Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com
Szwajcaria Kaszubska
Będomin-Wdzydze Kiszewskie-Kościerzyna-Kartuzy-Żukowo-Wieżyca-Szymbark- Chmielno- Pelplin
Szwajcaria Kaszubska to potoczne określenie centralnej części Pojezierza Kaszubskiego (terenów leżących w granicach powiatu kartuskiego). Tutejszy krajobraz charakteryzuje się licznymi zalesionymi pagórkami, malowniczymi jeziorami oraz tradycyjnymi miasteczkami. Sercem Szwajcarii Kaszubskiej jest utworzony w 1984 roku Kaszubski Park Krajobrazowy. Obszar ten, choć popularny wśród mieszkańców Pomorza, należy do wciąż nieodkrytych sekretów naszego kraju. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko piękna przyroda, ale również niepowtarzalna, szeroko rozpoznawalna kultura i tradycja kaszubska. Sztuka ludowa, w szczególności haft kaszubski, malarstwo oraz ceramika znajdują rzeszę miłośników. Swoistą atrakcją jest również pielęgnowany przez mieszkańców tutejszych gmin język kaszubski.
Termin:09-11.09.2022r.
Program:

1 dzień-Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska ( k.Lidla). Przejazd do Pelplina- gdzie znajduje się jedna z największych katedr gotyckich w Polsce związana z zakonem cystersów- zwiedzanie. Następnie Wdzydze Kiszewskie z Parkiem Etnograficznym powstałym już pod koniec XIX w. Przejazd do Będomina Muzeum Hymnu Narodowego, mieszczącym się w szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki. Kościerzyna-to jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednej parafii znajdują się dwa sanktuaria maryjne. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czcią otoczony jest XVII- wieczny obraz, będący kopią słynnego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. W drugim kościerskim sanktuarium – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – przedmiotem kultu jest słynąca z łask XV-wieczna gotycka pieta. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień- Śniadanie. Spacer czarnym szlakiem turystycznym (spacer zajmuje 30 min. łagodne podejście) na Wieżycę – 329 mnpm. Jest to najwyższe wzniesienie Szwajcarii Kaszubskiej z wieżą widokową (35 m) im. Jana Pawła II. Przejazd do Szymbarku, gdzie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu każdy znajdzie coś dla siebie :Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest „Dom do Góry Nogami”, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Przejazd do Chmielna, które słynie z garncarstwa- zwiedzanie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów warsztatu, gdzie prześledzić można proces powstawania glinianych naczyń, samemu sprawdzić się na kole garncarskim, a także nabyć pamiątkowy wyrób ceramiczny. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzamy Kartuzy- kościół klasztorny – kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny. Kolegiata pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach to najlepiej zachowany kościół zakonu kartuzów na ziemiach polskich. Historia Żukowa nierozerwalnie związana jest z klasztorem norbertanek. Żukowski kościół poklasztorny jest najstarszym zabytkiem architektonicznym na Kaszubach, kryjącym wiele cennych dzieł sztuki z XIV-XVIII w. Żukowo nazywane jest Kolebką Haftu Kaszubskiego, którego charakterystyczne elementy widoczne są w herbie miasta( muzeum). Powrót do Łodzi ok. godz.21.00.
zawiera:
  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • 2 noclegi
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok. 120 zł., płatne u pilota w autokarze.

1

Dzień 1:

Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska ( k.Lidla). Przejazd do Pelplina- gdzie znajduje się jedna z największych katedr gotyckich w Polsce związana z zakonem cystersów- zwiedzanie. Następnie Wdzydze Kiszewskie z Parkiem Etnograficznym powstałym już pod koniec XIX w. Przejazd do Będomina- Muzeum Hymnu Narodowego, mieszczącym się w szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki. Kościerzyna-to jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednej parafii znajdują się dwa sanktuaria maryjne. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czcią otoczony jest XVII- wieczny obraz, będący kopią słynnego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. W drugim kościerskim sanktuarium - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - przedmiotem kultu jest słynąca z łask XV-wieczna gotycka pieta. Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Spacer czarnym szlakiem turystycznym (spacer zajmuje 30 min. łagodne podejście) na Wieżycę – 329 mnpm. Jest to najwyższe wzniesienie Szwajcarii Kaszubskiej z wieżą widokową (35 m) im. Jana Pawła II. Przejazd do Szymbarku, gdzie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu każdy znajdzie coś dla siebie :Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Przejazd do Chmielna, które słynie z garncarstwa- zwiedzanie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów warsztatu, gdzie prześledzić można proces powstawania glinianych naczyń, samemu sprawdzić się na kole garncarskim, a także nabyć pamiątkowy wyrób ceramiczny. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzamy Kartuzy- kościół klasztorny - kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny. Kolegiata pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach to najlepiej zachowany kościół zakonu kartuzów na ziemiach polskich. Historia Żukowa nierozerwalnie związana jest z klasztorem norbertanek. Żukowski kościół poklasztorny jest najstarszym zabytkiem architektonicznym na Kaszubach, kryjącym wiele cennych dzieł sztuki z XIV-XVIII w. Żukowo nazywane jest Kolebką Haftu Kaszubskiego, którego charakterystyczne elementy widoczne są w herbie miasta( muzeum). Powrót do Łodzi ok. godz.21.00.

  • Kraj

  • Skąd jedziemy

    Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
  • Czas odjazdu

    06.00
  • Return Time

    21.00