Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Dolina rzeki Pilicy to niezwykły region w województwie łódzkim. Wielu kojarzy go ze sportami wodnymi, m.in. z kajakarstwem. Nasza wycieczka związana jest z tą niezwykłą rzeką. Nazwa Pilica pochodzi od słowa “pilić“, czyli spieszyć się, robić coś szybko. Związane jest to z bystrym nurtem Pilicy u jej źródeł. Jest to także to jedyna rzeka w Polsce, której dedykowany jest skansen na świeżym powietrzu.

 

Termin: 1.07.2023

Program:

Wyjazd o godz. 08.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla)  Przejazd do Tomaszowa Mazowieckiego- XIX wiecznego miasta, założonego przez hrabiego Antoniego Ostrowskiego. Zwiedzanie najważniejszych zabytków: klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy, klasycystyczny Pałac Ostrowskich, obecnie siedziba Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, w którym poznamy historię. Przejazd do Konewki – zwiedzanie trasy turystycznej „Bunkier w Konewce”- znajdujący się na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów Gefechtsstand „Anlage Mitte”, obejmujący schron kolejowy długości 380 m. Następnie powrót do Spały- rozpoczęcie spływu kajakowego na trasie Spała- Zakościele (9 km).Po zakończeniu spływu zwiedzanie Inowłodza – najstarszy romański  kościół na terenie województwa łódzkiego, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego z połowy XIV wieku, dawna synagoga. Przejazd do Anielina, gdzie znajduje się Szaniec Hubala – jest to miejsce, gdzie 30 kwietnia 1940 r. zginął major Henryk Dobrzański „Hubal” – pierwszy partyzant II wojny światowej. Przyjazd do Łodzi ok. 19.30.

 

Cena 155 zł zawiera :

 • Przejazd autokarem
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowo płatne + 130 zł: bilety wstępu, spływ kajakowy (100 zł) – płatne u pilota w autokarze.

Uwaga: można zrezygnować z udziału ze spływu kajakowego.

1 dzień
01.07.2023
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
 • Czas odjazdu

  08:00
 • Return Time

  18:00