Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA

Oblęgorek- Kielce(Kadzielnia)- Tarnobrzeg-Koprzywnica- Rytwiany- Kurozwęki-Szydłów

Termin: 06-08.08.2021r.

Program:

1 dzień-Wyjazd godz.07.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie pałacyku, będącego siedzibą Muzeum Henryka Sienkiewicza. Następnie Muzeum Kowalstwa. Przejazd stolicy województwa świętokrzyskiego Kielc- zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem oraz Kadzielni- rezerwatu geologicznego. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień- Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Siarki w Tarnobrzegu i Zamku Tarnowskich -obecnie Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Przejazd do Koprzywnicy- leżąca w dolinie rzeki Koprzywianki, swą sławę zyskała dzięki rezydującym tu niegdyś cystersom. Ich opactwo zostało ufundowane w I połowie XIII wieku przez Mikołaja Bogorię w czasach Kazimierza Wielkiego-zwiedzanie opactwa. Następnie przejazd do Rytwian- Pustelni Złotego Lasu, zacisznego miejsca zamieszkiwanego niegdyś przez Kamedułów. Zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Czarnych Chmur- w zabudowaniach pustelni kręcone były dwa odcinki tego serialu Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kurozwęk- miejsca słynącego z pięknego pałacu, największej hodowli bizonów w Polsce i labiryntów w kukurydzy i konopi. Następnie zwiedzanie Szydłowa- nazywanego czasem polskim Carcassonne. To pięknie położona, niewielka miejscowość niemal w całości otoczona murem obronnym, będącym pozostałością po zamku wzniesionym w XIV wieku na polecenie Kazimierza Wielkiego. Szydłów był jednym z miast królewskich, a jego najlepszy okres przypada na XV wiek, kiedy to nazywany był Wielkim Szydłowem.
Powrót do Łodzi ok.godz.19.00.

Cena 460 zł zawiera:
transport autokarem
opiekę pilota
2 obiadokolacje
2.śniadania
2 noclegi
ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: wstępów, przewodnika -ok.120 zł płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd godz.07.00 z Dworca PKS Łódź-Kaliska (k.Lidla). Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie pałacyku, będącego siedzibą Muzeum Henryka Sienkiewicza. Następnie Muzeum Kowalstwa. Przejazd stolicy województwa świętokrzyskiego Kielc- zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem oraz Kadzielni- rezerwatu geologicznego. Obiadokolacja. Nocleg.
2

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Siarki w Tarnobrzegu i Zamku Tarnowskich -obecnie Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Przejazd do Koprzywnicy- leżąca w dolinie rzeki Koprzywianki, swą sławę zyskała dzięki rezydującym tu niegdyś cystersom. Ich opactwo zostało ufundowane w I połowie XIII wieku przez Mikołaja Bogorię w czasach Kazimierza Wielkiego-zwiedzanie opactwa. Następnie przejazd do Rytwian- Pustelni Złotego Lasu, zacisznego miejsca zamieszkiwanego niegdyś przez Kamedułów. Zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Czarnych Chmur- w zabudowaniach pustelni kręcone były dwa odcinki tego serialu Obiadokolacja. Nocleg.
3

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kurozwęk- miejsca słynącego z pięknego pałacu, największej hodowli bizonów w Polsce i labiryntów w kukurydzy i konopi. Następnie zwiedzanie Szydłowa- nazywanego czasem polskim Carcassonne. To pięknie położona, niewielka miejscowość niemal w całości otoczona murem obronnym, będącym pozostałością po zamku wzniesionym w XIV wieku na polecenie Kazimierza Wielkiego. Szydłów był jednym z miast królewskich, a jego najlepszy okres przypada na XV wiek, kiedy to nazywany był Wielkim Szydłowem. Powrót do Łodzi ok.godz.19.00.

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź- Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  19.00