Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Wokół Zalewu Wiślanego
Kąty Rybackie-Krynica Morska- Piaski- Elbląg-Kadyny- Tolkmicko- Frombork-Gdańsk

Zalew Wiślany –„ przedsionek Bałtyku” -to rozległy akwen morskich wód wewnętrznych, oddzielony od Zatoki Gdańskiej wydmami Mierzei Wiślanej. Jego powierzchnia jest imponująca, bo Zalew zajmuje w granicach Polski 382 km2. To tyle, co dwa i pół jeziora Śniardwy.
Mierzeja Wiślana jest piaszczystym wałem rozciągającym się na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej. Mierzeja, złożona niegdyś z kilkunastu wysp, oddziela Zalew Wiślany od otwartych wód Bałtyku. Jedynie zachodnia część mierzei należy do Polski. Jej wschodni kraniec to już terytorium Federacji Rosyjskiej.

Termin: 27-29.05.2022r.
Program:
1 dzień-Wyjazd o godz. 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd na Mierzeję Wiślaną. Na początek Kąty Rybackie, gdzie zwiedzimy Muzeum Zalewu Wiślanego. Muzeum pokazuje i opisuje historię szkutnictwa oraz rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym.
Jednym z najciekawszych eksponatów muzeum jest oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa oraz łódź o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów ryb jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.
Muzeum prezentuje również tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu oraz unikatowy ślizg lodowy Ludowy 8 – zwany od nazwiska konstruktora Weilandem. Następnie Kościół pw. św. Marka Ewangelisty- na tle innych kościołów wyróżnia go jego oryginalność – kształt i bryła świetnie komponują z pejzażem miejscowości, w której się znajduje. Ciekawostką jest to, iż na jednej ze ścian kościoła umocowana została wielka śruba napędowa łodzi. Oryginalne jest też wnętrze kościoła, w którym znajduje się sporo akcentów marynistycznych, między innymi: mównica z kołem sterowniczym oraz barkas podwieszony do sufitu. Przejazd do wsi Piaski-ostatniej wioski rybackiej na Mierzei Wiślanej. Stąd już tylko 3 km do granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Przejazd do Krynicy Morskiej-miasta, które może pochwalić się naprawdę długim odcinkiem plaż – w sumie ma on aż 25 kilometrów długości. Panorama miasta i okolicy z jedynej na mierzei latarni morskiej, która ma niemal 30 metrów wysokości, a przy dobrych warunkach pogodowych da się z niej dostrzec światła Helu. Spacer po jedynej w Polsce ul. Teleexpresu. Prawdopodobnie to pierwsza na świecie ulica, której nazwa pochodzi od telewizyjnego programu informacyjnego. Pobyt na plaży. Przejazd do ośrodka wypoczynkowego. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie. Całodzienna wycieczka wokół Zalewu Wiślanego. Przejazd do Elbląga- to jedno z najstarszych miast w Polsce, z wieżą kościelna sięgającą 97 m i historią , w której pojawiają się nie tylko Krzyżacy, ale i Wikingowie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Starówka, średniowieczna ścieżka kościelna, kość. pw. św. Mikołaja. Przejazd do Kadyn- miejscowość, której plaża wygląda jak z karaibskiej pocztówki. Dawniej swoją letnią rezydencję miał tutaj cesarza i król pruski Wilhelma II. Przejazd przez Tolkmicko- kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła. Został wzniesiony w 3 ćw. XIV w. Następnie –Frombork- niewielkie miasteczko na Warmii, często mylone z Malborkiem, posiada zabytków tak wiele, że można by nimi obdzielić kilka podobnych miejscowości. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, gdzie w Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku znajduje się domniemany grób Mikołaja Kopernika. Wizyta w Muzeum Mikołaja Kopernika. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja.

3dzień-Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do Gdańska na Westerplatte. Zwiedzanie. Następnie przejazd do centrum. Zwiedzanie Starego Miasta( Długi Targ, ul. Mariacka, Bazylika, Żuraw, Złota Brama). Zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Przyjazd do Łodzi ok.21.00.
Cena dla grupy 40-45 os.-590 zł
Dla grupy powyżej 45 os- 570 zł
zawiera:
• Transport autokarem
• Opiekę pilota
• 2 noclegi
• 2 śniadania
• 2 obiadokolacje
• Ubezpieczenie NNW
• obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych ok.80 zł płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd o godz. 06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd na Mierzeję Wiślaną. Na początek Kąty Rybackie, gdzie zwiedzimy Muzeum Zalewu Wiślanego. Muzeum pokazuje i opisuje historię szkutnictwa oraz rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. Jednym z najciekawszych eksponatów muzeum jest oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa oraz łódź o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów ryb jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Muzeum prezentuje również tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu oraz unikatowy ślizg lodowy Ludowy 8 - zwany od nazwiska konstruktora Weilandem. Następnie Kościół pw. św. Marka Ewangelisty- na tle innych kościołów wyróżnia go jego oryginalność - kształt i bryła świetnie komponują z pejzażem miejscowości, w której się znajduje. Ciekawostką jest to, iż na jednej ze ścian kościoła umocowana została wielka śruba napędowa łodzi. Oryginalne jest też wnętrze kościoła, w którym znajduje się sporo akcentów marynistycznych, między innymi: mównica z kołem sterowniczym oraz barkas podwieszony do sufitu. Przejazd do wsi Piaski-ostatniej wioski rybackiej na Mierzei Wiślanej. Stąd już tylko 3 km do granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Przejazd do Krynicy Morskiej-miasta, które może pochwalić się naprawdę długim odcinkiem plaż – w sumie ma on aż 25 kilometrów długości. Panorama miasta i okolicy z jedynej na mierzei latarni morskiej, która ma niemal 30 metrów wysokości, a przy dobrych warunkach pogodowych da się z niej dostrzec światła Helu. Spacer po jedynej w Polsce ul. Teleexpresu. Prawdopodobnie to pierwsza na świecie ulica, której nazwa pochodzi od telewizyjnego programu informacyjnego. Pobyt na plaży. Przejazd do ośrodka wypoczynkowego. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka wokół Zalewu Wiślanego. Przejazd do Elbląga- to jedno z najstarszych miast w Polsce, z wieżą kościelna sięgającą 97 m i historią , w której pojawiają się nie tylko Krzyżacy, ale i Wikingowie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Starówka, średniowieczna ścieżka kościelna, kość. pw. św. Mikołaja. Przejazd do Kadyn- miejscowość, której plaża wygląda jak z karaibskiej pocztówki. Dawniej swoją letnią rezydencję miał tutaj cesarza i król pruski Wilhelma II. Przejazd przez Tolkmicko- kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła. Został wzniesiony w 3 ćw. XIV w. Następnie –Frombork- niewielkie miasteczko na Warmii, często mylone z Malborkiem, posiada zabytków tak wiele, że można by nimi obdzielić kilka podobnych miejscowości. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, gdzie w Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku znajduje się domniemany grób Mikołaja Kopernika. Wizyta w Muzeum Mikołaja Kopernika. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja.
3

3 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do Gdańska na Westerplatte. Zwiedzanie. Następnie przejazd do centrum. Zwiedzanie Starego Miasta( Długi Targ, ul. Mariacka, Bazylika, Żuraw, Złota Brama). Zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Przyjazd do Łodzi ok.21.00.

3 dni
27.05.2022r.
  • Kraj

  • Skąd jedziemy

    Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
  • Czas odjazdu

    06.00
  • Return Time

    21.00