Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Europejski Szlak Zamków i Pałaców, korzystając z wyjątkowego nagromadzenia na Dolnym Śląsku obiektów o niezwykłej wartości historycznej, oferuje atrakcje kulturalne i kulinarne, w tym także imprezy o charakterze rekonstrukcyjnym, łącznie w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego województwa – od okolic Wrocławia aż po Kotlinę Kłodzką i górskie rejony na południowo-zachodnim krańcu Dolnego Śląska. Stojąc pośrodku wiekowych murów, z których niektóre swą młodość zostawiły w średniowieczu, z łatwością możemy wsiąść do wehikułu czasu i wybrać się w podróż, która dotknie najbarwniejszych zakątków naszej wyobraźni. Zapraszamy do podróży w przeszłość.

Termin:11-12.08.2022r.

Program:

1 dzień- Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Zamku Grodziecto niepowtarzalny zamek z klimatem, położony na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu – 389 m n.p.m. – jedna z największych atrakcji na Pogórzu Kaczawskim. Następnie przejazd do Zamku Czocha-tuż obok niewielkiego miasteczka Leśna na Dolnym Śląsku leży wieś Czocha, w której nad malowniczym zalewem na rzece Kwisa, znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków w tym regionie. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

2 dzień– Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Książa. Zamek Książ zw.”Perłą Dolnego Śląska” jest trzecim polskim zamkiem pod względem rozmiaru. Wyprzedzają go jedynie zamek w Malborku oraz Wawel w Krakowie. Jest to także jedna z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Zwiedzanie wnętrz zamkowych oraz podziemnej trasy, która znajduje się 50m pod zamkiem, a która powstała w ramach programu”Reise” realizowanego przez nazistów. Trasa została udostępniona do zwiedzania w 2018r. Przejazd do Wałbrzycha- zwiedzanie najstarszej w Polsce Palmiarni. Zbudowana w latach 1911 – 1914 roku przez Jana Henryka XV Hochberga właściciela Zamku Książ    i Pszczyny, który w ten oryginalny sposób trwale obdarował kwiatami swoją piękną angielską żonę Marię Teresę of Pless zwaną „Daisy” czyli „Stokrotka”. Miłośnicy unikatowej roślinności oraz oraz zwolennicy flory tropikalnej mogą podziwiać około 80 gatunków roślin z całego świata zgromadzonych na powierzchni ok. 1900 m2. Najatrakcyjniej prezentuje się aleja palmowa, gdzie zobaczyć można sprowadzone jeszcze przez fundatora ponad 120 – letnie okazy Palmy daktylowej osiągające wysokość 12 metrów oraz królową palm „Kencję”, przyciąga także uwagę „ogródek kaktusowy” z olbrzymimi Agawami amerykańskimi.

Przejazd do Zamku Grodno-dzieje Zamku Grodno to ponad 700 lat historii, zaczynając od czasów Piastów Śląskich, poprzez Koronę Czeską, Święte Cesarstwo Rzymskie, Królestwo Prus, skończywszy na okresie II wojny światowej i pierwszych lat powojennych. Jest jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku-wybudowany został na szczycie góry Choina (ok. 450 m n.p.m.) na styku Gór Wałbrzyskich i Sowich. Warownia wznosi się nad doliną rzeki Bystrzycy Świdnickiej, dawniej zwaną Śląską Doliną. Powrót do Łodzi ok.22.00.

Cena dla grupy 40-45 os-343 zł

dla grupy powyżej 45 os-328 zł

zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opiekę pilota
 • 1 nocleg
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolacje
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera : biletów wstępu, przewodnika muzealnych -ok.170 zł płatne u pilota w autokarze.


1

1dzień

Wyjazd o godz.06.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k. Lidla). Przejazd do Zamku Grodziec- to niepowtarzalny zamek z klimatem, położony na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu - 389 m n.p.m. - jedna z największych atrakcji na Pogórzu Kaczawskim. Następnie przejazd do Zamku Czocha-tuż obok niewielkiego miasteczka Leśna na Dolnym Śląsku leży wieś Czocha, w której nad malowniczym zalewem na rzece Kwisa, znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków w tym regionie. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Książa. Zamek Książ zw.”Perłą Dolnego Śląska” jest trzecim polskim zamkiem pod względem rozmiaru. Wyprzedzają go jedynie zamek w Malborku oraz Wawel w Krakowie. Jest to także jedna z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Zwiedzanie wnętrz zamkowych oraz podziemnej trasy, która znajduje się 50m pod zamkiem, a która powstała w ramach programu”Reise” realizowanego przez nazistów. Trasa została udostępniona do zwiedzania w 2018r. Przejazd do Wałbrzycha- zwiedzanie najstarszej w Polsce Palmiarni. Zbudowana w latach 1911 – 1914 roku przez Jana Henryka XV Hochberga właściciela Zamku Książ i Pszczyny, który w ten oryginalny sposób trwale obdarował kwiatami swoją piękną angielską żonę Marię Teresę of Pless zwaną „Daisy” czyli „Stokrotka”. Miłośnicy unikatowej roślinności oraz oraz zwolennicy flory tropikalnej mogą podziwiać około 80 gatunków roślin z całego świata zgromadzonych na powierzchni ok. 1900 m2. Najatrakcyjniej prezentuje się aleja palmowa, gdzie zobaczyć można sprowadzone jeszcze przez fundatora ponad 120 – letnie okazy Palmy daktylowej osiągające wysokość 12 metrów oraz królową palm „Kencję”, przyciąga także uwagę „ogródek kaktusowy” z olbrzymimi Agawami amerykańskimi. Przejazd do Zamku Grodno-dzieje Zamku Grodno to ponad 700 lat historii, zaczynając od czasów Piastów Śląskich, poprzez Koronę Czeską, Święte Cesarstwo Rzymskie, Królestwo Prus, skończywszy na okresie II wojny światowej i pierwszych lat powojennych. Jest jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku-wybudowany został na szczycie góry Choina (ok. 450 m n.p.m.) na styku Gór Wałbrzyskich i Sowich. Warownia wznosi się nad doliną rzeki Bystrzycy Świdnickiej, dawniej zwaną Śląską Doliną. Powrót do Łodzi ok.22.00.

2 dni
11.08.2022r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  06.00
 • Return Time

  22.00