Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

   Powązki -Muzeum Interpretacji Zabytku-Muzeum Karykatury

Powązki to najpiękniejszy cmentarz stolicy i jednocześnie wielka nekropolia narodowa. Pochowano na niej setki wybitnych osób, których wkład w kulturę i historię narodu jest nie do przecenienia. Bez takich ludzi, jak: Stanisław Moniuszko, Bolesław Prus, ks. Ignacy Skorupka, Zbigniew Herbert, Hanka Bielicka i wielu innych. Obok Starych Powązek znajduje się Cmentarz Wojskowy. Spoczywają na nim uczestnicy powstań narodowych, bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej, a pod brzozowymi krzyżami – powstańcy warszawscy. Po II wojnie światowej komuniści przekazali cmentarz Ludowemu Wojsku Polskiemu. Dygnitarzy narzuconego Polsce ustroju chowano tam, wokół tzw. Alei Zasłużonych.

Muzeum Interpretacji Zabytku powstało w 2013r.To najlepszy wstęp do poznania historii Starego Miasta oraz o jego zniszczeniu i odbudowie, a także o okolicznościach wpisania historycznego centrum Warszawy na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych, unikatowych muzeów Europy. Ranking został opublikowany 18 maja 2015 r. przez brytyjski dziennik „The Guardian”.

 

Termin:16.10.2022 r.

Program:

Wyjazd z Łodzi o godz.08.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd na Cmentarz Powązkowski- spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie nekropolii. Przejazd do centrum zwiedzanie Muzeum Interpretacji Zabytku. Czas wolny na kawę. Na zakończenie zwiedzenie wizyta w Muzeum Karykatury.

Powrót do Łodzi ok. 20.00.

 

Cena 104 zł  obejmuje:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkowa składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu i przewodnika lokalnego ok. 35 zł płatne u pilota w autokarze.

1dzień
16.10.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
 • Czas odjazdu

  08.00
 • Return Time

  20.00