Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                                                                                Roztocze

                            Lublin –Zwierzyniec- Szczebrzeszyn- Krasnobród-Szumy nad Tanwią-Zamość

Roztocze to przepiękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Przebiega z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód aż do Lwowa. Pierwsze, co ujmuje człowieka na Roztoczu, to absolutny spokój i doskonałość otaczającego nas krajobrazu. Podobno nawet czas tu przystanął, złapany w pułapkę zachwytu nad urodą tej ziemi. Z uwagi na jego wyjątkowe walory przyrodnicze, utworzono Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe (np. Lasy Janowskie) oraz rezerwaty (m.in. Sołokija, Piekiełko, Nad Tanwią czy też Czartowe Pole).

 

Termin: 29-31.08.2022r.

Program:

1 dzień– Wyjazd z Dworca PKS Łódź-Kaliska( k. Lidla)  o godz. 06.00.Przejazd do Zamościa- miasta określanego „perłą renesansu, Padwą północy lub miastem zaplanowanym idealnie”. W 1992 r. zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.W programie zwiedzania: Rynek Wielki  z ratuszem, Pałac Zamoyskich, Biblioteka Akademii Zamoyskich, kamienice ormiańskie. Zwiedzanie Twierdzy Zamość. Czas wolny. Następnie przejazd do Zwierzyńca. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień– Śniadanie. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem lokalnym. Na początek zwiedzanie Zwierzyńca: Kościół na Wyspie p.w. św. Jana Nepomucena , budynek zarządu Ordynacji Zamojskiej ,pałac Plenipotenta (  siedziba dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego), browar . Przejazd do jednego z rezerwatów- Rezerwatu nad Tanwią , który  chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew wraz z seriami małych wodospadów. Na zakolu Tanwi w miejscowości Rebizanty na odcinku 400 m znajdują się   24 progi zwane „szumami”. Spacer  wzdłuż rzeki Tanew i słynnych szumów. Przejazd do Krasnobrodu – urokliwego , nadwieprzańskiego miasteczka, leżące w sercu Roztocza. Krasnobród jest uzdrowiskiem i popularny ośrodkiem turystycznym. Spacer po miasteczku: kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny(od 300 lat jest znanym ośrodkiem kultu maryjnego, odwiedzanym licznie przez pielgrzymów. Szczególną czcią cieszy się obraz Matki Bożej Krasnobrodzkiej),kaplica św. Rocha, Pałac Leszczyńskich.Na zakończenie wizyta w Zagrodzie Guciów, gdzie będzie można spróbować lokalnych specjałów, kupić pamiątki lokalne. Przyjazd do ośrodka. Obiadokolacja. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.

3 dzień –Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Szczebrzeszyna– miasteczka znanego  każdemu Polakowi, za sprawą wiersza Jana Brzechwy, który rozpoczyna się słowami:  „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…” Symbol ten wykorzystywany jest    w promocji miasta. W takcie spaceru z przewodnikiem lokalnym zobaczymy słynny Pomnik Chrząszcza, Prawosławna Cerkiew Zaśnięcia, Synagogę – jedną z najstarszych synagog  w Polsce ( obecnie Miejski Dom Kultury oraz punkt Informacji Turystycznej).

Wyjazd w drogę powrotną ok. godz.16.00.Przyjazd do Łodzi ok.21.30

 

Cena  dla grupy 40-45 os.-594  zł

            dla grupy powyżej 45 os-575 zł

zawiera:

 • Przejazd autokarem
 • 2 noclegi
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • Ognisko
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera: Przewodników lokalnych oraz biletów wstępu- ok.65  zł płatne u pilota w autokarze.

 

 


1

1 dzień

Wyjazd z Dworca PKS Łódź-Kaliska( k. Lidla)  o godz. 06.00.Przejazd do Zamościa- miasta określanego „perłą renesansu, Padwą północy lub miastem zaplanowanym idealnie”. W 1992 r. zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.W programie zwiedzania: Rynek Wielki  z ratuszem, Pałac Zamoyskich, Biblioteka Akademii Zamoyskich, kamienice ormiańskie. Zwiedzanie Twierdzy Zamość. Czas wolny. Następnie przejazd do Zwierzyńca. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem lokalnym. Na początek zwiedzanie Zwierzyńca: Kościół na Wyspie p.w. św. Jana Nepomucena , budynek zarządu Ordynacji Zamojskiej ,pałac Plenipotenta (  siedziba dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego), browar . Przejazd do jednego z rezerwatów- Rezerwatu nad Tanwią , który  chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew wraz z seriami małych wodospadów. Na zakolu Tanwi w miejscowości Rebizanty na odcinku 400 m znajdują się  24 progi zwane „szumami”. Spacer  wzdłuż rzeki Tanew i słynnych szumów. Przejazd do Krasnobrodu – urokliwego , nadwieprzańskiego miasteczka, leżące w sercu Roztocza. Krasnobród jest uzdrowiskiem i popularny ośrodkiem turystycznym. Spacer po miasteczku: kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny(od 300 lat jest znanym ośrodkiem kultu maryjnego, odwiedzanym licznie przez pielgrzymów. Szczególną czcią cieszy się obraz Matki Bożej Krasnobrodzkiej),kaplica św. Rocha, Pałac Leszczyńskich.Na zakończenie wizyta w Zagrodzie Guciów, gdzie będzie można spróbować lokalnych specjałów, kupić pamiątki lokalne. Przyjazd do ośrodka. Obiadokolacja. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.
3

3 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Szczebrzeszyna- miasteczka znanego  każdemu Polakowi, za sprawą wiersza Jana Brzechwy, który rozpoczyna się słowami:  "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie..." Symbol ten wykorzystywany jest    w promocji miasta. W takcie spaceru z przewodnikiem lokalnym zobaczymy słynny Pomnik Chrząszcza, Prawosławna Cerkiew Zaśnięcia, Synagogę - jedną z najstarszych synagog  w Polsce ( obecnie Miejski Dom Kultury oraz punkt Informacji Turystycznej). Wyjazd w drogę powrotną ok. godz.16.00.Przyjazd do Łodzi ok.21.30

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  21.30