Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                                                            Spływ Dunajcem

        Dębno Podhalańskie-Niedzica-Czorsztyn-Spływ Dunajcem-Szczawnica-Wąwóz Homole

Pieniny to stosunkowo niewielki, lecz wyjątkowo atrakcyjny pod względem krajoznawczym, przyrodniczym i turystycznym obszar górski. Pomiędzy Czorsztynem, Krościenkiem i przełomem Dunajca, który stanowi tu granicę ze Słowacją, oraz doliną Krośnicy rozciąga się centralna, najbardziej znana i najczęściej odwiedzana część Pienin. Spływ Dunajcem to największa atrakcja Pienin. Rzeka płynie na odcinku prawie 250 kilometrów na terenie Polski i Słowacji. Najciekawsza partia znajduje się pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Od wielu lat organizowane są tu słynne spływy, których historia sięga pierwszej połowy XIX wieku.

Termin:01-02.07.2022r.

Program:

1 dzień- Wyjazd z Łodzi o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska(k. Lidla). Przejazd do Dębna Podhalańskiego. Zwiedzanie zabytkowego kościółka znajdującego się na liście UNESCO. Przejazd do Niedzicy– wizyta na zamku Dunajec pochodzącego z XIV, który góruje nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Następnie rejs po Jeziorze Czorsztyńskim do ruin zamku w Czorsztynie. Zwiedzanie. Przejazd na nocleg do Szczawnicy. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień -Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sromowców Wyżnych, gdzie rozpoczyna się spływ Dunajcem- jedna z największych atrakcji regionu. Przepłynięcie do Szczawnicy. Spacer po uzdrowisku. Przejazd do Wąwozu Homole,w którym największe wrażenie robi ogólne połączenie stromych, V-kształtnych ścian w kontraście do wartkiego nurtu potoku z licznymi głazami i kaskadami. Cały teren porośnięty jest lasem mieszanym, a dodatkowo niemal z każdego punktu na trasie widać łąki położone powyżej wąwozu. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Przyjazd ok.22.00.

Cena dla grupy 40-45 os.- 339 zł
dla grupy powyżej 45 os- 323 zł
zawiera:
 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 1 obiadokolacje
 • 1 nocleg
 • 1 śniadanie
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera : biletów wstępu, spływu Dunajcem, opłaty klimatycznej, przewodników lokalnych – ok. 120 zł płatne u pilota w autokarze.

1

1 dzień

Wyjazd z Łodzi o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska(k. Lidla). Przejazd do Dębna Podhalańskiego. Zwiedzanie zabytkowego kościółka znajdującego się na liście UNESCO. Przejazd do Niedzicy- wizyta na zamku Dunajec pochodzącego z XIV, który góruje nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego. Następnie rejs po Jeziorze Czorsztyńskim do ruin zamku w Czorsztynie. Zwiedzanie. Przejazd na nocleg do Szczawnicy. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Wykwaterowanie. Przejazd do Sromowców Wyżnych, gdzie rozpoczyna się spływ Dunajcem- jedna z największych atrakcji regionu. Przepłynięcie do Szczawnicy. Spacer po uzdrowisku. Przejazd do Wąwozu Homole,w którym największe wrażenie robi ogólne połączenie stromych, V-kształtnych ścian w kontraście do wartkiego nurtu potoku z licznymi głazami i kaskadami. Cały teren porośnięty jest lasem mieszanym, a dodatkowo niemal z każdego punktu na trasie widać łąki położone powyżej wąwozu. Wyjazd w drogę powrotną do Łodzi. Przyjazd ok.22.00

2 dni
01.07.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00