Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Renesansowy Ratusz z trykającymi się koziołkami w południe, jedyny w Polsce obraz Monet’a czy sławne i powszechnie uwielbiane rogale świętomarcińskie – tysiącletnie miasto nad Wartą ma wiele powodów do chwalenia. Zobaczcie i sprawdźcie sami, jaki jest Poznań! 

 

Termin: 

Program: 

Zbiórka o godz. 7:00 na Dworcu Łódź Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Poznania, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W czasie spaceru zobaczymy m.in: Stary Rynek, gdzie poznamy najciekawsze opowieści o ratuszu, Koziołkach Poznańskich, pręgierzu, domkach budniczych, studzience Bamberki, wadze miejskiej, odwachu oraz o XVIII-wiecznym Pałacu Działyńskich.

Następnie zwiedzimy zlokalizowany nad największą poznańską rzeką – Wartą, Ostrów Tumski wraz z najstarszą w Polsce katedrą. Wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie weźmiemy udział w pokazie wypieku i degustacji rogala świętomarcińskiego. Poznamy tajemnice tych wyjątkowych rogali, najsłodszego symbolu Poznania i Wielkopolski. Nauczymy się również kilku słów z gwary poznańskiej. Czas wolny dla grupy na Starym Rynku.

Powrót do Łodzi ok. godz. 21:00

Cena 200 zł/osobę obejmuje: 

  • przejazd autokarem 
  • opiekę pilota wycieczki 
  • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy 

Dodatkowo płatne + 55 zł: bilety wstępu i usługa przewodnika – płatne u pilota wycieczki w autokarze. 

 


1


Tour Location