Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

SKARBY DOLNEGO ŚLĄSKA
Strzelin-Henryków-Kamieniec Ząbkowicki-Bardo-Kłodzko-Złoty Stok-Lądek Zdrój-Trzebieszowice-Ząbkowice Śląskie

Termin:03-06.06.2021r.
Program:

1 dzień-Wyjazd o godz.08.00 z Dworca PKS Łódź- Kaliska ( k.Lidla). Przejazd do Strzelina- zwiedzanie największego kamieniołomu granitu w Europie. Przejazd do Henrykowa- to jedno z najokazalszych i najpiękniejszych założeń barokowych na Śląsku, miejsce powstania Księgi Henrykowskiej – zabytku piśmiennictwa polskiego .Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień – Śniadanie. Przejazd do Ząbkowic Ślaskich -niemiecki Frankenstein, potwór o tym samym imieniu podobno mieszkał na zamku ząbkowickim. Jednym z najbardziej tajemniczych obiektów w mieście jest krzywa wieża, o której krążą liczne opowieści. Następnie Bardo- Miasto Cudów słynące z malowniczego przełomu Nysy Kłodzkiej przez Góry Bardzkie, gotyckiego mostu nad Nysą Kłodzką oraz Sanktuarium Maryjnego. Zwiedzanie z zewnątrz Zameczku Myśliwskiego w Opolnicy k. Barda, dla chętnych wejście na tzw. Miejsce Hrabiowskie- punkt widokowy na dolinę Nysy Kłodzkiej i Bardo. Przejazd do Kłodzka- pięknie położonego miasta w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej nad Nysą Kłodzką i jej dopływami,jedna z najstarszych miejscowości regionu. Spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta , „Małym Mostem Karola”, nad którymi góruje Twierdza Kłodzko (zwiedzanie). Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie. Przejazd do Złotego Stoku- zwiedzanie kopalni złota , która eksploatowana była jeszcze pół wieku temu. Przejazd do najstarszego uzdrowiska w Polsce -Lądka Zdrój Uzdrowisko wiele zawdzięcza księżnej Mariannie Orańskiej. Z jej funduszy zbudowano nieopodal rynku kościół ewangelicki, który dziś jest w ruinie. Obok kościoła ustawiono obelisk upamiętniający ufundowanie przez księżnę drogi z Ząbkowic Śl. na Przełęcz Płoszczyznę. Spacer po Parku Zdrojowym . Przejazd do Trzebieszowic – „Zamku na skale”- jednego z najbardziej malowniczo położonych na ziemi kłodzkiej. Swoje urodziny obchodził na zamku król pruski Wilhelm III , obecnie mieści się w nim hotel- zwiedzanie z przewodnikiem. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego- zwiedzanie perły architektury Dolnego Śląska-przepięknej rezydencji Marianny Orańskiej. Wyjazd w kierunku Łodzi, po drodze krótki postój na Starym Rynku we Wrocławiu. Przyjazd do Łodzi w godzinach popołudniowych, ok.18.00.

Cena:610 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
3 noclegi
3 śniadania
3 obiadokolacje
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok.170 zł. płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o godz.08.00 z Dworca PKS Łódź- Kaliska ( k.Lidla). Przejazd do Strzelina- zwiedzanie największego kamieniołomu granitu w Europie. Przejazd do Henrykowa- to jedno z najokazalszych i najpiękniejszych założeń barokowych na Śląsku, miejsce powstania Księgi Henrykowskiej – zabytku piśmiennictwa polskiego. Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Ząbkowic Ślaskich -niemiecki Frankenstein, potwór o tym samym imieniu podobno mieszkał na zamku ząbkowickim. Jednym z najbardziej tajemniczych obiektów w mieście jest krzywa wieża, o której krążą liczne opowieści. Następnie Bardo- Miasto Cudów słynące z malowniczego przełomu Nysy Kłodzkiej przez Góry Bardzkie, gotyckiego mostu nad Nysą Kłodzką oraz Sanktuarium Maryjnego. Zwiedzanie z zewnątrz Zameczku Myśliwskiego w Opolnicy k. Barda, dla chętnych wejście na tzw. Miejsce Hrabiowskie- punkt widokowy na dolinę Nysy Kłodzkiej i Bardo. Przejazd do Kłodzka- pięknie położonego miasta w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej nad Nysą Kłodzką i jej dopływami,jedna z najstarszych miejscowości regionu. Spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta , „Małym Mostem Karola”, nad którymi góruje Twierdza Kłodzko (zwiedzanie). Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd do Złotego Stoku- zwiedzanie kopalni złota , która eksploatowana była jeszcze pół wieku temu. Przejazd do najstarszego uzdrowiska w Polsce -Lądka Zdrój Uzdrowisko wiele zawdzięcza księżnej Mariannie Orańskiej. Z jej funduszy zbudowano nieopodal rynku kościół ewangelicki, który dziś jest w ruinie. Obok kościoła ustawiono obelisk upamiętniający ufundowanie przez księżnę drogi z Ząbkowic Śl. na Przełęcz Płoszczyznę. Spacer po Parku Zdrojowym . Przejazd do Trzebieszowic - „Zamku na skale”- jednego z najbardziej malowniczo położonych na ziemi kłodzkiej. Swoje urodziny obchodził na zamku król pruski Wilhelm III , obecnie mieści się w nim hotel- zwiedzanie z przewodnikiem. Obiadokolacja. Nocleg.
4

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego- zwiedzanie perły architektury Dolnego Śląska-przepięknej rezydencji Marianny Orańskiej. Wyjazd w kierunku Łodzi, po drodze krótki postój na Starym Rynku we Wrocławiu. Przyjazd do Łodzi w godzinach popołudniowych, ok.18.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  08.00
 • Return Time

  18.00