Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Szlak Orlich Gniazd to jeden z najpiękniejszych szlaków  turystycznych w Polsce, przebiegający przez województwa małopolskie i śląskie. Szlak łączy Kraków z Częstochową poprzez większość Orlich Gniazd, jurajskich zamków i warowni wybudowanych na skałach dochodzących do 30 metrów. Szlak oznaczony jest kolorem czerwonym. Ma długość 163,9 km.

Większość z zamków na tym obszarze została wybudowana na trudno dostępnych wapiennych skałach (na podobieństwo orlich gniazd) Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, prawdopodobnie z polecenia króla Kazimierza Wielkiego w celu ochrony Krakowa na wypadek najazdów wojsk czeskich Jana Luksemburskiego od strony Górnego Śląska.

 

Przejazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską, do Ogrodzieńca, gdzie znajduje się największa warownia na Szlaku Orlich Gniazd, wznosząca się w najwyższym punkcie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (516 m.n.p.m). Ruiny służyły kilkakrotnie jako plenery filmowe, min. przy okazji produkcji „Rycerza”, „Janosika”, czy „Zemsty” Andrzeja Wajdy. Zwiedzanie  połączone z udziałem w warsztatach pt: ”Spacer przez epoki”. Uczest­nicy zwiedzają goty­cko-rene­san­sowy zamek, drewnianą słowiańską osadę na Górze Birów, jask­inię u stóp Birowa – schronie­nie człowieka pier­wot­nego oraz bunkry poniemieckie z 1944 roku przy Suchym Poł­ciu, wzgórzu stanow­ią­cym doskon­ały punkt widokowy na zamek. Powrót ok. 18.00.

Cena: od 180 zł/osoba

 Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem
  • Opiekę pilota
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych
  • Ubezpieczenie NNW

 

  • Kraj

  • Skąd jedziemy

    sprzed szkoły