Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Sandomierz nie miał tyle szczęścia co inne miasteczka do częstego występowania w filmach i serialach. Gdyby Polakom, jeszcze przed powstaniem serialu „Ojciec Mateusz”, pokazać ujęcia z Sandomierza, powiedzieliby, że nie wiedzą, które to z polskich miast. Sandomierz to nie tylko plenery” Ojca Mateusza”, ale także innych filmów: ”Ziarno prawdy”, ”Popioły”, „Gdzie woda czysta i trawa zielona”. Opatów z kolei to sceneria do filmu:” „Błędnym rycerzu – Henryku Sandomierskim” i templariuszach w Opatowie”.

Termin: 10.06.2023

Program:

Wyjazd o godz. 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Opatowa– miasta często pomijanego w drodze do Sandomierza. Szkoda, bo to miasto pełne tajemnic i długiej historii.
W programie zwiedzanie: Rynku, bramy Warszawskiej, Kolegiaty Romańskiej św. Marcina, Podziemnej Trasy Turystycznej (liczy ona ok. 500 m długości, składa się z trzech poziomów, najniższy z nich sięga 14,5 metra pod powierzchnię murów Rynku. W podziemiach utrzymuje się stała temperatura przez cały rok i wynosi ona ok. 8-12 stopni Celsjusza.
Następnie przejazd do Sandomierza, gdzie w towarzystwie lokalnego przewodnika podczas spaceru zwiedzimy najważniejsze obiekty Starego Miasta: Bazylika Katedralna, Rynek, dziedziniec Zamku Królewskiego, Bramę Opatowską – połączone z wejściem na wieżę widokową. Na koniec przejdziemy przez Ucho Igielne oraz przez Podziemną Trasę Turystyczną.

Cena 200 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo +55 zł: bilety wstępu, usługa przewodników lokalnych – płatne u pilota w autokarze.

 

1 dzień
10.06.2023
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00