Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Dla uczniów klas 4-8 SP
„Perła Północy” – tak nazywany jest Toruń, jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów zabytkowych miast w Polsce. Jako pierwsze skojarzenie z Toruniem turyści krajowi i zagraniczni najczęściej wymieniają Mikołaja Kopernika, a w dalszej kolejności pierniki i starówkę. Za największe atrakcje uznaje się starówkę, planetarium i Bulwar Filadelfijski nad Wisłą. Dla młodzieży Toruń przygotował szczególne atrakcje do odwiedzenia, których zapraszamy.

Termin: do uzgodnienia
Miejsce wyjazdu: sprzed szkoły
Godzina wyjazdu: 07.00
Program:
Przejazd do Torunia- miasta malowniczo położonego nad Wisłą, które jest jednym z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast w Polsce. Wizyta w planetarium, które jest jednym z największych tego typu placówek w Polsce. Zwiedzanie wystawy Geodium lub Baza Mars#17( opis na końcu oferty). Wizyta w Domu Legend Toruńskich. Warsztaty na temat legend „Narodziny legendy– poznaj a zrozumiesz” . W pierwszej części dzieci wysłuchają legend. Nazwą ich cechy i rozpoznają pochodzenie. Później w zabawach przekonają się o zmienności legend – sami przetestują tę właściwość. Finalnie, w grupach, pod opieką animatorów uczniowie stworzą swoje teksty legend inspirowanych tymi toruńskimi. Całkiem nowe historie zostaną odegrane przed wszystkimi uczestnikami warsztatów. Na zakończenie zwiedzanie miasta z przewodnikiem w formie gry miejskiej pt:’ O kupcu Hieronimie Zapominalskim”. Czas na zakup pamiątek.
Powrót ok.18.00-19.00

Cena : dla grupy 40- 45 osobowej- 145 zł
zawiera:
• Transport autokarem
• Opiekę pilota
• Bilety wstępu
• Warsztaty
• Przewodnika lokalnego
• Grę miejską
• Ubezpieczenie NNW
• Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Wystawa Geodium- Wystawa poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.
Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki ktorym można samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Na wystawie są też 2 stanowiska z kolekcją skał i minerałów.
Cztery narożniki sali Geodium to plastyczne instalacje pokazujące, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Odwiedzający znajdą tam wybuchający wulkan, ocean będący kolebką życia, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi, czy wreszcie makietę cywilizacji człowieka.
Wykaz stanowisk interaktywnych w sali Geodium: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcja, atmosfera Ziemi, efekt Coriolisa, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, źródła energii odnawialnej, tornado, spłaszczenie planet, start rakiety, zorza polarna, kolekcja meteorytów.
Wystawa Baza Mars #17- Baza MARS#17 to interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie odwiedzający niczym członkowie załogi będą mieli do wykonania określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone im zadania. Ich misją będzie nie tylko monitorowanie stanu Bazy, ale także usuwanie drobnych awarii, badanie próbek gruntu „Czerwonej Planety” czy właściwe gospodarowanie energią.
Baza MARS#17 to nowoczesna i multimedialna przestrzeń, która nie tylko uczy, inspiruje, rozwija umiejętności i pobudza kreatywność, ale też zapewnia dobrą zabawę!

1dzień
oferta dla szkół