Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Słowenia – mały kraj wielkich możliwości – wycieczka objazdowa – Mikulow – Lublana – Sofja Loka – Lubljana – Jaskinia Postojna – Piran – Izola – Koper – Wąwóz Vintgar – Bled – Planica – Ptuj – Maribor

Termin: 06-13.09.2020r.

Słowenia to niewielki i mało znany Polakom kraj mający za sąsiada bardzo popularną Chorwację. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

 

Cena 1750 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 7 noclegów
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych, rejsu statkiem, zwiedzania winiarni, zestawów słuchawkowych. Płatne 140 euro u pilota w autokarze

Uwaga: Przy zapisie należy zgłosić do jakich obiektów nie chcą Państwo wchodzić, wtedy płatność w euro zostanie pomniejszona o dany wstęp.


1

Dzień 1:

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze zwiedzanie malowniczo położonej miejscowości na granicy czesko - austriackiej - Mikulowa. Przyjazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Słowenii Lublany: zwiedzanie z przewodnikiem - Plac Franceta Prešerna, Tromostovje, Kolumnada Plečnika, Smoczy Most, Stare Miasto, Most Szewski. Przejazd do malowniczej miejscowości Skofja Loka, która słynie z najpiękniej zachowanej starówki w Słowenii (spacer, czas wolny). Powrót na nocleg. Obiadokolacja.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do najchętniej odwiedzanej Jaskini Postojna (zwiedzanie z audio guidem w języku polskim). Następnie Przejazd do Piranu, tzw. słoweńskiego Helu: spacer wąskimi uliczkami, podziwianie wpływów architektury weneckiej, czas wolny nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.
4

Dzień 4:

Śniadanie. Zwiedzamy kurorty słoweńskie: Izola, Koper. Czas na odpoczynek nad morzem. Słowenia na pewno nie słynie z pięknych plaż. Najczęściej są to plaże kamieniste i często betonowe nadbrzeża, które niekoniecznie zachęcają do relaksu i wypoczynku, z nielicznymi wyjątkami. Jednak warto przyjechać na wybrzeże dla pięknych, malutkich i bardzo klimatycznych miasteczek. Ich architektura i klimat mocno przypominają mi włoskie wioseczki. Obiadokolacja. Nocleg.
5

Dzień 5:

Śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd w region Alp Julijskich. Wąwóz Vintgar, gdzie można przespacerować się wzdłuż rzeki Radovna osłoniętej strzelistymi skałami. Szlak ma długość 1600 metrów – częściowo chodzi się po specjalnie przygotowanych drewnianych pomostach, a czasami po ścieżce. Warto płynąca woda wygląda malowniczo, a na końcu wąwozu możemy podziwiać niewielki kilkunastometrowy wodospad. Pobyt w uzdrowisku Bled: spacer główną Aleję Parku Zdrojowego, zabytkowy kościół na wyspie i pyszne kremówki, czas wolny. Rejs gondolą po Jeziorze Blejskim oraz wejście do zamku górujacego nad uzdrowiskiem. Planica - kompleks skoczni narciarskich, w tym Velikanka. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
6

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przyjazd do regionu rozciągającego się między rzekami Dravą i Murą (Ormož-Jeruzalem), z charakterystycznymi pagórkami pokrytymi winnicami. Przejazd do Ptujska Gora (13 km od Ptuju) - kościół Marii Dziewicy - jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich Słowenii i bardzo ważne miejsce pielgrzymkowe. Następnie spacer po najstarszym mieście Ptuju z piękną starówką i pozostałosciami rzymskiego Poetovio. Wizyta w olejarni - degustacje produktów dyniowych oraz u lokalnego winiarza: obiadokolacja z degustacją win. Przejazd na nocleg.
7

Dzień 7:

Po śniadaniu zwiedzanie Mariboru - centrum kulturalno - administracyjne wschodniej części kraju, stolica słoweńskiej Styrii, z urokliwą starówka, gdzie odbywa się największy w kraju festiwal Lent (Od 21 do 29 czerwca 2019 r. W ponad 40 miejscach w okolicach Mariboru.) Lent to także dzielnica Mariboru w której niebywała atrakcja są najstarsze na świecie krzewy winorośli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wjazd kolejką gondolową na szczyt Bolfenk (1034 mnpm) - skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Zjazd i pobyt na terenie kompleksu termalnego Fontana Terme Maribor. Obiadokolacja, nocleg.
8

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie, powrót do Łodzi.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd wcześnie rano, powrót w godzinach wieczornych