Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Księżna Daisy uznana za najpiękniejszą księżniczkę Europy i uważana za jedną z najbardziej fascynujących kobiet na świecie, uważana i sama siebie uważającą za flirciarę, w przeszłości była przyczyną zazdrości samej królowej brytyjskiej Marii, księżniczka Daisy of Pless rozstała się oficjalnie z mężem, dziedzicznym księciem, członkiem jednej z najstarszych rodzin szlacheckich w Niemczech. Mogłaby opuścić kraj, który z wyboru stał się jej miejscem do życia, ale gdyby zdecydowała się na ten krok, straciłaby wszelkie prawa do bezcennego, długiego na 23 stopy sznura pereł, których liczba wynosi aż dwa tysiące.

Wole zgnić w tym kraju! – wykrzyknęła „niż oddać moje perły, moje najbliższe towarzyszki, symbol mojego podboju”….Warto poznać historię księżnej i jej rodziny.

Hochbergowie na początku XX wieku dysponowali największym majątkiem ziemskim na Śląsku. Ich historia rodzinna oraz dawne posiadłości wciąż skrywają wiele tajemnic. Najsłynniejszą kobietą z tego rodu była oczywiście Księżna Daisy, o której sześciometrowym sznurze pereł krążyły legendy.

Termin: Sezon 2023.

Program:

Wyjazd o godz. 07.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Browarów Książęcych

w Tychach, największego browaru w Polsce, którego początki sięgają XVII w. , a historia związana jest z właścicielami zamku pszczyńskiego- Hochbergami. Zwiedzanie muzeum, browarów połączone z degustacją. Następnie przejazd do Promnic- niewielkiej miejscowości, na trasie do Pszczyny, gdzie znajduje się myśliwski pałacyk rodziny. Ulubione miejsce wypoczynku Księżnej Daisy. Na koniec wizyta w pięknym zamku rodziny Hochbergów w Pszczynie. Zwiedzanie zamku i spacer po otaczającym parku. Powrót do Łodzi ok. godz 21.00.

Cena: 215 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne + 70 zł: bilety wstępu – płatne u pilota w autokarze.

1 dzień
Sezon 2023
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  07:00
 • Return Time

  21:00