Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Suwalszczyzna – kraina jak baśń. Tym hasłem powiat suwalski reklamuje swoje ziemie. I coś w tym jest, bo faktycznie Suwalszczyzna, podobnie jak całe Podlasie jest przepiękna. Można by było powiedzieć jeszcze, że jest to Polska w wersji mini. Jeziora, góry, doliny, obszerne płaszczyzny – wszystko skupione w jednym miejscu… każdy znajdzie coś dla siebie. W programie wycieczki znalazły się trzy najważniejsze miasta tego regionu oraz słynny Kanał Augustowski. W drodze powrotnej zatopimy się w niesamowite piękno terenów nadbiebrzańskich.

 Termin: 27-29.06.2022r. 

Program:   

 

1 dzień-Wyjazd z Łodzi o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska ( k. Lidla). Przyjazd do Studzienicznej– Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej, następnie przejazd do Augustowa– miasta na Pojezierzu Litewskim pośród Puszczy Augustowskiej, nazywanej letnią rezydencją Podlasia. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim. Zwiedzanie miasta     z przewodnikiem: Rynek Zygmunta Augusta z pomnikiem- kolumną, charakterystyczne kamienice np. tą w której nocował Napoleon Bonaparte, historyczny szlak grodzieński, Kanał Bystry, Bazylikę Mniejszą, pamiątki  po społeczności żydowskiej, budynek i park wokół Starej Poczty. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie. Przejazd do Suwałk-– rodzinnego miasta Marii Konopnickiej. W domu,  w którym urodziła się poetka zorganizowano muzeum, zwiedzanie: Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, konkatedra św. Aleksandra, Szlak Krasnoludki są wśród nas, Aleja Gwiazd Bluesa. Następnie Wigry- XVII w. zespół klasztorny zakonu kamedułów, zwiedzanie krypt kościelnych, apartamentów papieskich, wystawy kamedulskiej. Następnie Sejny– podominikański zespół kościoła i budynek klasztorny  –to jedyna renesansowa budowla obronna w północno-wschodniej Polsce. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.

3dzień-Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd  do Goniądza– miejscowości położonej w samym centrum Biebrzańskiego Parku Narodowego. Punkt widokowy na bagna biebrzańskie. Następnie zwiedzanie Twierdzy Osowiec-która zasłynęła z faktu, iż nigdy nie została zdobyta.   Powrót do Łodzi ok. godz.20.00.

 

Cena  dla grupy 40-45 os- 644 zł

     Dla grupy powyżej 45 os -626  zł

 zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 noclegi
 • 2 obiadokolacje
 • 2 śniadania
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu, rejsu statkiem i przewodników lokalnych, ok.140 zł płatne                        w autokarze u pilota

 


1

1 dzień

Wyjazd z Łodzi o godz.06.00      z Dworca PKS Łódź-Kaliska       ( k. Lidla). Przyjazd do Studzienicznej- Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej, następnie przejazd do Augustowa- miasta na Pojezierzu Litewskim pośród Puszczy Augustowskiej, nazywanej letnią rezydencją Podlasia. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim. Zwiedzanie miasta  z przewodnikiem: Rynek Zygmunta Augusta z pomnikiem- kolumną, charakterystyczne kamienice np. tą w której nocował Napoleon Bonaparte, historyczny szlak grodzieński, Kanał Bystry, Bazylikę Mniejszą, pamiątki  po społeczności żydowskiej, budynek i park wokół Starej Poczty. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Suwałk-– rodzinnego miasta Marii Konopnickiej. W domu,  w którym urodziła się poetka zorganizowano muzeum, zwiedzanie: Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, konkatedra św. Aleksandra, Szlak Krasnoludki są wśród nas, Aleja Gwiazd Bluesa. Następnie Wigry- XVII w. zespół klasztorny zakonu kamedułów, zwiedzanie krypt kościelnych, apartamentów papieskich, wystawy kamedulskiej. Następnie Sejny- podominikański zespół kościoła i budynek klasztorny  –to jedyna renesansowa budowla obronna w północno-wschodniej Polsce. Powrót na nocleg. Obiadokolacja.
3

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd  do Goniądza- miejscowości położonej w samym centrum Biebrzańskiego Parku Narodowego. Punkt widokowy na bagna biebrzańskie. Następnie zwiedzanie Twierdzy Osowiec-która zasłynęła z faktu, iż nigdy nie została zdobyta.   Powrót do Łodzi ok. godz.20.00.

3 dni
27.06.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  20.00