Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Tvardosin- Trencin- Trnava-Bratysława ( Święto Koronacji)-Nitra

Termin:25-27.06.2021r.

Program:
1 dzień-Wyjazd o godz. 05.00.Przejazd do Tvrdosina- Drewniany Kościół Wszystkich Świętych z XV w. wpisany na listę UNESCO. Następnie Trencin- miasto nazywane”perłą Povaża” lub „miastem mody”. Zwiedzanie trenczyńskiego zamku i spacer po zabytkowej starówce. Przejazd na nocleg w ok.Bratysławy.Obiadokolacja.

2 dzień- Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Słowacji z przewodnikiem:zabytkowa starówka, katedra Św. Marcina, ul. Michalska, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palficho, kościół Franciszkański, kościół Jezuitów. Udział w Uroczystościach Koronacyjnych-jest to jedna z największych imprez kulturalnych na Słowacji corocznie przybliża w widowiskowy sposób koronacje 18 królów i królowych, które miały miejsce w Bratysławie. W oparciu o dokumenty historyczne inscenizowana jest autentyczna ceremonia koronacji, w której występuje około 150 aktorów w kostiumach z epoki na placach Franciszkańskim, Prymasowskim i Hviezdoslavowym. Po obrzędzie koronacyjnym nastąpi pasowanie rycerzy Orderu Złotej Ostrogi, przysięga koronacyjna, festyn ludowy i pokaz sztucznych ogni. Tradycja tych uroczystości sięga XVI w.,kiedy Bratysława w czasach tureckich najazdów stała się stolicą Węgier i otrzymała przywilej miasta koronacyjnego. W katedrze św. Marcina w latach 1563–1830 koronowano dziesięciu węgierskich królów, jedną królową i osiem królewskich małżonek. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Nitry- miasta położonego na siedmiu wzgórzach. Zwiedzanie wzgórza zamkowego. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Przyjazd w godzinach wieczornych, ok.21.00.

Cena: 720 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
2 noclegi
2śniadania
2 obiadokolacje
ubezpieczenie NNW i KL
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych, zestawów słuchawkowych, ok. 50 euro płatnych u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd o godz. 05.00.Przejazd do Tvrdosina- Drewniany Kościół Wszystkich Świętych z XV w. wpisany na listę UNESCO. Następnie Trencin- miasto nazywane”perłą Povaża” lub „miastem mody”. Zwiedzanie trenczyńskiego zamku i spacer po zabytkowej starówce. Przejazd na nocleg w ok.Bratysławy.Obiadokolacja.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Słowacji z przewodnikiem:zabytkowa starówka, katedra Św. Marcina, ul. Michalska, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palficho, kościół Franciszkański, kościół Jezuitów. Udział w Uroczystościach Koronacyjnych-jest to jedna z największych imprez kulturalnych na Słowacji corocznie przybliża w widowiskowy sposób koronacje 18 królów i królowych, które miały miejsce w Bratysławie. W oparciu o dokumenty historyczne inscenizowana jest autentyczna ceremonia koronacji, w której występuje około 150 aktorów w kostiumach z epoki na placach Franciszkańskim, Prymasowskim i Hviezdoslavowym. Po obrzędzie koronacyjnym nastąpi pasowanie rycerzy Orderu Złotej Ostrogi, przysięga koronacyjna, festyn ludowy i pokaz sztucznych ogni. Tradycja tych uroczystości sięga XVI w.,kiedy Bratysława w czasach tureckich najazdów stała się stolicą Węgier i otrzymała przywilej miasta koronacyjnego. W katedrze św. Marcina w latach 1563–1830 koronowano dziesięciu węgierskich królów, jedną królową i osiem królewskich małżonek. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Nitry- miasta położonego na siedmiu wzgórzach. Zwiedzanie wzgórza zamkowego. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Przyjazd w godzinach wieczornych, ok.21.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  05.00
 • Return Time

  21.00