Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Szlak Romański to europejski szlak, który wiedzie również przez terytorium Polski. Łączy on niezwykle cenne zabytki naszej przeszłości – dziedzictwa kulturowego i duchowego pochodzące z okresu romańskiego. Przez Polskę przebiega kilka romańskich tras, które się uzupełniają, a ich długość wynosi łącznie prawie 450 km. Największe skupiska średniowiecznych budowli znajdują się na obszarze Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Małopolski.

Zarówno Kruszwica, jak i Strzelno znajdują się na tym szlaku.

Termin: 12.08.2023

Program:

Wyjazd o godz. 07.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (przy Lidlu). Przejazd do Kruszwicy – zwiedzanie Zamku Piastowskiego oraz słynnej Mysiej Wieży, w której wg. legendy króla Popiela zjadły myszy oraz Kolegiaty kruszwickiej, będącej jednym z nielicznych przykładów budownictwa romańskiego w Polsce. Rejs statkiem po Jeziorze Gopło. Następnie przejazd do Strzelna – jednej z miejscowości na Szlaku Romańskim, chlubiącej się XIII w. Bazyliką św. Trójcy ze sławnymi kolumnami romańskimi z personifikacją cnót i przywar, które są znane w całym świecie. Podobne kolumny można podziwiać jedynie w Hiszpanii w Santiago de Compostella (katedra pw. św. Jakuba) i we Włoszech, w Wenecji (katedra pw. św. Marka). Bazylika św. Trójcy w Strzelnie jest trzecim takim miejscem w Europie i na świecie. Zwiedzanie Bazyliki oraz Rotundy św. Prokopa.

Przejazd do Inowrocławia – jednego z najstarszych miast Polski, uzdrowiska, słynącego z tężni solankowych – to drugi co do wielkości obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych w Europie.

Czas wolny na spacer po Parku Solankowy.

Powrót do Łodzi ok. 21.00

Cena 190 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne + 65 zł: bilety wstępu, rejs statkiem – płatne u pilota w autokarze.

1 dzień
12.08.2023
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  07:00
 • Return Time

  21:00