Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                                                                     Śladami prawosławia

                                      Radzyń Podlaski- Jabłeczna-Kodeń-Siemiatycze-Drohiczyn-Grabarka

Wierni kościoła prawosławnego stanowią największą po rzymskich katolikach grupę religijną w Polsce. Cerkiew szacuje ogólną liczbę wyznawców na około pół miliona. Około 200 tysięcy zamieszkuje Podlasie. Zapraszamy na wycieczkę do miejsc ważnych dla prawosławia: Góry Grabarki, będącej prawosławną Częstochową , Jabłecznej gdzie znajduje się jeden z monastyrów (klasztorów) prawosławnych.

Termin:22-23.07.2022r.

Program:

1 dzień- Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź- Kaliska ( k. Lidla). Przejazd do Radzynia Podlaskiego- Pałac Potockich z XVII w., obecnie Państwowa Szkoła Muzyczna i siedziba Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego im. K. Lipińskiego ( z zewnątrz). Następnie przejazd do Jabłecznej– zwiedzanie XV w. Monastyru św. Onufrego. Przejazd do Kodnia– Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej Królowej Podlasia-Matki Jedności, ważny punkt na mapie pielgrzymkowej Podlasia i Polski. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Drohiczyna- dawnej stolicy Księstwa Drohiczyńskiego. Atutem Drohiczyna jest niezwykle malownicze położenie, ze szczytu Góry Zamkowej rozpościera się wspaniały widok na dolinę Bugu i na zakole rzeki, która skręca tuż pod wzgórzem o 180 stopni. Pozostałością po dawnej świetności miasteczka są świątynie:Cerkiew prawosławna św. Mikołaja, kościół franciszkański Wniebowzięcia NMP. Wizyta w Nadbużańskim Parku Historyczno- Kulturowym „Bug – pogranicze kultur i religii”. Kolejny punkt programu-Siemiatycze, miasto którego historia rozwoju wiąże się głównie z takimi postaciami jak: król Zygmunt August, Michał Sapieha, księżna Anna z Sapiehów Jabłonowska oraz Ignacy Gilewski. To miasto wielokulturowe, w którym znajdziemy i cerkiew i synagogę, jak również świątynię katolicką. Następnie przejazd do Grabarki- świętej góry prawosławia. Powrót do Łodzi ok. godz.22.00

Cena dla grupy 40-45 os.-325 zł

dla grupy powyżej 45 os- 310 zł

zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 1 nocleg
 • 1 obiadokolację
 • 1 śniadanie
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera biletów wstępu i przewodników lokalnych ok. 60 zł, płatne u pilota w autokarze.

 

 

1

1 dzień

Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź- Kaliska ( k. Lidla). Przejazd do Radzynia Podlaskiego- Pałac Potockich z XVII w., obecnie Państwowa Szkoła Muzyczna i siedziba Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego im. K. Lipińskiego ( z zewnątrz). Następnie przejazd do Jabłecznej- zwiedzanie XV w. Monastyru św. Onufrego. Przejazd do Kodnia- Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej Królowej Podlasia-Matki Jedności, ważny punkt na mapie pielgrzymkowej Podlasia i Polski. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Drohiczyna- dawnej stolicy Księstwa Drohiczyńskiego. Atutem Drohiczyna jest niezwykle malownicze położenie, ze szczytu Góry Zamkowej rozpościera się wspaniały widok na dolinę Bugu i na zakole rzeki, która skręca tuż pod wzgórzem o 180 stopni. Pozostałością po dawnej świetności miasteczka są świątynie:Cerkiew prawosławna św. Mikołaja, kościół franciszkański Wniebowzięcia NMP. Wizyta w Nadbużańskim Parku Historyczno- Kulturowym "Bug - pogranicze kultur i religii". Kolejny punkt programu-Siemiatycze, miasto którego historia rozwoju wiąże się głównie z takimi postaciami jak: król Zygmunt August, Michał Sapieha, księżna Anna z Sapiehów Jabłonowska oraz Ignacy Gilewski. To miasto wielokulturowe, w którym znajdziemy i cerkiew i synagogę, jak również świątynię katolicką. Następnie przejazd do Grabarki- świętej góry prawosławia. Powrót do Łodzi ok. godz.22.00

2 dni
22.07.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00