite są hodowane tu konie angloarabskie. Dużą atrakcją jest znajdujący się w starym parku zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni, z których najstarsze: „Zegarowa” z 1848r. oraz „Czołowa” z 1841r. zaprojektowane zostały przez słynnego architekta Henryka Marconiego. Następnie Kodeń- ważny na mapie Podlasia punkt pielgrzymkowy- Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia Matki Jedności związanego z rodzina Sapiehów. Na koniec Jabłeczna-Monaster męski w Jabłecznej nad Bugiem jest jednym z głównych ośrodków prawosławia w Polsce. Drewniana cerkiew pod wezwaniem św. Onufrego, a potem klasztor wzniesione zostały w pobliżu miejsca, w którym wody Bugu wyrzuciły na brzeg ikonę świętego, który był egipskim pustelnikiem, żyjącym w IV wieku.Wyjazd w kierunku Łodzi, po drodze Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim- jedną z najpiękniejszych rokokowych rezydencji nie tylko w Polsce, ale i Europie. Przyjazd do Łodzi ok.21.00

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  21.00