Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Skarby Dolnego Śląska – Strzelin – Henryków – Kamieniec Ząbkowicki – Bardo – Kłodzko – Złoty Stok – Lądek Zdrój – Trzebieszowice – Ząbkowice Śląskie

Termin: 27-30.08.2020r

 

Cena 680 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 3 noclegi
 • 3 śniadania
 • 3 obiadokolacje
 • ubezpieczenie NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok.150 zł. płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o godz.7.00. Przejazd do Strzelina - zwiedzanie największego kamieniołomu granitu w Europie. Przejazd do Henrykowa - to jedno z najokazalszych i najpiękniejszych założeń barokowych na Śląsku, miejsce powstania Księgi Henrykowskiej – zabytku piśmiennictwa polskiego. Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Ząbkowic Ślaskich - niemiecki Frankenstein, potwór o tym samym imieniu podobno mieszkała na zamku ząbkowickim . Jednym z najbardziej tajemniczych obiektów w mieście jest krzywa wieża, o której krążą liczne opowieści. Następnie Bardo - Miasto Cudów słynące z malowniczego przełomu Nysy Kłodzkiej przez Góry Bardzkie, gotyckiego mostu nad Nysa Kłodzka oraz Sanktuarium Maryjnego. Zwiedzanie z zewnątrz Zameczku Myśliwskiego w Opolnicy k. Barda, dla chętnych wejście na tzw. Miejsce Hrabiowskie - punkt widokowy na dolinę Nysy Kłodzkiej i Bardo. Przejazd do Kłodzka - pięknie położonego miasta w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej nad Nysą Kłodzką i jej dopływami, jedna z najstarszych miejscowości regionu. Spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta , „Małym Mostem Karola”, nad którymi góruje Twierdza Kłodzko (zwiedzanie). Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd do Złotego Stoku - zwiedzanie kopalnia złota, która eksploatowana była jeszcze pół wieku temu. Przejazd do najstarszego uzdrowiska w Polsce - Lądka Zdrój. Uzdrowisko wiele zawdzięcza księżnej Mariannie Orańskiej. Z jej funduszy zbudowano nieopodal rynku kościół ewangelicki, który dziś jest w ruinie. Obok kościoła ustawiono obelisk upamiętniający ufundowanie przez księżnę drogi z Ząbkowic Śl. na Przełęcz Płoszczyznę. Spacer po Parku Zdrojowym. Przejazd do Trzebieszowic - „Zamku na skale”- jednego z najbardziej malowniczo położonych na ziemi kłodzkiej. Swoje urodziny obchodził na zamku król pruski Wilhelm III. , obecnie mieści się w nim hotel - zwiedzanie z przewodnikiem. Obiadokolacja. Nocleg.
4

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego - zwiedzanie perły architektury Dolnego Śląska-przepięknej rezydencji Marianny Orańskiej. Wyjazd w kierunku Łodzi, po drodze krótki postój na Starym Rynku we Wrocławiu. Przyjazd do Łodzi w godzinach popołudniowych.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd o godzinie 7.00, powrót w godzinach popołudniowych