Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                                                                            SABANTUJ- TATARSKIE ŚWIĘTO PŁUGA

                                                                               Tykocin- Białystok- Bohoniki-Kruszyniany

Tatarskie Święto ,,Sabantuj” w tatarskiej tradycji odbywa się po zasianiu pól, inaczej zwane jest też świętem pługa.. Impreza rokrocznie przyciąga mnóstwo gości nie tylko z Polski ale również zza granicy. Tradycja ma ponad tysiąc lat; pierwsze wzmianki o niej odnaleziono w zapiskach jednego z perskich dyplomatów w 912 roku. Obchodzone przez Tatarów, potem zostało zarzucone, a z czasem – głównie w wyniku postępującej asymilacji tej mniejszości etnicznej – w Polsce zapomniane. W 2007 roku święto Sabantuj zostało wskrzeszone w Kruszynianach jako impreza, która ma nie tylko przybliżać historię i tradycję Tatarów, ale wpisywać się w kalendarz atrakcji turystycznych regionu. W 2018. roku była nominowana w konkursie Podlaska Marka organizowanym przez samorząd województwa, w kategorii na najlepsze wydarzenie kulturalne.W programie min: Azan i modlitwa o pokój i sprawiedliwość na świecie, parada uczestników i gości Sabantuj, kawiarenka tatarska,występ tatarskich zespołów tanecznych,wyplatanie wianków, gry i zabawy tatarskie, tatarski zakątek smaków – konkursy kulinarne,pokazy kulinarne kuchni tatarskie, pokaz tatarskiej mody, warsztaty rękodzielnicze, stoiska kulturowe i wiele innych.

 

Program:

1 dzień-Wyjazd z Łodzi o godz.06.00.Przejazd w kierunku Tykocina-malownicze miasteczko położone jest nad rzeką Narew, między Białymstokiem, a Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Centralną część miasta zajmuje odrestaurowany, nastrojowy rynek w kształcie trapezu. Wschodnią pierzeję rynku tworzy barokowa świątynia z lat 1740 – 1750. Na rynku znajduje się również pomnik Stefana Czarnieckiego z 1763 roku. W zachodniej części Tykocina stoi okazała barokowa synagoga z 1642 roku, druga co do wielkości w Polsce. Na północnym brzegu Narwi znajdują się ruiny XV-wiecznego zamku, który za czasów Zygmunta Augusta był głównym arsenałem królewskim i zarazem jednym z najpotężniejszych zamków nizinnych w Polsce. Zwiedzanie synagogi.

Przejazd do Białegostoku– zwiedzanie Pałacu Branickich zwanego „Podlaskim Wersalem”, spacer z przewodnikiem po mieście.Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień-Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Bohonik-jednej z miejscowości na Szlaku Tatarskim. Zwiedzanie minaretu i największego cmentarza muzułmańskiego w Polsce(mizar). Przejazd do Kruszynian na Święto Sabantuj- udział w imprezie.Wyjazd do Łodzi ok. godz. 17.00.Powrót ok.22.00.

Cena : 315 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 1 nocleg
 • 1 obiadokolację
 • 1 śniadanie
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: opłaty za przewodników lokalnych i biletów wstępu- ok.65 płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd z Łodzi o godz.06.00.Przejazd w kierunku Tykocina-malownicze miasteczko położone jest nad rzeką Narew, między Białymstokiem, a Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Centralną część miasta zajmuje odrestaurowany, nastrojowy rynek w kształcie trapezu. Wschodnią pierzeję rynku tworzy barokowa świątynia z lat 1740 – 1750. Na rynku znajduje się również pomnik Stefana Czarnieckiego z 1763 roku. W zachodniej części Tykocina stoi okazała barokowa synagoga z 1642 roku, druga co do wielkości w Polsce. Na północnym brzegu Narwi znajdują się ruiny XV-wiecznego zamku, który za czasów Zygmunta Augusta był głównym arsenałem królewskim i zarazem jednym z najpotężniejszych zamków nizinnych w Polsce. Zwiedzanie synagogi. Przejazd do Białegostoku- zwiedzanie Pałacu Branickich zwanego „Podlaskim Wersalem”, spacer z przewodnikiem po mieście.Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Bohonik-jednej z miejscowości na Szlaku Tatarskim. Zwiedzanie minaretu i największego cmentarza muzułmańskiego w Polsce(mizar). Przejazd do Kruszynian na Święto Sabantuj- udział w imprezie.Wyjazd do Łodzi ok. godz. 17.00.Powrót ok.22.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00