Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                                                                            Zagubiony Wersal

Oblęgorek- Kielce- Ujazd -Koprzywnica- Rytwiany- Kurozwęki-Szydłów-Chmielnik

Województwo świętokrzyskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ale atrakcji w nim nie brakuje. To wyjątkowy region, gdzie dziewicza natura i dzieła ludzkich rąk tworzą harmonijną całość, a historia przeplata się z legendami. Czarownice, dinozaury, miejsca mocy, góry, „Piekło”, relikwie, zamki i stare miasta. Zapraszamy na wycieczkę do tej niezwykłej krainy.

Termin: 23-25.06.2022r.

Program:

1 dzień-Wyjazd godz.07.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie pałacyku, będącego siedzibą Muzeum Henryka Sienkiewicza. Następnie Muzeum Kowalstwa. Przejazd stolicy województwa świętokrzyskiego Kielc- zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem ( Park Miejski, gdzie znajduję się Aleja Sław, Wzgórze Zamkowe, Pałac Biskupów Krakowskich, Ogród Włoski, Katedra, Plac Artystów, Rynek.

Przejazd do Kadzielni- rezerwatu geologicznego z jaskiniami krasowymi i słynnym amfiteatrem. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień– Śniadanie. Przejazd do Ujazdu, gdzie znajduje się Zamek Krzyżtopór, który słynie z tego, że :

 • miał 365 okien, czyli tyle ile jest dni w roku,

 • miał 52 komnaty, czyli tyle ile tygodni w roku,

 • miał 12 wielkich sal, czyli tyle ile miesięcy w roku,

 • miał 4 baszty w nawiązaniu do ilości pór roku.

Do czasu wybudowania Wersalu był największą budowlą pałacową w Europie. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

Następnie Koprzywnica– leżąca w dolinie rzeki Koprzywianki, swą sławę zyskała dzięki rezydującym tu niegdyś cystersom. Ich opactwo zostało ufundowane w I połowie XIII wieku przez Mikołaja Bogorię w czasach Kazimierza Wielkiego-zwiedzanie opactwa. Kolejny punkt to Rytwiany– Pustelnia Złotego Lasu, zaciszne miejsce zamieszkiwane niegdyś przez Kamedułów. Zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Czarnych Chmur- w zabudowaniach pustelni kręcone były dwa odcinki tego serialu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kurozwęk– miejsca słynącego z pięknego pałacu, największej hodowli bizonów w Polsce i labiryntów w kukurydzy i konopi. Następnie zwiedzanie Szydłowa- nazywanego czasem polskim Carcassonne. To pięknie położona, niewielka miejscowość niemal w całości otoczona murem obronnym, będącym pozostałością po zamku wzniesionym w XIV wieku na polecenie Kazimierza Wielkiego. Szydłów był jednym z miast królewskich, a jego najlepszy okres przypada na XV wiek, kiedy to nazywany był Wielkim Szydłowem. Na zakończenie wizyta w Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku, prezentującym życie w miasteczku(sztetl) zamieszkałym w przeważającym procencie przez społeczność Żydowską. Multimedialna wystawa zorganizowana jest w nowo zrewitalizowanej synagodze. Powrót do Łodzi ok. godz. 19.00.

Cena dla grupy 40-45 os. -497 zł

dla grupy powyżej 45 os.-482 zł

zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 obiadokolacje
 • 2.śniadania
 • 2 noclegi
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny

Cena nie zawiera: wstępów, przewodnika -ok.100 zł płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd godz.07.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie pałacyku, będącego siedzibą Muzeum Henryka Sienkiewicza. Następnie Muzeum Kowalstwa. Przejazd stolicy województwa świętokrzyskiego Kielc- zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem ( Park Miejski, gdzie znajduję się Aleja Sław, Wzgórze Zamkowe, Pałac Biskupów Krakowskich, Ogród Włoski, Katedra, Plac Artystów, Rynek. Przejazd do Kadzielni- rezerwatu geologicznego z jaskiniami krasowymi i słynnym amfiteatrem. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Ujazdu, gdzie znajduje się Zamek Krzyżtopór, który słynie z tego, że : miał 365 okien, czyli tyle ile jest dni w roku, miał 52 komnaty, czyli tyle ile tygodni w roku, miał 12 wielkich sal, czyli tyle ile miesięcy w roku, miał 4 baszty w nawiązaniu do ilości pór roku. Do czasu wybudowania Wersalu był największą budowlą pałacową w Europie. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Następnie Koprzywnica- leżąca w dolinie rzeki Koprzywianki, swą sławę zyskała dzięki rezydującym tu niegdyś cystersom. Ich opactwo zostało ufundowane w I połowie XIII wieku przez Mikołaja Bogorię w czasach Kazimierza Wielkiego-zwiedzanie opactwa. Kolejny punkt to Rytwiany- Pustelnia Złotego Lasu, zaciszne miejsce zamieszkiwane niegdyś przez Kamedułów. Zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Czarnych Chmur- w zabudowaniach pustelni kręcone były dwa odcinki tego serialu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kurozwęk- miejsca słynącego z pięknego pałacu, największej hodowli bizonów w Polsce i labiryntów w kukurydzy i konopi. Następnie zwiedzanie Szydłowa- nazywanego czasem polskim Carcassonne. To pięknie położona, niewielka miejscowość niemal w całości otoczona murem obronnym, będącym pozostałością po zamku wzniesionym w XIV wieku na polecenie Kazimierza Wielkiego. Szydłów był jednym z miast królewskich, a jego najlepszy okres przypada na XV wiek, kiedy to nazywany był Wielkim Szydłowem. Na zakończenie wizyta w Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku, prezentującym życie w miasteczku(sztetl) zamieszkałym w przeważającym procencie przez społeczność Żydowską. Multimedialna wystawa zorganizowana jest w nowo zrewitalizowanej synagodze. Powrót do Łodzi ok. godz. 19.00.

3 dni
23.06.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź -Kaliska k.Lidla
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  19.00