Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Zamek Pieskowa Skała na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to prawdziwa perełka architektoniczna, położona w Ojcowskim Parku Narodowym. Renesansowy zamek wita wszystkich turystów i urzeka swym pięknem. Budowla powstała jako ogniwo w łańcuchu fortyfikacyjnym, chroniącym szlak handlowy z Krakowa na Śląsk. Obecnie to jeden z nielicznych, tak pięknie zachowanych zabytków architektury renesansowej w Polsce.

Ponad wioską Rudno, na Górze Zamkowej wznoszą się okazałe, jedne z największych na Jurze, ruiny zamku Tenczyn, który od czasów średniowiecza po XVII w stulecia stanowił gniazdo rodowe Tęczyńskich-możnych i znaczących niemal na równi z królem! A co ciekawe, ten wspaniały niegdyś zamek, nazywany Małym Wawelem, stoi na stożku wulkanicznym. Zapraszamy na zamki, które nosiły przydomek ”Mały Wawel”.

Termin: 17.06.2023

Program:

Wyjazd o godz. 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Pieskowej Skały – zwiedzanie najpiękniejszego zamku na szlaku Orlich Gniazd, zwanego. Małym Wawelem. Przejazd do Rudna – zwiedzanie Zamku Tenczyn. Potężne ruiny zamku Tęczyn (używa się też nazwy Tenczyn), położone są na szczycie góra, która była kiedyś wulkanem na wysokości 403 m.n.p.m. Był to jeden z największych zamków Małopolski. Nie mogło być inaczej skoro rezydował tu jeden z najmożniejszych i najbardziej wpływowych rodów w Polsce – Tęczyńskich. Przez 300 lat nazywano go Drugim Wawelem. Wyjazd w drogę powrotną ok. 18:00. Przyjazd do Łodzi ok. 22:00.

Cena 215 zł zawiera:

 • Przejazd autokarem
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo płatne + 50zł : bilety wstępu – płatne u pilota w autokarze.

 

1 dzień
17.06.2023
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00