Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

ŚLADAMI BITWY WARSZAWSKIEJ
SULEJÓWEK- OSSOWO- RADZYMIN- TWIERDZA MODLIN
Brytyjski polityk i dyplomata Edgar D’Abernon uznał Bitwę Warszawską za 18. przełomową bitwę w dziejach świata. Podczas trzech dni sierpnia 1920 r. polska armia powstrzymała pochód rewolucji bolszewickiej na Zachód. Patrząc na pola bitew w Ossowie czy Radzyminie, miejsca pamięci w Warszawie, fortyfikacje Twierdzy Modlin, trudno nie zastanawiać się, co zdecydowało o zwycięstwie Polaków. Cud? Genialna strategia? Determinacja obrońców?

Program:
Wyjazd o godz. 07.00 z Dworca Łódź- Kaliska ( k. Lidla). Przejazd do Sulejówka. Zwiedzanie kompleksu muzealnego poświęconego życiu Józefa Piłsudskiego ( nowe muzeum oraz Dworek Milusin). Przejazd do Ossowa-gdzie 14 sierpnia 1920 r. rozegrała się batalia uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń Bitwy Warszawskiej- cmentarz poległych w Bitwie Warszawskiej ( min. Ks Ignacego Skorupki), Park Kulturowy „Ossów -Wrota Bitwy Warszawskiej”. Następnie Radzymin- miasto”Cudu nad Wisłą”-spacer po mieście z przewodnikiem, cmentarz poległych z 1920r. Na zakończenie przejazd do Twierdzy Modlin, która stała się głównym punktem obrony 5. Armii generała Władysława Sikorskiego na linii rzeki Wkry. Na terenie fortecy znajduje się najdłuższy w Europie budynek – cytadela będąca ówcześnie koszarami wojskowymi – liczący 2250 m długości. Zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem. Powrót do Łodzi ok. godz. 20 tej.
Cena: 85 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
ubezpieczenie NNW
obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera biletów wstępu i przewodników lokalnych, ok.40 zł płatne u pilota w autokarze.

1 dzień
14.08.2021r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  20.00