Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

SZWAJCARIA KASZUBSKA
Będomin-Wdzydze Kiszewskie-Kościerzyna-Kartuzy-Żukowo-Wieżyca-Szymbark- Chmielno-Pelplin

Termin: 30.04-02.05.2021r.
Program:

1 dzień-Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska.Przejazd do Pelplina- gdzie znajduje się jedna z największych katedr gotyckich w Polsce związana z zakonem cystersów- zwiedzanie. Następnie Wdzydze Kiszewskie z Parkiem Etnograficznym powstałym już pod koniec XIX w. Przejazd do Będomina- Muzeum Hymnu Narodowego, mieszczącym się w szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki.Kościerzyna-to jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednej parafii znajdują się dwa sanktuaria maryjne. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czcią otoczony jest XVII-wieczny obraz, będący kopią słynnego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. W drugim kościerskim sanktuarium – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – przedmiotem kultu jest słynąca z łask XV-wieczna gotycka pieta. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień- Śniadanie. Spacer czarnym szlakiem turystycznym( spacer zajmuje 30 min. łagodne podejście) na Wieżycę – 329 mnpm. Jest to najwyższe wzniesienie Szwajcarii Kaszubskiej z wieżą widokową (35 m) im. Jana Pawła II. Przejazd do Szymbarku, gdzie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu każdy znajdzie coś dla siebie :Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest „Dom do Góry Nogami”, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Przejazd do Chmielna, które słynie z garncarstwa- zwiedzanie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów warsztatu, gdzie prześledzić można proces powstawania glinianych naczyń, samemu sprawdzić się na kole garncarskim, a także nabyć pamiątkowy wyrób ceramiczny. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzamy Kartuzy- kościół klasztorny – kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny. Kolegiata pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach to najlepiej zachowany kościół zakonu kartuzów na ziemiach polskich. Historia Żukowa nierozerwalnie związana jest z klasztorem norbertanek. Żukowski kościół poklasztorny jest najstarszym zabytkiem architektonicznym na Kaszubach, kryjącym wiele cennych dzieł sztuki z XIV- XVIII w. Żukowo nazywane jest Kolebką Haftu Kaszubskiego, którego charakterystyczne elementy widoczne są w herbie miasta( muzeum).
Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych ok.21.00

Cena 460 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
2 noclegi
2 śniadania
2 obiadokolacje
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok.90 zł., płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska.Przejazd do Pelplina- gdzie znajduje się jedna z największych katedr gotyckich w Polsce związana z zakonem cystersów- zwiedzanie. Następnie Wdzydze Kiszewskie z Parkiem Etnograficznym powstałym już pod koniec XIX w. Przejazd do Będomina- Muzeum Hymnu Narodowego, mieszczącym się w szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki.Kościerzyna-to jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednej parafii znajdują się dwa sanktuaria maryjne. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czcią otoczony jest XVII-wieczny obraz, będący kopią słynnego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. W drugim kościerskim sanktuarium - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - przedmiotem kultu jest słynąca z łask XV-wieczna gotycka pieta. Obiadokolacja. Nocleg
2

Dzień 2:

Śniadanie. Spacer czarnym szlakiem turystycznym( spacer zajmuje 30 min. łagodne podejście) na Wieżycę – 329 mnpm. Jest to najwyższe wzniesienie Szwajcarii Kaszubskiej z wieżą widokową (35 m) im. Jana Pawła II. Przejazd do Szymbarku, gdzie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu każdy znajdzie coś dla siebie :Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Przejazd do Chmielna, które słynie z garncarstwa- zwiedzanie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów warsztatu, gdzie prześledzić można proces powstawania glinianych naczyń, samemu sprawdzić się na kole garncarskim, a także nabyć pamiątkowy wyrób ceramiczny. Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzamy Kartuzy- kościół klasztorny - kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny. Kolegiata pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach to najlepiej zachowany kościół zakonu kartuzów na ziemiach polskich. Historia Żukowa nierozerwalnie związana jest z klasztorem norbertanek. Żukowski kościół poklasztorny jest najstarszym zabytkiem architektonicznym na Kaszubach, kryjącym wiele cennych dzieł sztuki z XIV- XVIII w. Żukowo nazywane jest Kolebką Haftu Kaszubskiego, którego charakterystyczne elementy widoczne są w herbie miasta( muzeum). Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych ok.21.00

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  21.00