Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Termin: 27.06-10.07. 2021r.

Program:

1 dzień-Wyjazd o godz. 19.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry do Cluj-Napocka w Rumunii.Zwiedzanie miasta położonego w centrum Transylwanii: Rynek, Kościół św.Michała,Pałac Banffy,Cytadela, cerkiew prawosławna- Sobór Zaśnięcia Matki Przejazd do hotelu.Zakwaterowanie.Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień -Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Słonecznego Brzegu w Bułgarii. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii położonych nad Morzem Czarnym, zwany Las Vegas Europy Wschodniej.Wyjątkowo piękna plaża ma tutaj długość ok. 8 km i szerokość 30 – 60 metrów. Pokryta jest złotym delikatnym piaskiem, miejscami tworzącym wydmy, wśród których rosną wyjątkowe gatunki roślin. Łagodne wejście do morza oraz w większości płytka woda są doskonałym terenem dla dziecięcych zabaw, czy nauki pływania.
Zakwaterowanie w hotelu.Obiadokolacja.

3 dzień-11 dzień – Wypoczynkowy pobyt w Słonecznym Brzegu ( śniadania i obiadokolacje w cenie).W trakcie pobytu odbędą się wycieczki fakultatywne po okolicy:
Warna- cena ok.40 euro
Nesebyr – Burgas-cena ok.35 euro
Aładża-Złote Piaski-Albena-Bałczik-Płw. Kaliakara-cena. ok. 50 euro
Stambuł- ok.80 euro

12 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bukaresztu-zwiedzanie stolicy Rumunii, zw. „Paryżem Bałkanów”. To miasto, w którym stoi największy obiekt architektoniczny w Europie wpisany do księgi rekordów Guinnessa w kilkunastu kategoriach, tak zwany Pałac Ludów – budynek dzisiejszego parlamentu. W programie także Stary Dwór Książęcy zbudowany przez Vlada Tepesa na Starym Mieście. Na Placu Rewolucji będziemy mieli okazję zobaczyć jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc Rewolucji 1989 roku.Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.

13 dzień -Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Braszowa-słynącego z legendarnego Czarnego Kościoła – największej budowli gotyckiej w tej części Europy. Będziemy mieli okazję zobaczyć pozostałości murów miejskich z Bramą Katarzyny, historyczny ratusz oraz okazałą cerkiew. Następnie Sighiosara- miejsca narodzin legendarnego Drakuli i miasta z najlepiej zachowaną średniowieczną zabudową, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.

14 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie.Wyjazd do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena : 2740 zł obejmuje:
transport autokarem
12 noclegów
12 obiadokolacji
12 śniadań
opiekę pilota
podatek turystyczny w Bułgarii
ubezpieczenie NNW i KL
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: przewodników lokalnych w Rumunii- ok.40 euro płatne przy zapisie,
wycieczek fakultatywnych w Bułgarii -płatne na miejscu u pilota.

Informacje ogólne:

Bułgaria
1.Waluta:lew(BGN), 1BGN=.2,29zł
1 grosz bułgarski to stotinka.

2.Obowiązkowy podatek turystyczny

3.Czas: Różnica w czasie względem Polski to: +1 godzina przez cały rok.

4.Najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić na lokalną walutę na miejscu – w banku. W kantorach często mogą zdarzyć się próby wymiany po niekorzystnym kursie (kurs bułgarskiego lewa jest powiązany sztywnym kursem z euro – 0,51 EUR = 1 BGN , kurs na dzień 27.11.2020r.)
Płatność kartą oraz sieć bankomatów, szczególnie poza regionami turystycznymi i dużymi miastami, nie jest bardzo powszechna. Nawet, gdy płatność kartą jest w danym miejscu dopuszczalna, możemy spotkać się z odmową przyjęcia takiej płatności lub zostać poproszeni o wydanie większej kwoty. Zawsze lepiej mieć przy sobie gotówkę.
Zazwyczaj polskie kiwanie głową na „tak” w Bułgarii oznacza „nie” i na odwrót. Warto się upewnić, pytając rozmówcę „da” lub „ne”, ponieważ coraz częściej stosowane są obie wersje („polska” i bułgarska).
Poza regionami turystycznymi oraz na stacjach benzynowych toalety mogą mieć postać dziury w podłodze, bez ubikacji.

5.Podajemy przykładowe ceny w sklepie. W kurortach jest trochę drożej.

Chleb – 1 lew
Bułgarski jogurt naturalny duży – 1 lew

Duży jogurt smakowy Danone – 1,50 lewa
Masło (dobre bułgarskie) 250g – 3.50 lewa
10 jajek – 2.50 lewa
Mleko w kartonie (bułgarskie) 1 litr – 1,80 lewa
Dobrej jakości ser żółty 1kg – 15,00 lewa
Dobry ser biały 1kg – 10 lewa

Cały kurczak pieczony – 8 lewa

Woda mineralna niegazowana 1,5l (bułgarska) – 1,20 lewa
Butelka Coca Coli 2 litry – 2,50 lewa
1 litr soku pomarańczowego w kartonie – 2,50 lewa

Piwo Zagorka (jedno z lepszych bułgarskich piw) w butelce 1,5l – 2 lewa
Piwo Zagorka w puszce 0,5l – 1,50 lewa
Butelka dobrego bułgarskiego wina 0,75l – od 8 lewa
Butelka Rakiji – 8,00 lewa
Butelka wódki Absolut 1 litr – 30,00 lewa / są i tańsze /

Rumunia
1.Waluta: lej rumuński(RON), 1 RON=…ZŁ
Jeden grosz rumuński to bania.

2.Czas: Różnica w czasie względem Polski to: +1 godzina przez cały rok

Informacje krajoznawcze:

Albena-najmłodszy kurort Bułgarii, posiadający najszerszą plażę w Bułgarii.Organizacja ACES Europe, która uznała Albenę Europejskim Resortem Sportu 2019. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest miejscom, które tworzą odpowiedni klimat i dbają o infrastrukturę do uprawiania sportu nie tylko profesjonalnie, ale również amatorsko – niezależnie od umiejętności i wieku.

Bałczik-Zbudowane w formie amfiteatru nad zatoką, malownicze miasteczko zwane Białym Miastem ze względu na wapienne białe skały, na których powstało. Miasto założone już w starożytności.Główną atrakcją turystyczną, oprócz naturalnej piaszczystej plaży, jest pałacyk królowej Marii Aleksandry Wiktorii Koburg z okalającym go ogrodem botanicznym, drugim pod względem zbiorów w Europie. Pałac, nazwany „Cichym Gniazdem” został zaprojektowany przez włoskich architektów .Wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego ciągnie się przybrzeżny bulwar nadmorski.

Burgas- To czwarte pod względem wielkości miasto Bułgarii, położone w środkowo-południowej części wybrzeża Morza Czarnego.Największą atrakcją kurortu jest Nadmorski Park z teatrem pod gołym niebem, w którym w sezonie organizowane są przedstawienia teatralne i festiwale.
Co ciekawe, w Parku znajduje się pomnik Adama Mickiewicza. Warto też zwiedzić Katedrę Cyryla i Metodego, cerkiew ormiańską oraz ekspozycję kwiatów zlokalizowaną zaraz przy parku.

Monastyr Aładża- klasztor wykuty w skale,w chronionym rezerwacie leśnym przylegającym do parku przyrody Złote Piaski. Jaskinie klasztorne zostały wykute w pionowym krasowym klifie (o wysokości dwudziestu pięciu metrów) na dwóch poziomach. W skład kompleksu wchodzą: dwie cerkwie, cele mnichów, kaplica, jadalnia, krypta oraz katakumby. Katakumby niestety w czasie naszego pobytu nie były dostępne. Tutejsze jaskinie powstały na wapiennym dnie nieistniejącego już Morza Sarmanckiego, które pokrywało dwanaście milionów lat temu prawie całą południowo-wschodnią Europę.

Nesebyr-Jest to jedno z najstarszych miast w Europie. Zostało założone ponad 2,5 tys. lat temu przez Traków i nazwane Mesembria. Z tego okresu pochodzą ruiny murów obronnych, baszt i arkad, które niegdyś czyniły półwysep niedostępnym. Nessebar w całości wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasteczko, mimo wielu istniejących tu zabytków (aż 12 monastyrów pod opieką Unesco!), nie ma nic z muzeum. Łagodny klimat, piaszczyste plaże, świeże powietrze oraz przytulne restauracje i kawiarenki czynią z Nessebaru miejsce niezwykłe, świetnie nadające się na wakacyjny wypoczynek.

Płw.Kaliakra-Skalisty i wysunięty najdalej na wschód punkt Bułgarii.W języku greckim Kaliakra oznacza Piękny Przylądek i trudno jest się z tym nie zgodzić. Wysunięty jest on ponad 2 km w morze, ma wysokość około 70 metrów i zbudowany jest z brązowo-czerwonych piaskowców oraz wapieni z licznymi jaskiniami, grotami i niszami. Wraz z historycznymi ruinami: trackiej warowni, fortecy tureckiej i innych a także bogatą florą i fauną: foki mniszki, delfiny, kormorany, kosy skalne stanowi 687 ha rezerwat Kaliakra. Na najdalej wysuniętym w morze brzegu przylądka znajduje się kaplica Św. Mikołaja– patron ludzi morza, według legendy święty ścigany przez Turków, gdy uciekał przed nimi, biegł ziemia wydłużała się pod jego stopami i w ten sposób powstał przylądek. Kolejna legenda związana jest z młodymi dziewczynami, które uciekły z sułtańskiego haremu skoczyły w morze powiązawszy się wcześniej swoimi długimi warkoczami. Dla upamiętnienia tego wydarzenia (mimo iż wielce nieprawdopodobnego) powstała na przylądku rzeźba- Brama 40 Dziewic.

Warna-Letnia stolica i trzecie co do wielkości miasto Bułgarii.To także największy port morski Bułgarii. Rozciąga się wzdłuż północno-zachodniego brzegu Zatoki Warneńskiej, wcinającej się głęboko w ląd. Wzdłuż niemal całej Warny ciągną się szerokie piaszczyste plaże. Morze jest tu wyjątkowo spokojne. Największe atrakcje miasta to:.
Rzymskie łaźnie – największe odkryte w Bułgarii budowle użyteczności publicznej, pochodza z II w., w przeszłości stanowiły ważne miejsce spotkań mieszkańców.
Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy – jedna z największych bułgarskich świątyń, stanowiąca zabytek narodowy i będącą jednym z symboli miasta.
Mauzoleum króla Władysława Warneńczyka – zbudowane na pamiątkę bitwy, w której młody król Polski stracił życie.
Park Nadmorski – największy miejski park, z mnóstwem atrakcji, przeznaczonych zwłaszcza dla dzieci, szczególną popularnością cieszy się delfinarium z pokazami tresury.

Złote Piaski -to najsłynniejszy, nadmorski kurort Bułgarii zw. „letnią stolica „. Powstał w 1957 roku, kiedy zaczęto rozwijać tereny wokół znajdującego się tam parku przyrodniczego.Krótki spacer po mieście.


1

1 dzień

Wyjazd o godz. 19.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry do Cluj-Napocka w Rumunii.Zwiedzanie miasta położonego w centrum Transylwanii: Rynek, Kościół św.Michała,Pałac Banffy,Cytadela, cerkiew prawosławna- Sobór Zaśnięcia Matki Przejazd do hotelu.Zakwaterowanie.Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Słonecznego Brzegu w Bułgarii. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii położonych nad Morzem Czarnym, zwany Las Vegas Europy Wschodniej.Wyjątkowo piękna plaża ma tutaj długość ok. 8 km i szerokość 30 - 60 metrów. Pokryta jest złotym delikatnym piaskiem, miejscami tworzącym wydmy, wśród których rosną wyjątkowe gatunki roślin. Łagodne wejście do morza oraz w większości płytka woda są doskonałym terenem dla dziecięcych zabaw, czy nauki pływania. Zakwaterowanie w hotelu.Obiadokolacja.
3

3-11 dzień

Wypoczynkowy pobyt w Słonecznym Brzegu ( śniadania i obiadokolacje w cenie). W trakcie pobytu odbędą się wycieczki fakultatywne po okolicy:
4

12 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bukaresztu-zwiedzanie stolicy Rumunii, zw. "Paryżem Bałkanów". To miasto, w którym stoi największy obiekt architektoniczny w Europie wpisany do księgi rekordów Guinnessa w kilkunastu kategoriach, tak zwany Pałac Ludów - budynek dzisiejszego parlamentu. W programie także Stary Dwór Książęcy zbudowany przez Vlada Tepesa na Starym Mieście. Na Placu Rewolucji będziemy mieli okazję zobaczyć jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc Rewolucji 1989 roku.Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.
5

13 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Braszowa-słynącego z legendarnego Czarnego Kościoła - największej budowli gotyckiej w tej części Europy. Będziemy mieli okazję zobaczyć pozostałości murów miejskich z Bramą Katarzyny, historyczny ratusz oraz okazałą cerkiew. Następnie Sighiosara- miejsca narodzin legendarnego Drakuli i miasta z najlepiej zachowaną średniowieczną zabudową, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na nocleg.Obiadokolacja.
6

14 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie.Wyjazd do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  19.00
 • Return Time

  23.00