Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

Ziemia Świętokrzyska – Oblęgorek – Kielce (Kadzielnia) – Tarnobrzeg -Koprzywnica – Rytwiany – Kurozwęki – Szydłów

Termin: 11-13.08.2020r.

 

Cena 550zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 2 obiadokolacje
 • 2 śniadania
 • 2 noclegi
 • ubezpieczenie NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie zawiera: wstępów, przewodnika -ok.120 płatne u pilota w autokarze.


1

Dzień 1:

Wyjazd godz. 7:00. Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie pałacyku, będącego siedzibą Muzeum Henryka Sienkiewicza. Następnie Muzeum Kowalstwa. Przejazd stolicy województwa świętokrzyskiego Kielc- zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem oraz Kadzielni - rezerwatu geologicznego. Obiadokolacja. Nocleg.
2

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Siarki w Tarnobrzegu i Zamku Tarnowskich - obecnie Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Przejazd do Koprzywnicy - leżąca w dolinie rzeki Koprzywianki, swą sławę zyskała dzięki rezydującym tu niegdyś cystersom. Ich opactwo zostało ufundowane w I połowie XIII wieku przez Mikołaja Bogorię w czasach Kazimierza Wielkiego - zwiedzanie opactwa. Następnie przejazd do Rytwian - Pustelni Złotego Lasu, zacisznego miejsca zamieszkiwanego niegdyś przez Kamedułów. Zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Czarnych Chmur- w zabudowaniach pustelni kręcone były dwa odcinki tego serialu Obiadokolacja. Nocleg.
3

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kurozwęk - miejsca słynącego z pięknego pałacu, największej hodowli bizonów w Polsce i labiryntów w kukurydzy i konopi. Następnie zwiedzanie Szydłowa - nazywanego czasem polskim Carcassonne. To pięknie położona, niewielka miejscowość niemal w całości otoczona murem obronnym, będącym pozostałością po zamku wzniesionym w XIV wieku na polecenie Kazimierza Wielkiego. Szydłów był jednym z miast królewskich, a jego najlepszy okres przypada na XV wiek, kiedy to nazywany był Wielkim Szydłowem. Powrót do Łodzi.

3 dni
11-13.08.2020r.
 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź - Kaliska (k. Lidla)
 • Czas odjazdu

  wyjazd o godzinie 7.00