Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Szwajcaria Kaszubska – Będomin – Wdzydze Kiszewskie – Kościerzyna – Kartuzy – Żukowo – Wieżyca – Szymbark – Chmielno – Pelplin

Termin: 27-29.07.2020r.

 

Cena 580 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 noclegi
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • ubezpieczenie NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników ok.130 zł., płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd godz.6.00. Przejazd do Pelplina - gdzie znajduje się jedna z największych katedr gotyckich w Polsce związana z zakonem cystersów- zwiedzanie. Następnie Wdzydze Kiszewskie z Parkiem Etnograficznym powstałym już pod koniec XIX w. Przejazd do Będomina - Muzeum Hymnu Narodowego, mieszczącym się w szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki. Kościerzyna - to jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednej parafii znajdują się dwa sanktuaria maryjne. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czcią otoczony jest XVII-wieczny obraz, będący kopią słynnego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. W drugim kościerskim sanktuarium - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - przedmiotem kultu jest słynąca z łask XV-wieczna gotycka pieta. Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Spacer czarnym szlakiem turystycznym (spacer zajmuje 30 min. łagodne podejście) na Wieżycę – 329mnpm. Jest to najwyższe wzniesienie Szwajcarii Kaszubskiej z wieżą widokową (35m) im. Jana Pawła II. Przejazd do Szymbarka, gdzie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu każdy znajdzie coś dla siebie: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Przejazd do Chmielna, które słynie z gancarstwa - zwiedzanie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów warsztatu, gdzie prześledzić można proces powstawania glinianych naczyń, samemu sprawdzić się na kole garncarskim, a także nabyć pamiątkowy wyrób ceramiczny. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzamy Kartuzy - kościół klasztorny - kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny. Kolegiata pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach to najlepiej zachowany kościół zakonu kartuzów na ziemiach polskich. Historia Żukowa nierozerwalnie związana jest z klasztorem norbertanek. Żukowski kościół poklasztorny jest najstarszym zabytkiem architektonicznym na Kaszubach, kryjącym wiele cennych dzieł sztuki z XIV-XVIII w. Żukowo nazywane jest Kolebką Haftu Kaszubskiego, którego charakterystyczne elementy widoczne są w herbie miasta (muzeum). Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd o godzinie 6.00, powrót w godzinach wieczornych