Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Maribor- Ptujska Gora-Lubliana-Skofja Loka-Kranj-Wąwóz Vintgar-Planica-Jaskinia Postojna- Piran- Izola-Koper

Słowenia to niewielki i mało znany Polakom kraj mający za sąsiada bardzo popularną Chorwację. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

Termin: 05-12.09.2021r.

Program:

1 dzieńWyjazd z Łodzi o godz.6.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (przy Lidlu). Przejazd przez Czechy i Austrię w okolice Maribora.Obiadokolacja.Nocleg.

2 dzień-Śniadanie. Zwiedzanie Mariboru -centrum kulturalno-administracyjne wschodniej części kraju, stolica słoweńskiej Styrii, z urokliwą starówka, gdzie odbywa się największy w kraju festiwal Lent(Od 21 do 29 czerwca 2019 r. W ponad 40 miejscach w okolicach Mariboru. ) Lent to także dzielnica Mariboru w której niebywała atrakcja są najstarsze na świecie krzewy winorośli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wjazd kolejką gondolową na szczyt Bolfenk (1034 mnpm)- skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Zjazd i pobyt na terenie kompleksu termalnego Fontana Terme Maribor. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień-Śniadanie.Wykwaterowanie.Przyjazd do regionu rozciągającego się między rzekami Dravą i Murą (Ormož-Jeruzalem), z charakterystycznymi pagórkami pokrytymi winnicami. Ptujska Gora ( 13 km od Ptuju)-kościół Marii Dziewicy-jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich Słowenii i bardzo ważne miejsce pielgrzymkowe. Następnie spacer po najstarszym mieście Ptuju z piękną starówką i pozostałościami rzymskiego Poetovio. Wizyta w olejarni – degustacje produktów dyniowych oraz u lokalnego winiarza: obiadokolacja z degustacją win. Przejazd na nocleg w ok.Lubliany.

4 dzień– Śniadanie.Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Słowenii Lublany : Plac Franceta Prešerna, Tromostovje, Kolumnada Plečnika, Smoczy Most, Stare Miasto, Most Szewski. Przejazd do malowniczej miejscowości Skofja Loka, która słynie z najpiękniej zachowanej starówki w Słowenii (spacer, czas wolny). Na zakończenie dnia wizyta w Kranj-miasta „zanurzonego w naturze” .W samym centrum znajduje się kanion rzeki Kokra, a miasto otaczają szczyty Alp Julijskich.Spacer po zabytkowej starówce, zwiedzanie podziemnych tuneli z okresu II wojny światowej, które są plenerowym miejscem festiwalu win odbywającego się tu corocznie pod koniec października.Powrót na nocleg.Obiadokolacja.

5 dzień -Śniadanie. Pobyt w uzdrowisku Bled: spacer główną Aleję Parku Zdrojowego, zabytkowy kościół na wyspie i pyszne kremówki,czas wolny .Rejs gondolą po Jeziorze Blejskim oraz wejście do zamku górującego nad uzdrowiskiem.Przejazd w region Alp Julijskich. Wąwóz Vintgar, gdzie można przespacerować się wzdłuż rzeki Radovna osłoniętej strzelistymi skałami. Szlak ma długość 1600 metrów – częściowo chodzi się po specjalnie przygotowanych drewnianych pomostach, a czasami po ścieżce. Warto płynąca woda wygląda malowniczo, a na końcu wąwozu możemy podziwiać niewielki kilkunastometrowy wodospad. Na zakończenie Planica- kompleks skoczni narciarskich, w tym Velikanka. Powrót na nocleg.Obiadokolacja.

6 dzień-Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do najchętniej odwiedzanej Jaskini Postojna (zwiedzanie z audio guide w języku polskim) ). Następnie Przejazd do Piranu, tzw. słoweńskiego Helu: spacer wąskimi uliczkami, podziwianie wpływów architektury weneckiej, czas wolny nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień- Śniadanie. Zwiedzamy kurorty słoweńskie: Izola, Koper. Czas na odpoczynek nad morzem.

Słowenia na pewno nie słynie z pięknych plaż. Najczęściej są to plaże kamieniste i często betonowe nadbrzeża, które niekoniecznie zachęcają do relaksu i wypoczynku, z nielicznymi wyjątkami. Jednak warto przyjechać na wybrzeże dla pięknych, malutkich i bardzo klimatycznych miasteczek. Ich architektura i klimat mocno przypominają mi włoskie wioseczki.Obiadokolacja.Nocleg.

8 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych, ok.22.00.

Cena 1850 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 7 noclegów ( 2 noclegi w Mariborze, 3 noclegi w Lublianie, 2 noclegi w Piranie)
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych, rejsu statkiem, zwiedzania winiarni, zestawów słuchawkowych. Płatne 140 euro u pilota w autokarze


1

Dzień 1:

Wyjazd z Łodzi o godz.6.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (przy Lidlu). Przejazd przez Czechy i Austrię w okolice Maribora.Obiadokolacja.Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Mariboru -centrum kulturalno-administracyjne wschodniej części kraju, stolica słoweńskiej Styrii, z urokliwą starówka, gdzie odbywa się największy w kraju festiwal Lent(Od 21 do 29 czerwca 2019 r. W ponad 40 miejscach w okolicach Mariboru. ) Lent to także dzielnica Mariboru w której niebywała atrakcja są najstarsze na świecie krzewy winorośli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wjazd kolejką gondolową na szczyt Bolfenk (1034 mnpm)- skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Zjazd i pobyt na terenie kompleksu termalnego Fontana Terme Maribor. Obiadokolacja, nocleg.
3

Dzień 3:

-Śniadanie.Wykwaterowanie.Przyjazd do regionu rozciągającego się między rzekami Dravą i Murą (Ormož-Jeruzalem), z charakterystycznymi pagórkami pokrytymi winnicami. Ptujska Gora ( 13 km od Ptuju)-kościół Marii Dziewicy-jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich Słowenii i bardzo ważne miejsce pielgrzymkowe. Następnie spacer po najstarszym mieście Ptuju z piękną starówką i pozostałościami rzymskiego Poetovio. Wizyta w olejarni - degustacje produktów dyniowych oraz u lokalnego winiarza: obiadokolacja z degustacją win. Przejazd na nocleg w ok.Lubliany.
4

Dzień 4:

Śniadanie.Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Słowenii Lublany : Plac Franceta Prešerna, Tromostovje, Kolumnada Plečnika, Smoczy Most, Stare Miasto, Most Szewski. Przejazd do malowniczej miejscowości Skofja Loka, która słynie z najpiękniej zachowanej starówki w Słowenii (spacer, czas wolny). Na zakończenie dnia wizyta w Kranj-miasta „zanurzonego w naturze” .W samym centrum znajduje się kanion rzeki Kokra, a miasto otaczają szczyty Alp Julijskich.Spacer po zabytkowej starówce, zwiedzanie podziemnych tuneli z okresu II wojny światowej, które są plenerowym miejscem festiwalu win odbywającego się tu corocznie pod koniec października.Powrót na nocleg.Obiadokolacja.
5

Dzień 5:

-Śniadanie. Pobyt w uzdrowisku Bled: spacer główną Aleję Parku Zdrojowego, zabytkowy kościół na wyspie i pyszne kremówki,czas wolny .Rejs gondolą po Jeziorze Blejskim oraz wejście do zamku górującego nad uzdrowiskiem.Przejazd w region Alp Julijskich. Wąwóz Vintgar, gdzie można przespacerować się wzdłuż rzeki Radovna osłoniętej strzelistymi skałami. Szlak ma długość 1600 metrów – częściowo chodzi się po specjalnie przygotowanych drewnianych pomostach, a czasami po ścieżce. Warto płynąca woda wygląda malowniczo, a na końcu wąwozu możemy podziwiać niewielki kilkunastometrowy wodospad. Na zakończenie Planica- kompleks skoczni narciarskich, w tym Velikanka. Powrót na nocleg.Obiadokolacja.
6

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do najchętniej odwiedzanej Jaskini Postojna (zwiedzanie z audio guide w języku polskim) ). Następnie Przejazd do Piranu, tzw. słoweńskiego Helu: spacer wąskimi uliczkami, podziwianie wpływów architektury weneckiej, czas wolny nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.
7

Dzień 7:

Śniadanie. Zwiedzamy kurorty słoweńskie: Izola, Koper. Czas na odpoczynek nad morzem. Słowenia na pewno nie słynie z pięknych plaż. Najczęściej są to plaże kamieniste i często betonowe nadbrzeża, które niekoniecznie zachęcają do relaksu i wypoczynku, z nielicznymi wyjątkami. Jednak warto przyjechać na wybrzeże dla pięknych, malutkich i bardzo klimatycznych miasteczek. Ich architektura i klimat mocno przypominają mi włoskie wioseczki.Obiadokolacja.Nocleg.
8

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych, ok.22.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00