Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Stolica Republiki Czeskiej zaprasza na barwny program świąteczny – jarmark świąteczny, który co roku odbywa się w trzech miejscach: na placu św. Wacława, na Rynku Starego Miasta oraz na Placu Republiki. 

Kilkadziesiąt stoisk tradycyjnymi wyrobami i lokalnym rękodziełem – ozdobami wielkanocnymi, pisankami, koronkami czy kukiełkami. Oprócz kramików całe wydarzenie oprawione jest ciekawym programem artystycznym – na uczestników jarmarku czekają występy taneczne i muzyczne, pokazy dawnych rzemiosł czy wyrabianie rózg wielkanocnych i świec.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – dzieci będą mogły sprawdzić swoje siły w pracowni na Rynku Starego Miasta.

Termin: 1-2.04.2023 

Program: 

Wyjazd z Łodzi (Dworzec Łódź Kaliska – k. Lidla) o godz. 4:00. Przejazd do Pragi przez miejscowości przejazdowe (Sieradz – 5:30, Wrocław 6:30, Polanica Zdrój 8:30).

Zwiedzanie Hradczan – królewskiej dzielnicy położonej na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całą Pragę. Czas wolny, za dodatkową opłatą możliwość zwiedzenia Starego Pałacu i wnętrza Katedry św. Wita.

Dodatkowa opcjonalna atrakcja: zwiedzanie browaru Staropramen z degustacją piwa (bilety ok. 300 koron)

Następnie przejście pod kolorową ścianę Johna Lennona, spacer Mostem Karola i podziwianie panoramy miasta.

Zwiedzenie Starego Miasta i jego głównych atrakcji: zegara astronomicznego, kościoła Marii Panny przed Tymem, Rynku Staromiejskiego oraz Bramy Prochowej. 

Czas wolny na Jarmarkach.

W późnych godzinach popołudniowych powrót do Łodzi przez miejscowości przystankowe. Przejazd nocny.

 

Cena 260 zł + 15 euro zawiera: 

 • przejazd autokarem
 • opiekę pilota wycieczki
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • opłaty administracyjne na terenie Pragi

Dodatkowo płatne: aktywności fakultatywne i wejścia do atrakcji na Hradczanach (250 koron) oraz Browaru (ok. 300 koron).

 


1

Dzień 1

Wyjazd z Łodzi g. 4:00. Przejazd przez miejscowości Sieradz-Wrocław-Polanica Zdrój do Pragi. Zwiedzanie dzielnicy Hradczany, Starego Miasta i Jarmarku Wielkanocnego.  Wyjazd z Pragi w późnych godzinach popołudniowych.
2

Dzień 2

Przejazd nocny do Łodzi przez miejscowości przystankowe.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  4:00

Tour Location