Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

SABANTUJ-TATARSKIE ŚWIĘTO PŁUGA
Tykocin- Białystok- Bohoniki-Kruszyniany

Tatarskie Święto ,,Sabantuj” w tatarskiej tradycji odbywa się po zasianiu pól, inaczej zwane jest też świętem pługa.. Impreza rokrocznie przyciąga mnóstwo gości nie tylko z Polski ale również zza granicy. Tradycja ma ponad tysiąc lat; pierwsze wzmianki o niej odnaleziono w zapiskach jednego z perskich dyplomatów w 912 roku. Obchodzone przez Tatarów, potem zostało zarzucone, a z czasem – głównie w wyniku postępującej asymilacji tej mniejszości etnicznej – w Polsce zapomniane. W 2007 roku święto Sabantuj zostało wskrzeszone w Kruszynianach jako impreza, która ma nie tylko przybliżać historię i tradycję Tatarów, ale wpisywać się w kalendarz atrakcji turystycznych regionu. W 2018. roku była nominowana w konkursie Podlaska Marka organizowanym przez samorząd województwa, w kategorii na najlepsze wydarzenie kulturalne.
W programie min: Azan i modlitwa o pokój i sprawiedliwość na świecie, parada uczestników
i gości Sabantuj, kawiarenka tatarska,występ tatarskich zespołów tanecznych,wyplatanie wianków, gry i zabawy tatarskie, tatarski zakątek smaków – konkursy kulinarne,pokazy kulinarne kuchni tatarskie, pokaz tatarskiej mody, warsztaty rękodzielnicze, stoiska kulturowe
i wiele innych.

Termin:06- 07.08.2021r.

Program:

1 dzień-Wyjazd z Łodzi o godz.07.00.Przejazd w kierunku Tykocina-malownicze miasteczko położone jest nad rzeką Narew, między Białymstokiem, a Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Centralną część miasta zajmuje odrestaurowany, nastrojowy rynek w kształcie trapezu. Wschodnią pierzeję rynku tworzy barokowa świątynia z lat 1740 – 1750. Na rynku znajduje się również pomnik Stefana Czarnieckiego z 1763 roku. W zachodniej części Tykocina stoi okazała barokowa synagoga z 1642 roku, druga co do wielkości w Polsce. Na północnym brzegu Narwi znajdują się ruiny XV-wiecznego zamku, który za czasów Zygmunta Augusta był głównym arsenałem królewskim i zarazem jednym z najpotężniejszych zamków nizinnych w Polsce. Zwiedzanie synagogi.
Przejazd do Białegostoku- zwiedzanie Pałacu Branickich zwanego „Podlaskim Wersalem”, spacer z przewodnikiem po mieście.
Obiadokolacja.Nocleg.

2 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Bohonik-jednej z miejscowości na Szlaku Tatarskim. Zwiedzanie minaretu i największego cmentarza muzułmańskiego w Polsce(mizar). Przejazd do Kruszynian na Święto Sabantuj- udział w imprezie.Powrót do Łodzi ok.22.00.

Cena : 315 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
1 nocleg
1 obiadokolację
1 śniadanie
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: opłaty za przewodników lokalnych i biletów wstępu- ok.65 płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd z Łodzi o godz.07.00.Przejazd w kierunku Tykocina-malownicze miasteczko położone jest nad rzeką Narew, między Białymstokiem, a Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Centralną część miasta zajmuje odrestaurowany, nastrojowy rynek w kształcie trapezu. Wschodnią pierzeję rynku tworzy barokowa świątynia z lat 1740 – 1750. Na rynku znajduje się również pomnik Stefana Czarnieckiego z 1763 roku. W zachodniej części Tykocina stoi okazała barokowa synagoga z 1642 roku, druga co do wielkości w Polsce. Na północnym brzegu Narwi znajdują się ruiny XV-wiecznego zamku, który za czasów Zygmunta Augusta był głównym arsenałem królewskim i zarazem jednym z najpotężniejszych zamków nizinnych w Polsce. Zwiedzanie synagogi. Przejazd do Białegostoku- zwiedzanie Pałacu Branickich zwanego „Podlaskim Wersalem”, spacer z przewodnikiem po mieście. Obiadokolacja.Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie.Wykwaterowanie. Przejazd do Bohonik-jednej z miejscowości na Szlaku Tatarskim. Zwiedzanie minaretu i największego cmentarza muzułmańskiego w Polsce(mizar). Przejazd do Kruszynian na Święto Sabantuj- udział w imprezie.Powrót do Łodzi ok.22.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  22.00