Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa cum sociis Theme natoque.

Latest Posts

  Sorry, no posts matched your criteria.

1-677-124-44227
184 Main Collins Street West Victoria 807
info@yoursite.com

                                                    Koryciny- Ciechanowiec-Drohiczyn-Janów Podlaski-Kodeń-Jabłeczna-Radzyń Podlaski

 

Program:

1 dzień- Wyjazd o godz. 07.00. z Dworca PKS Łódź- Kaliska.W drodze do „Ziołowego Zakątka” zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, znajdującego się w XIX w. zespole pałacowo-parkowym należącym dawniej do rodziny Starzeńskich.Przejazd do Korycin, gdzie znajduje się „Ziołowy Zakątek”-unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny położony jest w samym sercu najczystszego regionu Polski, Podlasia.

Na powierzchni prawie 20 ha skupia bogatą kulturę i tradycję tego obszaru. Można znaleźć tu charakterystyczne dla regionu zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła. W trakcie pobytu zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego oraz warsztaty ziołowe.

Na zakończenie dnia-zwiedzanie Drohiczyna, miasta malowniczo położonego nad Bugiem, dawnej stolicy Podlasia (Góra Zamkowa, Rynek, barokowy zespół klasztoru franciszkanów z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Katedra i Kolegium Pijarów). Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

2 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Janowa Podlaskiegozwiedzanie najstarszej państwowej stadniny koni, jak również najpiękniejszej. Stadnina słynie głównie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Mniej znane w świecie, ale równie znakomite są hodowane tu konie angloarabskie. Dużą atrakcją jest znajdujący się w starym parku zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni, z których najstarsze: „Zegarowa” z 1848r. oraz „Czołowa” z 1841r. zaprojektowane zostały przez słynnego architekta Henryka Marconiego. Następnie Kodeń- ważny na mapie Podlasia punkt pielgrzymkowy- Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia Matki Jedności związanego z rodzina Sapiehów. Na koniec JabłecznaMonaster męski w Jabłecznej nad Bugiem jest jednym z głównych ośrodków prawosławia w Polsce. Drewniana cerkiew pod wezwaniem św. Onufrego, a potem klasztor wzniesione zostały w pobliżu miejsca, w którym wody Bugu wyrzuciły na brzeg ikonę świętego, który był egipskim pustelnikiem, żyjącym w IV wieku.Wyjazd w kierunku Łodzi, po drodze Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim- jedną z najpiękniejszych rokokowych rezydencji nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Przyjazd do Łodzi ok.22.00

 

Cena: 310 zł zawiera:

 • transport autokarem
 • opiekę pilota
 • 1 nocleg
 • 1 śniadanie
 • 1 obiadokolację
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera : biletów wstępu, przewodnika lokalnego- ok.100 zł płatne u pilota w autokarze.


1

1 dzień

Wyjazd o godz. 07.00. z Dworca PKS Łódź- Kaliska.W drodze do „Ziołowego Zakątka” zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, znajdującego się w XIX w. zespole pałacowo-parkowym należącym dawniej do rodziny Starzeńskich.Przejazd do Korycin, gdzie znajduje się „Ziołowy Zakątek”-unikatowy w skali świata obiekt agroturystyczny położony jest w samym sercu najczystszego regionu Polski, Podlasia. Na powierzchni prawie 20 ha skupia bogatą kulturę i tradycję tego obszaru. Można znaleźć tu charakterystyczne dla regionu zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła. W trakcie pobytu zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego oraz warsztaty ziołowe. Na zakończenie dnia-zwiedzanie Drohiczyna, miasta malowniczo położonego nad Bugiem, dawnej stolicy Podlasia (Góra Zamkowa, Rynek, barokowy zespół klasztoru franciszkanów z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Katedra i Kolegium Pijarów). Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
2

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Janowa Podlaskiego- zwiedzanie najstarszej państwowej stadniny koni, jak również najpiękniejszej. Stadnina słynie głównie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Mniej znane w świecie, ale równie znakomite są hodowane tu konie angloarabskie. Dużą atrakcją jest znajdujący się w starym parku zabytkowy XIX-wieczny zespół stajni, z których najstarsze: „Zegarowa” z 1848r. oraz „Czołowa” z 1841r. zaprojektowane zostały przez słynnego architekta Henryka Marconiego. Następnie Kodeń- ważny na mapie Podlasia punkt pielgrzymkowy- Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia Matki Jedności związanego z rodzina Sapiehów. Na koniec Jabłeczna-Monaster męski w Jabłecznej nad Bugiem jest jednym z głównych ośrodków prawosławia w Polsce. Drewniana cerkiew pod wezwaniem św. Onufrego, a potem klasztor wzniesione zostały w pobliżu miejsca, w którym wody Bugu wyrzuciły na brzeg ikonę świętego, który był egipskim pustelnikiem, żyjącym w IV wieku.Wyjazd w kierunku Łodzi, po drodze Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim- jedną z najpiękniejszych rokokowych rezydencji nie tylko w Polsce, ale i Europie. Przyjazd do Łodzi ok.22.00

 • Kraj

 • Skąd jedziemy

  Dworzec PKS Łódź-Kaliska
 • Czas odjazdu

  07.00
 • Return Time

  22.00