Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Stolica województwa dolnośląskiego, z wielowiekową historią, mającą wpływ na mnogość występujących tu zabytków, stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny, ekonomiczny, akademicki i turystyczny południowo-zachodniej Polski; miasto niezwykle bogate w atrakcje dla każdego turysty. Miasto od ponad tysiąca lat przegląda się w wodach Odry, noszących ślady panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego. Współczesny Wrocław jest ośrodkiem prawdziwie europejskim. To miasto, które trzeba absolutnie zobaczyć.

Termin: 05.08.2023

Program:

Wyjazd o godz. 07:00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do ZOO jednej z największych atrakcji turystycznych Wrocławia, które co roku odwiedza 1 mln turystów. Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce(1865r.), w którym powstało pierwsze oceanarium w naszym kraju, czyli Afrykarium. Następnie rejs statkiem po Odrze na trasie: ZOO- Przystań Kardynalska na Wyspie Piaskowej. Zwiedzanie Hydropolis – Unikatowego centrum wiedzy o wodzie. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym – spacer po Starym Mieście. W programie: Zakład Narodowy im. Ossolińskich– jedna z najstarszych i największych bibliotek naszego kraju. Zabudowania Uniwersytetu Wrocławskiego, kość Św. Elżbiety, Dom Jasia i Małgosi, Rynek, Ratusz Staromiejski, Aula Leopoldin (reprezentacyjna, barokowa sala Uniwersytetu Wrocławskiego uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce). Czas wolny. Powrót do Łodzi ok. godz. 21:00.

Cena 200 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne + 140 zł : bilety wstępu do muzeuów, usługa przewodnika lokalnego, rejs po Odrze – płatne u pilota w autokarze.

 

1 dzień
05.08.2023
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  07:00
 • Return Time

  21:00